Birželio 15, 2015
„Tiuningu” užsiimatis lietuvis: „Drąsa – vienintelis kelias į sėkmę”
Simona Vitkauskaitė 2
Rolandas savo verslo idėją Londone subrandino per keletą emigracijos Anglijoje etapų. © Asmeninio archyvo nuotr.

Sakoma, kad privilioti sėkmę – reiškia išnaudoti visas tau suteikiamas galimybes. Rolandas – vienas tų, kurie galimybes susikuria patys, nestokoja drąsos bei nesėdi sudėję rankų laukdami pinigų lietaus ar ant lėkštutės pateikto lengvo gyvenimo. Vos per metus spėjęs sukurti sėkmingą automobilių stilizavimo serviso „V- Styling“ verslą, vyras jau gali džiaugtis ne tik gerais klientų įvertinimais, bet ir galimybėmis plėsti verslą.

Esame įpratę girdėti verkšlenimus, kad užsienyje skinamos braškės ar statybų aikštelės plytos ferariais taip ir nepavirsta. O grįžę, apmaudo kupini, tautiečiai nevengia ir paburnoti ant nevykusios Jungtinės Karalystės sistemos.

Automobilių apklijavimo servisą Londone atidariusiam Rolandui emigranto dalia nėra naujiena. Užsidirbti į Angliją jis yra vykęs ne vieną kartą.

„Teko padirbėti  statybų aikštelėje, nes juk reikėjo kažką dirbti. Tačiau aš labai nemėgau to darbo, nebuvo jokio finansinio stabilumo, tad pasiryžau grįžti atgal ir bandyti kurtis ateitį Lietuvoje“ – pasakoja Rolandas.

Asmeninio albumo nuotr. Asmeninio albumo nuotr.

Paklaustas, kodėl visus kartus emigravo būtent į Didžiąją Britaniją, jis nedvejodamas sako, kad taip paprasčiau: „Londone gyvena mano broliai, nėra didelių kalbos barjerų. Kai paskutinį kartą nusprendžiau vykti į Londoną, tvirtai žinojau, kad bandysiu kurti savą verslą. Kitoje šalyje būtų kur kas sunkiau: būtų reikėję mokytis naujos kalbos, analizuoti situaciją ir ar tai, kuo užsiimu yra paklausu."

Automobilių apklijavimu įvairiomis plėvelėmis užsiimantis vaikinas šį verslą plėtojo ir Lietuvoje, kaip sako pats – tikrai nesiskundė, tačiau Lietuvoje rinka kur kas mažesnė. Užtenka tik pagalvoti, kad vien Londone gyvena dešimt kartų daugiau žmonių nei visoje Lietuvoje ir viskas tampa aišku. „Žinau tik vieną: Lietuvoje pasiekti tiek, kiek noriu aš – vargu ar pavyktų“ – komentuoja Rolandas.

Asmeninio albumo nuotr. Asmeninio albumo nuotr.

Asmeninio albumo nuotr. Asmeninio albumo nuotr.

Vaikinas teigia, kad pati automobilių apklijavimo technologija yra įkandama visiems, tačiau kokybė visame pasaulyje turi atitinkamą kainą, kuri prieinama, deja, ne kiekvienam. „Šios automobilių stilizavimo technologijos populiarumas auga neišpasakytai. Žmonės vis dažniau ir kuo įspūdingiau nori išsiskirti iš minios. Lietuviai, žinoma, yra pasiryžę mokėti už kokybę, bet dažniausiai savo automobilius puošia tik tam tikru fragmentu. Londone žmonės yra labiau dėl to pamišę: klijuoja visą automobilį, nevengia spalvų, jie suvokia, kad tai yra kur kas pigiau nei dažyti automobilį“ – pasakoja serviso „V- Styling“ įkūrėjas.  

Pradedantis verslininkas yra dalyvavęs dvejuose mokymuose, tad puikiai suvokia, kas yra kokybiškas darbas bei priemonės jam atlikti. Rolandas pasakoja, kad ne visiems jo klientams yra svarbūs jo sertifikatai ar baigti kursai, jie kur kas dažniau prašo darbų pavyzdžių, atsižvelgia į darbo kruopštumą – juos domina būsimas rezultatas, o ne papildomos detalės.

Paklaustas apie sunkumus, kurie užklumpa svetimšaliui panorus atidaryti nuosavą automobilių servisą Londone, vaikinas tik šypteli: „Vienintelis sunkumas buvo susirasti tvarkingas patalpas. O visa kita – darbas, bet dirbti sau yra kur kas smagiau, esi labiau motyvuotas siekti gero rezultato, tad ir dideliu sunkumu to nepavadinčiau“.  

Rolandas pasakoja, kad būti kitoje barikados pusėje, kai esi pats sau vadas, yra kur kas maloniau: taip, darbo valandų nebeskaičiuoji, bet neturi niekam atsiskaityti, suvoki, kad viskas, ką darai - tik tavo naudai, o pasiekti geri rezultatai atperka visą sunkų darbą.  

Asmeninio albumo nuotr. Asmeninio albumo nuotr.

Kol kas lietuvis yra orientuotas tik į Londono rinką, tačiau į gimtinę ranka taip pat nenumoja. „Svarbiausia yra nuoširdžiai ir daug dirbti, o kaip bus ateity – matysim,“ – užtikrintai sako Rolandas.

Rolando istorija, iš pirmo žvilgsnio, gali pasirodyti įprasta, tik mažytis skirtumas – ji turi laimingą pabaigą. Rolandas savo sėkmės nesureikšmina, jis dirbą darbą, kuris jam mielas ir kurį jis moka geriausiai. Tačiau liaudies išmintis byloja, kad pranašu savoj šaly būti kur kas sunkiau, o patenkinti klientų veidai bei šypsenos motyvuoja vienodai visur.

Daugiau Rolando darbų pamatyti galite čia.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai