Rugpjūčio 6, 2015
Lietuvaitį DJ kūrybai įkvepia išgyvenimai ir... moterys
Natalija Voronina
„Londonas tikrai brangus miestas, tačiau gyvenimu nesiskundžiu.“ © Asmeninio archyvo nuotr.

Ketverius metus Londone gyvenantis didžėjus Aras Žemaitis, sceniniu vardu „Jake Emerald“, muzikinės padangės aukštumų siekia įkvėptas gyvenimo ir... moterų. Didžėjaus teigimu, niekas taip neįkvepia vyro kaip moteriškos lyties atstovės! Daugiau apie lietuvaičio gyvenimą ir aistrą muzikai – „Londonietės“ pasakojime.

„Londonas – nuostabus, pilnas pramogų, bet tuo pačiu ir brangus miestas. Atsidūriau čia ne šiaip sau – šis miestas vienas iš pagrindinių muzikos verslo pasaulio taškų. Londonas turi savo išskirtinį skambesį ir stipriai išvystytą klubinę kultūrą,“ – entuziastingai apie Jungtinės Karalystės sostinę pasakojo A. Žemaitis. 

Savo muzikinę karjerą jaunas vyras pradėjo prieš aštuonerius metus, dar būdamas Lietuvoje. Būtent tais metais A. Žemaitis išleido pirmąjį įrašų rinkinį, angliškai vadinamą „EP“. Trijų kūrinių leidinys, išleistas amerikiečių įrašų kompanijoje, atvėrė kelius judėti pirmyn.

„Tuo metu nebuvo tokių svetainių kaip „Facebook“ ar „Soundcloud“. Įrašų kompanijų prodiuseriai kontaktų ieškodavo „Myspace“. Būtent ten atlikėjai ir įrašų kompanijos keldavo savo muziką, klausytojai rašydavo atsiliepimus ir tai buvo puiki vieta ieškoti muzikos bendraminčių. Tokiu būdu radęs sudominusios įrašų kompanijos kontaktus, paštu išsiunčiau savo pirmuosius demo kūrinius. Niekada nepamiršiu tos dienos, kai gavau pirmąjį savo kontraktą – tai buvo diena, kai supratau, – dėjau tvirtą žingsnį pirmyn,“ - prisiminė lietuvaitis.

Būtent taip A. Žemaičio gyvenime atsirado ir pirmasis muzikos pseudonimas „Zhemaitis“. Pradėjus bendradarbiauti su „Pro-duce“ komanda, lietuvaičiui atsivėrė keliai ir į Lietuvos radiją, kur jo kūryba taip pat buvo puikiai sutikta. Po to sekė ilgos valandos praleistos studijoje pas DJ/prodiuserį Andy Lau. 

Paklaustas, kodėl sėkmei nusišypsojus A. Žemaitis neliko gimtinėje, didžėjus neslėpė: „Ištiesų viskas paprasta: jei esi žinomas Lietuvoje, tai esi žinomas tik tarp lietuvių, užsieniečiai apie tave nebus nieko girdėję. Kita vertus, jei tas pačias pastangas kažko siekti įdedi čia, Londone, galutinis rezultatas bus didesnis, geresnis. Lietuva – maža šalis, jau vien Londone, viename mieste, gyvena daugiau žmonių nei tris Lietuvos valstybes kartu sudėjus. Klubinė kultūra Londone žymiai stipriau išvystyta ir didesnės investicijos renginių atžvilgiu. Tiesiog čia daugiau galimybių. Savo sprendimu esu patenkintas, sutikau daug nuostabių žmonių. Planuoju čia ir likti. Nors niekada negali žinoti kaip viskas pasisuks.“

Asmeninio archyvo nuotr. Asmeninio archyvo nuotr.

Londoną A. Žemaitis išsirinko neatsitiktinai. Lietuvis teigė, kad Jungtinės Karalystės kultūra traukė dar nuo mokyklos laikų, ypač sostinė: su visa savo istorija ir lankytinomis vietomis. Didžėjui norėjosi patirti, ką reiškia gyventi tokiame didmiestyje, ypatingai, kai susisiekimas su Lietuva ir visu pasauliu – itin patogus, o anglų kalbos žinios  puikios. 

Šiuo metu didžėjus bando „išvystyti“ savo naują projektą „Jake Emerald“. Techno House ir Techno muzika yra tai, į ką orientuotas naujas projektas. Jau yra pabaigtas pirmasis keturių kūrinių leidinys, tad greitu metu A. Žemaičio pirmoji produkcija išvys dienos šviesą, o iki tol kūriniai skambės šokių aikštelėje didžėjaus pasirodymų metu. 

Muzika lietuvaičiui – neatskiriama gyvenimo dalis.

„Tai mano hobis, darbas ir svajonė viename.Tai pagrindinė veikla, į kurią telkiu didžiausią dėmesį laisvu metu,  tačiau vien to kol kas neužtenka, tad tenka dirbti taip pat kaip ir visiems. Londonas tikrai brangus miestas, tačiau gyvenimu nesiskundžiu. Papildoma veikla reiškia papildomas pajamas, tad sukuosi kaip galiu,“ – atviravo lietuvaitis, – „Šiuo metu kaip tik prodiusuoju kūrinį Lietuvos atlikėjui Mantui Vygantui. Su Mantu, manau, turėsime ir daugiau bendrų projektų. Taip pat kartu su „No Matter“ komandos nariais „Paul Pure“ bei „Erny N“ labai pamėgome klubą „Egg“, tad ten mane grojant su kolega „Linu Lira“, manau, dar ne kartą išvysite. Artimiausias renginys nusimato rugpjūčio 7 dieną, kuris vyks „Boat Party“ Londone, kurio metu švęsime „Paul Pure“ gimtadienį. Ar tu ten būsi?“

Asmeninio archyvo nuotr. Asmeninio archyvo nuotr.

Išgirsti „Jake Emerald“ kūrinius galite čia.

Raktažodžiai: Natalija VoroninaJake EmeraldDJ

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai