Gegužės 12, 2015
Sėkmė Lietuvoje fotografui pasirodė per maža
Natalija Voronina 1
Klaudijus džiaugiasi gyvenimu Londone ir jo teikiamomis galimybėmis. © Asmeninio archyvo nuotr.

Dinamiška kasdienybė, darbas vienoje didžiausių Lietuvos žiniasklaidos priemonių, pažintys su Lietuvos teatro ir televizijos žvaigždėmis – visa tai „Londonietės” herojui pasirodė per maža. Į Londoną fotografas Klaudijus Kairys atvyko prieš penkerius metus, paskatintas noro tobulėti, atrasti dar daugiau naujų veidų, įgyvendinti didelių svajonių ir siekių.

„Manau tam tiesiog pribrendo laikas, kai gyvenau Vilniuje, pasigedau naujų erdvių ir siužetų. Į Londoną atvažiavau ir nebegalėjau sugrįžti. Galima šiuo miestu žavėtis ar neapkęsti, bet viena aišku - jis neabejotinai stimuliuoja. Net gamtoje jaučiasi oro virpėjimas ir intensyvumas, laikas, atrodo, daug greičiau eina,” – įsitikinęs žymus fotografas.

Klaudijaus Kairio nuotr. Klaudijaus Kairio nuotr.

Klaudijaus mama siųdavo drabužius, namuose visada būdavo apstu madų žurnalų, kuriuos skaitydamas fotografas ir užaugo.

„Buvau visiškai pasinėręs į grožio ir iliuzijų pasaulį, kuris mane begalo žavi ir šiandien,” - sako vyras.

Dar besimokydamas mokykloje Klaudijus pradėjo domėtis makiažo subtilybėmis ir bedradarbiavo su „Kristianos” salonu, taip pat mokėsi dailės mokykloje, lankė privačias piešimo pamokas. Ir tik vėliau Klaudijaus gyvenime atsirado fotografija.

„Kelias į fotografiją buvo vingiuotas. Pabaigiau dizaino specialybę tuometiniame Stepo Žuko technikume, į kurį stojau žinodamas, kad būtent čia mokslus baigė tuo metu mano buvęs didelis autoritetas  - dizaineris Juozas Statkevičius. Po studijų kelerius metus dirbau dizaineriu įvairiose reklamos firmose. Vėliau pakeičiau klasifikaciją į internetinių puslapių dizainerį, tačiau visada jaučiau slaptą norą sieti savo ateitį su fotografija ir visažu,” – atvirauja Klaudijus.

Iš pradžių fotografas darydavo makiažus, o įkvėptas prancūzų visažisto Fransua Nars talento, pats savo makiažo darbus ir įamžindavo. 

„Beveik visose savo nuotraukose makiažą darau pats. Dar paauglystėje su rašikliu taisydavau makiažus ant „Stiliaus” žurnalų viršelių.” - prispažįsta meninkas, - „Veidui skiriu ypatingą dėmesį, jaučiu begalinį malonumą retušuoti – man tai tarsi piešimas. Galiu stebėti žmonių veidus iki begalybės, dažnai net negirdžiu, ką jie sako, tik analizuoju jų veido išraiškas, antakio išlenkimą, šviesos keitimąsi. Esu labai laimingas, kad šiandien galiu užsiimti tik fotografija – tai yra mano pagrindinis hobis ir darbas.”

Klaudijaus Kairio nuotr. Klaudijaus Kairio nuotr.

Klaudijaus Kairio nuotr. Klaudijaus Kairio nuotr.

Klaudijaus Kairio nuotr. Klaudijaus Kairio nuotr.

Klaudijaus talentas dar būnant Lietuvoje neliko nepastebėtas. Žurnalo „Ieva” redaktorė Eva Tombak pasiūlė daryti mados fotosesijas jos žurnalui. Prodiuseris Rolandas Skaisgirys suteikė galimybę fotografuoti įvaizdines nuotraukas jo kuriamiems televizijos serialams, tuo pat metu Klaudijus pradėjo dirbti ir „Lietuvos ryto” fotografu.

„Fotografuodamas serialams „Nekviesta meilė“, „Neskubėk gyventi“  ir kitiems, turėjau daug fantastiškos patirties dirbti su žinomais lietuvių aktoriais: Sauliumi Balandžiu, Larisa Kolpokaite, Nijole Narmontaite, Inga Jankauskaite ir daugelių kitų. Kaskart rengiamos fotosesijos pavirsdavo mažu spektakliu.

Fotografuojant aktorių Saulių Balandį teko jo paprašyti su kostiumu ir brendžio taure sėsti į vonią pilną putų, kurią aktoriui paruošiau vienoje baldų parduotuvėje. Baisiai jaudinausi, kaip S. Balandis reaguos į šį sumanymą, tačiau aktorius iš karto suprato mintį ir tobulai įkūnijo kuriamą personažą. O štai kartą Larisą Kalpokaitę įamžinau lyg išsipuošusią virtuvės šeimininkę. Pripirkęs miltų iki paskutinės minutės minkiau tešlą, o suknelės vietoje turėjau blizgantį audinį, kurį susegiau žiogeliu. Net neįsivaizdavau, kaip šią beprotišką idėją pateiksiu aktorei, tačiau Larisa Kalpokaitė nė nemirktelėjusi įsijautė į glamūrinės šeimininkės vaidmenį.”

Aktorius Saulius Balandis vonioje pilnoje putų. Klaudijaus Kairio nuotr. Aktorius Saulius Balandis vonioje pilnoje putų. Klaudijaus Kairio nuotr.

Klaudijaus teigimu, dirbti su aktoriais buvo vienas malonumas. Jis ypatingai žavisi vyresnės kartos lietuvių teatro aktoriais, jų gebėjimu atskleisti subtiliausias žmonių emocijas – tai lyg aukščiausia meno forma.

Nors šiuo metu fotografas gyvena Londone, darbų amplitudė dar labiau išsiplėtė: Klaudijus filmuoja video įvairiems naktiniams klubams, mokosi profesionaliai montuoti, bendradarbiauja su modelių agentūra „Leni's Models”. Taip pat fotografas teisėjavo grožio konkursuose, dalyvavo kolektyvinėse parodose, įgyvendino fotosesijas mados žurnalams „Chaos”, „Hedonist”, „Be Exposed”. 

Gyvenimas virte verda ir Klaudijus mėgaujasi juo: „Londonas gausus galimybėmis, lokacijomis, teatro ar televizijos rekvizitų sandėliai milžiniški, gali surinkti kokį tik nori scenografijos apipavidalinimą. Dažniausiai mane galima surasti kur nors besikapstant apdulkėjusiose teatro rekvizitų nuomos salėse, kur apsčiai randu įkvėpimo kūrybai.”

Klaudijaus Kairio nuotr. Klaudijaus Kairio nuotr.

Klaudijaus Kairio nuotr. Klaudijaus Kairio nuotr.

Klaudijaus Kairio nuotr. Klaudijaus Kairio nuotr.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai