Rugsėjo 12, 2019
Lietuvos boksininkė – Europos čempionė!
Gabrielė Diekontaitė su treneriu. © Foto: Gabrielė Diekontaitė / Facebook.

Istorinė diena Lietuvos boksui. Gabrielė Diekontaitė tapo pirmąja Lietuvos boksininke per šalies moterų bokso istoriją, iškovojusia Europos čempionato auksą.

Lietuvė triumfavo Bulgarijos sostinėje vykstančiame Europos jaunimo (iki 19 metų) čempionate. Antradienį vykusiame svorio kategorijos iki 75 kg finale G. Diekontaitė taškais 4:1 nugalėjo turkę Seną Erdogan. Pusfinalyje turkė pateikė sensaciją, kai netikėtai įveikė jaunimo olimpinių žaidynių vicečempionę prancūzę Tallyą Brillaux.

„Kai teisėjas po finalo iškėlė mano ranką, užplūdo neįtikėtinas džiaugsmas. Dar sunku patikėti pergale. Kad galiu sėkmingai kovoti Europos čempionate, savo jėgomis patikėjau šių metų sausį, kai nugalėjau praėjusių metų Europos čempionę iš Lenkijos. Išsikėliau sau tikslą laimėti Europos čempionatą, todėl prieš pirmenybes daug dirbau treniruotėse. Džiaugiuosi, kad pasiekiau istorinę pergalę bei išpildžiau savo svajonę. Tačiau neketinu sustoti, nes boksas man labai patinka ir toliau sieksiu pergalių ringe“, - sakė penkerius metus bokso treniruotes lankanti Europos čempionė.

G.Diekontaitę treniruojantis Darius Katkevičius teigė, kad Europos čempionato auksą lėmė boksininkės charakteris.

„Jeigu Gabrielė užsibrėžia tikslus, ji eis iki galo. Būtent užsispyrimas ir darbas treniruotėse lėmė jos pergales. Ji ringe kovoja su šypsena, boksas jai daug reiškia. Prieš kiekvieną Europos čempionato kovą ji lipo į ringą tik pergalės ir tikslo siekė žingsnis po žingsnio. Kai pateko į pusfinalį ir užsitikrino bronzos medalį, norėjom bent jau sidabro. O kai pateko į finalą, visas jėgas atidavė ringe ir iškovojo auksą“, - džiaugėsi Lietuvos moterų rinktinės treneris D.Katkevičius.

Panevėžio Raimondo Sargūno sporto gimnazijos auklėtinė G. Diekontaitė Europos čempionate iškovojo tris pergales. Ketvirtfinalyje G. Diekontaitė vieningu teisėjų sprendimu 5:0 įveikė ukrainietę Veroniką Korets. Pusfinalyje lietuvė po atkaklios kovos taškais 3:2 nugalėjo airę Lisą O‘Rourke.

Dar du bronzos medalius Europos jaunimo čempionate iškovojo Vido Bičiulaičio treniruojamos Lietuvos vaikinų rinktinės boksininkai.

Svorio kategorijoje iki 91 kg Aras Dudėnas čempionatą pradėjo pergale 4:1 prieš rumuną Stefaną Latescu. Ketvirtfinalyje lietuvis 5:0 nugalėjo italą Matteo Nori. Pusfinalyje A.Dudėnas taškais 1:4 turėjo pripažinti ruso Dmitrijaus Zacharevo pranašumą ir tenkinosi bronzos medaliu.

Dar vieną bronzą iškovojo Gabrielius Savickas (svorio kategorija iki 81 kg). Pirmoje kovoje lietuvis vieningu teisėjų sprendimu 5:0 nugalėjo vengrą Danielį Baracsi. Ketvirtfinalyje prieš G.Savicką neatsilaikė ir čekas Maximą Schejbalą, pralaimėjęs 0:5. Pusfinalyje Lietuvos boksininkas 1:4 nusileido Lukai Matchutadzei iš Sakartvelo.

Europos čempionate iš viso kovojo 8 lietuviai. Romanas Kudriavecas (svorio kategorija iki 69 kg) ir Erikas Laurikietis (iki 65 kg) galutinėje rikiuotėje užėmė 5 vietą. Lukas Simonavičius (iki 60 kg) buvo 9-as, o Lukas Kamnevas (iki 75 kg) liko 17-as.

Europos čempionate teisėjavo lietuvis Gintaras Šniukšta.