Lapkričio 24, 2014
„Londonietės” plaukų grožio ekspertė apdovanojimus Anglijoje skina vieną po kito (video)
Dovilė Ilevičiūtė
© Filckr nuotr.

Sėkmės istorijų apie Anglijos lietuvius išgirsti galima vis dažniau. Vaidos Urbaitės vardas tarp jų   skambėjo ne kartą. Septynerius metus Anglijoje gyvenanti kirpėja-stilistė sulaukia pagyrų ne tik iš laimingų klientų, bet ir srities profesionalų – apdovanojimus lietuvė skina vieną po kito. Tačiau įgytų žinių nelaiko tik savo klientams – atvirkščiai – noriai apmoko ir kolegas iš Lietuvos.

Įžymi koloristė ir toliau konsultuos „Londonietės” skaitytojus visais plaukų grožio klausimais. Jei turite klausimų apie jums tinkantį kirpimą ir ypač -  plaukų spalvą, ar plaukų sveikatos problemas – siųskite juos į [email protected], Vaida pažadėjo atsakyti. Tiesa, ji prašė pridėti ir portretinę nuotrauką, kurioje būtų aiškiai matyti kirpirmas ir plaukų spalva.

Praėjusiais metais Anglijos laisvai samdomų grožio specialistų asociacijos (angl. The Freelancer Hair & Beauty Federation – FHBF) organizuotame konkurse Vaida Urbaitė susižėrė net dvi pirmąsias vietas: geriausios 2013-ųjų moterų stilistės ir geriausios koloristės. Šiais metais asociacija Vaidai dar kartą skyrė geriausios koloristės vardą. Lietuvė geriausia tapo ir Best Prom & Style kategorijoje.  

The Freelancer Hair & Beauty Federation – apdovanojimai Anglijoje gyvuoja jau 22 metus. Antrus metus iš eilės skini apdovanojimus – čia tai bent pasiekimas!

Labai džiaugiuosi, kad antrus metus iš eilės buvau įvertinta kaip geriausia koloristė. Plaukų dažymuose yra mano širdis. Tačiau svarbiau už diplomus ir apdovanojimus man yra žinios. Ruošdamasi konkursams, stebėdama tendencijas aš egzaminuoju save. Tai tarsi iššūkis:  juk gali manyti, kad esi nuostabus kirpėjas, tačiau galbūt kitiems taip neatrodo. Gali gražiai šokti namie, tačiau kai išeini ant scenos ir tave mato geriausi srities profesionalai, šokis vertinamas visai kitaip. Nenoriu miegoti ant laurų, galvodama, kad aš viską žinau. Dalyvaudama konkursuose pasitikrinu, ar iš tikrųjų aš vis dar gera. Tačiau jei nelaimėčiau labai nenusiminčiau – tai tiesiog būtų ženklas, kad reikia dar daug ko išmokti.

Vaida Urbaite AWARD WINNING Stylist Fashion Shoot video from VARNA STUDIOS Photo & Cinema on Vimeo.

Sakai, kad plaukų dažymas yra mėgstamiausia tavo sritis. Kur semiesi žinių šia tema?

Esu lankiusi daugybę seminarų, parodų, kursų. Verta paminėti, kad Wella akademijoje studijavau Colour Master programą. Tai tikrai naudingi ir stiprūs mokslai,  jei pasiseka išlaikyti egzaminą, kuris yra itin sudėtingas, gauni Master Colour Expert diplomą ir esi įrašomas į Anglijos koloristų ekspertų sąrašą. Šis reikšįmingas diplomas jau mano rankose. Kursų metu išmokau ne tik apie plaukus ir dažus, bet įgijau ir chemijos žinių. Dabar žinau, kas yra dažų sudėtyje, kaip jie tarpusavyje suderinami, kaip mes matome spalvas, kaip veikia fizikos dėsniai, kodėl elektrinasi plaukai, kodėl išeina tokios, o ne kitokios spalvos, kaip jas neutralizuoti. Juk paprasta atsivertus paletę išrinkti spalvą ir dažyti, bet kai turi žinias, supranti, kodėl tai išeian, kontroliuoji procesą ir gali žmogui labiau padėti. Kai suvoki dažymą giliau, visai kitaip į jį žiūri.

Šių metų Vaidos Urbaitės pasiekimai - geriausia koloristė ir geriausia Prom & Style kategorijos meistrė (Asmeninio archyvo nuotr.). Šių metų Vaidos Urbaitės pasiekimai - geriausia koloristė ir geriausia Prom & Style kategorijos meistrė (Asmeninio archyvo nuotr.).

Darbas sau

Šiuo metu tau užtenka privačių klientų, dirbti pati sau, nebepriklausai jokiam salonui, ar ne?

Išties, buvau labai prisirišusi prie darbo Londono centre esančiuose salonuose. Atrodė, kad jei iš ten išeisiu, nukris rankos, kitaip negalėjau įsivaizduoti savęs. Pati susikūriau tokią iliuziją, tad reikėjo nemažai pastangų ją paleisti. Bet norėjosi permainų. Tad palikau tą darbą, bet liko parodos, seminarai, klientai, kelionės. Pinigų man visuomet užteko, tikrai ne dėl jų draskausi gyvenime. Ir trejų metukų sūneliui Oskarui galiu daugiau laiko skirti. Darbą ir motinystę bandau suderinti, nes abu labai myliu.

Ar, tavo manymu, kirpėjui darbas su privačiais klientais yra didžiulis pasiekimas?

Yra žmonių, kurie ateina į darbą, už sutartą atlygį atlieka jiems pateiktas užduotis, o pasibaigus valandoms uždaro biuro, salono, parduotuvės duris ir užmiršta apie profesiją. Jei esi tokio tipo kirpėjas, tai koks skirtumas, ar turi savo klientų ar ne, gal net būsi laimingesnis darbo dienos bėgyje jų turėdamas mažiau, nes vis tiek gauni sutartą algą. Bet jei gyvenime turi daugiau ambicijų, tau svarbu turėti savo klientus ir pačiam valdyti situaciją.

Aš mėgstu planuoti savo darbą, apmokymais, produktais ir klientais pasirūpinti pati. Man nepatinka  priklausyti tik vienai plaukų priežiūros kompanijai, kurios produktus naudoja salonas, noriu turėti laisvę pasiūlyti ir parinkti asmeniškai kiekvienam. Taip pat galiu planuoti kiek kartų per metus lankyti seminarus, kada atostogauti. Džiaugiuosi turėdama didelį klientų ratą ir turėdama laisvę viską pasirinkti pati. Tai yra didelis pasiekimas.

Mokosi kartu su lietuviais

Anglijoje gyveni jau septynerius metus. Ar tenka bendrauti su lietuviais kolegomis?

O taip! Su lietuviais kirpėjais, stilistais bendrauju labai dažnai. Su kolege Rima Janušauskaite organizuojame seminarus lietuviams kirpėjams Londone. Kaunietė Dangira Varnienė, puiki profesionalė iš Lietuvos, Londone lanko Vidal Sassoon kursus, jai padedu vertėjaudama, drauge mokomės. Mielai dalinuosi informacija ir visuomet noriai bendrauju. Londone mes visi labai skubam, skundžiamės, kad neturim laiko, tačiau jei yra noro – visuomet galime jo surasti.

Ar pastebi skirtumų tarp lietuvių ir anglų kirpėjų?

Kirpėjai iš Lietuvos, su kuriais bendrauju, tikrai yra labai aukšto lygio – mažai pažįstu Anglijoje taip puikiai išmanančių savo darbą. Lietuviai yra daugiapusiai, lankstūs, stebi naujienas, renkasi kokybę, domisi, neprisiriša prie vieno produkto, stengiasi klientui pasiūlyti geriausią variantą.

Lietuviai ambicingesni, ištroškę sėkmės. Anglai į profesiją labiau žiūri kaip į darbą.

Kaip manai, kokių žinių labiausiai trūksta kirpėjams Lietuvoje?

Yra begalė kirpėjų (ne tik tarp lietuvių), kurie niekada nėra buvę parodose ar seminaruose. Jie  mano, kad koledže įgytų žinių užtenka. Dar kartais jie pažiūri video klipus internete. Priklauso nuo žmogaus ambicijų ir norų. Juk nesvarbu ar dirbi Lietuvoje, ar Anglijoje, jei nori - informacija bus pasiekiama. Dažniausias stabdis kirpėjams yra kalba – angliškai informacijos yra tikrai daugiau nei lietuviškai.

Teks sunkiai dirbti

Anglijoje dirba išties nemažai lietuvių kirpėjų. Tu ir pati karjerą pradėjai nuo darbo Mawson & Company salone Winchesteryje.  Kas sunkiausia atvykus iš Lietuvos?

Tikrai daug lietuvių kirpėjų sutinku Anglijoje. Dalis jų ir toliau dirba lietuviškuose salonuose,nieko keisto ar blogo nematau, kiekvienas renkasi, kas jam geriau. Kita dalis dirba angliakalbių salonuose. Koks salonas ir rajonas, tokie ir klientai, pageidavimai, pamokos. Atvykusi į Londoną dirbau Londono centre, netoli Baker Street, Šerloko Holmso muziejaus - geras rajonas, puikūs klientai. Nors ir prastai kalbėjau angliškai, norėjau dirbti angliakalbių salone su įvairiais klientais. Labai džiaugiuosi šiuo sprendimu, nes išmokau tikrai daug.

Pradžioje sunkiausia yra kalba. Juk naudojami specifiniai terminai, klientų poreikiai kitokie nei Lietuvoje, kur tikrai mažiau skirtingų tautybių, rasių ir plaukų, odos tipų, atspalvių, veido formų. Anglijoje kirpėjai dirba su daugybe įvairiių žmonių – tai sudėtingiau, bet ir įdomiau.

Ką patartum lietuviams kirpėjams karjeros siekiantiems Londone?

Žiūrint, kas ir kaip supranta karjerą ir kam ko reikia: ar savo kompanijos, ar dirbti įžymybių salone, ar kurti kolekcijas akademijoje, ar uždirbti daug pinigų nesvarbu kokiu būdu. Viskas įmanoma, bet Anglijoje reikės žymiai labiau pasistengti, nes rinka labai užpildyta ir nustebinti arba pasiūlyti ką nors nauja yra sunku. Patarčiau iš anksto nusistatyti tikslus ir jų kryptingai siekti. Nebus rožėmis klotas kelias, o gal ir pasiseks ir gausis viskas lengvai - juk kiekvienam savas kelias ir sėkmė. Bet kur bebūtum ir ką bedarytum, jei nori gyvenime kažko pasiekti, reikės investuoti daug laiko, darbo, pastangų ir gal net pinigų.

Čia galite pasižiūrėti, kokias spalvas atranda Vaida. 

Bet tu esi pasirengusi šiek tiek padėti kolegoms iš Lietuvos – kiek žinau,  tavo galvoje sukasi mintys apie seminarus lietuviams kirpėjams?

Taip, planuoju labai informatyvų ir įdomų seminarą 2015 metų vasario viduryje. Pasidalinsiu žiniomis apie dažymus, kirpimus, naujausias tendencijas ir kita kirpėjams aktualia informacija.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai