Lapkričio 26, 2011
Lietuvių labdaros vakaras Londone neapsiėjo be ašarų (foto)
VAIDA DEIKAITĖ, 16
© www.alvaidasphotography.com
Tradicinio lietuvių Kalėdų labdaros vakaro Londone metu neįgaliais vaikais ir juos auginančiomis šeimomis besirūpinančiam paramos fondui „Algojimas“ paaukota 7 300 svarų (apie 30 000 litų).
 
Į lapkričio 24-ąją vykusį renginį prabangiame „The Langham“ viešbutyje sostinės centre susirinko 150 svečių iš Anglijos ir Lietuvos. Šventiškai pasipuošusių lietuvių bei jų draugų laukė ne tik labdaringas aukcionas, loterija, bet ir speciali vakaro programa: į renginį iš įvairių pasaulio šalių atvykę „bohemiečiai“ pristatė D. Ibelhauptaitės režisuotos elektroninės operos fantazijos „XYZ“ ištraukas.  Solistai susirinkusius sužavėjo nuostabiais balsais ir dizainerio Juozo Statkevičiaus kurtais kostiumais.     

Apie septintą valandą žadėta pradėti šventinė vakarienė šiek tiek vėlavo. Tad lūkuriuojantys turėjo laiko pakalbinti ir nusifotografuoti su garbiais vakaro svečiais: režisiere Dalia Ibelhauptaite, jos vyru, aktoriumi Dexter Fletcher, „bohemiečių“ solistais, vakaro vedėja ir kulinarinių knygų autore Beata Nicholson, ambasadoriumi Oskaru Jusiu, žymiausiu Lietuvos dizaineriu Juozu Statkevičiumi, kurio suknelių kolekciją galima buvo apžiūrėti vakaro metu.

Kalėdinis labdaros aukcionas sulaukė daugiausiai aistrų ir net ašarų. Aukciono dalyviai varžėsi dėl galimybės įsigyti dieną su aktoriumi Dexter Fletcher filmavimo aikštelėje, pasivažinėjimą Aston Martin automobiliu, VIP bilietus į Porsche Carrera Cup renginį, dizainerio Juozo Statkevičiaus kurtus kvepalus, apyrankę bei knygą.
 
Brangiausiai, už 850 svarų, parduotas Audriaus Gražio tapytas paveikslas „Jausmų karuselė“. Jį įsigijo Londone gyvenanti Daiva Staniukaitytė. Didelio susidomėjimo ir klausimų „kiek karatų, ar galima apžiūrėti“ sulaukė juvelyro Darijaus Gerliko juodaisiais deimantais, geltonaisiais safyrais, oksiduotu sidabru puoštas rankų darbo žiedas. Už 600 svarų jį aukcione nupirko skandalingai Lietuvoje pagarsėjęs ir prieštaringai vertinamas indų kilmės verslininkas Ramin Wali. Oro linijų airBaltic įsteigtą dovaną, skrydį verslo klase, už £400 nusipirko pokylio svečias Anton Partridge.

Beata Nicholson susigraudino pristatydama neįgalios trylikametės Vainetos Verbanovaitės kojomis tapytą piešinį: vakaro vedėja negalėjo sulaikyti ašarų, tad ją trumpam pavadavo Brian Holmes. Cerebriniu paralyžiumi serganti Vaineta nevaldo rankų, bet stebina užsispyrimu ir žaviais paveikslais. Ji su močiute Roma taip pat dalyvavo Londone vykusiame vakare.
 
„Dar vakaro pradžioje kalbėjausi su keliais svečiais ir pasakojau jiems apie šį paveikslą. Tikriausiai visos tos emocijos susiplakė į vieną krūvą ir paskui jau tiesiog nebegalėjau susilaikyti. Čia panašiai kaip, kad negalima juoktis, bet tiesiog trūks plyš juokiesi, nors tu ką... Taip ir su ašarom“, - po renginio „Londonietei“ pasakojo Beata.
 
Pastebėjęs žmonos ašaras už £350 marijampolietės Vainetos paveikslą įsigijo Beatos vyras Tomas. Tuo tarpu pati Beata artėjančių Kalėdų proga nepagailėjo dar £400 ir sau pasidovanojo dovaną – asmeninę fotografo Roko Darulio fotosesiją. „Rokas tikrai talentingas fotografas, todėl ir pagalvojau, kodėl gi ne? Be to, juk jis savo laiką taip aukoja labdaringiems tikslams“, - sakė vakaro vedėja.
 
Renginį drauge su Lietuvos ambasada organizavusių Lietuvos komercijos rūmų JK (LKRJK) prezidentas Marius Bružas pasakojo, kad vakaro metu jam labiausiai įsiminė dvi akimirkos – kai svečiai atsistoję plojo „bohemiečių „solistams ir Beatos susigraudinimas ant scenos. „Turbūt tai buvo pati emocingiausia ir nuoširdžiausia akimirka viso vakaro metu“, - teigė M. Bružas.
 
Svečiai dalyvavo ne tik aukcione, bet ir labdaringoje loterijoje.  Įsigiję 20 svarų kainuojantį loterijos bilietą, turėjo galimybę laimėti vakarienę dviems asmenims, apsilankymą grožio salone, Beatos Nicholson bei rašytojos Zitos Čepaitės knygų, abonementą sporto klubui, bilietus į Kauno „Žalgirio“ varžybas, žurnalo „Londonietė“ prenumeratą, bilietus į kiną ir kitus prizus.
 
„Visada norisi dar geresnių rezultatų ir dosnesnių aukų. Po renginio visada galvoju, kokie aukcione ar loterijoje esantys daiktai ir prizai kitąkart sukeltų dar didesnį susidomėjimą ir dar aktyvesnius statymus. Bet kita vertus, £7 300 svarų yra beveik 30 000 Lt, ir pats paramos faktas visada bus pats svarbiausias“, - po šventinio vakaro „Londonietei“ sakė Marius Bružas. LKRJK prezidentas tikina, kad vakaras lūkesčius patenkino „Lyginant su praėjusiais metais – 160 svečių paaukojo £8 100. Šįmet – 150 svečių ir £7 300 suma. Tikriausiai panašiai  ir reikėjo tikėtis”, - sakė jis.
 
Pagrindinis kasmetinis lietuvių kalėdino labdaros vakaro Londone tikslas – surinkti lėšų ir jas paaukoti vienam iš labdaros fondų, besirūpinančiam lietuviais, kuriems reikalinga pagalba.  Praėjusiais metais vykusiame labdaros pokylyje vakaro svečiai paaukojo 8100 svarų, kurie skirti ponios Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondui. 2009-aisiais Lietuvos M. Rostropovičiaus fondui paaukota daugiau nei 12 tūkstančių svarų sterlingų.
 
2008-aisiais vykusiame lietuviškame labdaros vakare dalyvavo ir britų kulinarijos žvaigždė Jamie Oliver'is bei filmo Lok, Stok arba Šauk (Lock, Stock and Two Smoking Barrels) aktoriai Jason Flemyn bei Dexter'is Fletcher'is. Režisierės Dalios Ibelhauptaitės režisuoto vakaro metu Tauragės apskrities vaikams paremti tuomet surinka apie 56 tūkstančiai svarų (maždaug 250 000 litų) – du kartus daugiau nei 2007-aisiais, kada lietuviškas Kalėdų labdaros renginys vyko pirmą kartą.

Lietuvos komercijos rūmai Jungtinėje Karalystėje kartu su Lietuvos ambasada labdaros pokylį Londone organizuoja jau trečius metus. Fondas „Algojimas“ šiais metais Londone paaukotas lėšas skirs neįgaliems vaikams reikalingų sveikatos priemonių, kurių nefinansuoja valstybė, įsigijimui. 

Alvaido Lukausko (www.alvaidasphotography.com) nuotraukos

Iš kairės: režisierė Dalia Ibelhauptaitė, dizaineris Juozas Statkevičius, Aplinkos ministro Gedimino Kazlausko patarėja, buvusi Jungtinės Karalystės Lietuvių Jaunimo Sąjungos pirmininkė Laura Dzelzytė: 


„Bohemiečių“ pasirodymas: Asmik Grigorian:


Apatinio trikotažo dizainerė Jurgita Stakauskaitė:


Iš kairės: Dalia Ibelhauptaitė, Juozas Statkevičius, Kristina Sabaliauskaite ir Dexter Fletcher:


„UK Smiles Dental Practice“ vadovas Linas Bielskis su žmona Sigute:


Richard Bloss, žiniasklaidos pranešimų agentūros „Profo“ direktorius, bei kartu atvykusi ponia Christine:


Prieštaringai vertinamas indų kilmės verslininkas, kompanijų grupės savininkas ir investuotojas Ramin Wali su vakaro viešnia:


Lietuviškos parduotuvės Londone savininkė Virginija Zubavičienė su Dukra Auguste:


Verslininkė Rita Von Kriks:


Vakaro vedėja Beata Nicholson su vyru Tomu:


Verslininkė Ingrida Davison su vyru:


Seserys Odeta ir Džiuljeta (dešinėje) Sarapinaitės:


Iš kairės: Vienos pokylio globėjų komiteto narė Daiva Janulaitytė-Günther, tiesiai iš oro uosto į renginį atvykęs studentas Vytenis Rakauskas, Vilniaus miesto savivaldybės vyriausioji specialistė Vita Žemeckaitė:


Lietuvos komercijos rūmų Jungtinėje Karalystės (LKRJK) prezidentas Marius Bružas su žmona Agne:


Režisierė Dalia Ibelhauptaitė su vyru aktoriumi Dexter‘iu Fletcher‘iu:


Dizaineris Juozas Statkevičius ir „Londonietės“ atstovė Vaida Deikaitė:


Vieno iš aukcione dalyvavusių prizų steigėjai – Raminta Dereškevičiūtė ir Garry Cooper:


Vakaro svečiai. Iš kairės: Martyna Jovaišaitė, Edmundas Jovaišas, Liuda Jovaišienė, Kristina Eigelienė su vyru Nerijumi Eigeliu:


Interjero dizainerė Ieva Jasiūnaitė:


„Žaviausia JK Ponia 2011“ nugalėtoja Lina Baublienė:


Aplinkos ministro Gedimino Kazlausko patarėja, buvusi Jungtinės Karalystės Lietuvių Jaunimo Sąjungos pirmininkė Laura Dzelzytė su draugu Eduardo:


Teisininkė Laura Budrytė, svečias Andrew Lamb:


Vienos pokylio globėjų komiteto narė Daiva Janulaitytė-Günther ir vakarą kartu su Beata Nicholson vedęs Brian Holmes:


Viktorija Jankūnaitė-Pedrosa su vyru Carlo Pedrosa (dešinėje) bei draugu Remigijumi Toleikiu:


„Bohemiečių“ pasirodymas:


„The Langham“ viešbučio pokylių salė:


„Bohemiečiams“ po pasirodymo svečiai plojo atsistoję:


Aukciono metu už 600 svarų sterlingų nupirktas dailininkės Ilonos Daujotaitės – Janulienės paveikslas „Senamiestis“:


Azartiški Londono Sičio darbuotojai:


Aukciono įkarštyje - „Eurobaltikos“ vadovė Olga Jachimovič:


Brangiausias vakaro pirkinys – menininko Audriaus Gražio paveikslas „Jausmų karuselė“, parduotas už 850 svarų sterlingų:


Raktažodžiai: LabdaragalaLCCUKLKRJKkalėdinis vakarasaukojimasDalia Ibelhauptaitė

Straipsnio komentarai

 • na, su aukojimu neskuba tautiečiai-matyt, mintyse iškart į litus verčia ir galvoja, kad už jo auksinį svarą, metus pragyventi lietuvoje galima. matosi, kaip sunkiai dirba ir su uždirbtais pinigais sunku išsiskirti. bent renginyje sudalyvavo-vis gražesnis gyvenimas.
  16. oi // Gruodžio 29, 2011 // 19:55
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • is kart Lietuvius galima atpazinti -jie visada rengiasi juodai:))
  15. jovita // Gruodžio 9, 2011 // 23:59
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • dziaukites gyvenimu, renginiais, gera nuotaika ir nepavydekit:)))<br />Nuostabu, kad tai vyksta, kad yra kuo dalintis.<br />Jei siuo metu uztenka tik dziuveseliams, tikekites kuo greiciau papildyti svencianciu gyvenima gretas.<br />Grazaus ateinancio Kaledinio laiko:)
  14. dziaukites // Lapkričio 29, 2011 // 17:59
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • pritariu 11 ir 12 komentaram....
  13. irgi // Lapkričio 29, 2011 // 10:09
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Butent, geda uz tokius tautiecius kurie eilini karta tik neigiamai pakomentuoti sugeba. Mielieji, nusipirkite kitamet bilieta i si rengini, sudalyvave aukcione po 500 gbp nepagailekite uz kazkuri is prizu, asmeniskai finansiskai prisidekite pinigais prie sio renginio, po kurio 30 tukst lt bus pervesta ''Algojimas'' fondui, kurio deka tiek seimu, auginanciu negalia turincius vaikus, pagalba gauna, tiek vaiku, nuo mazens kencianciu patycias ir negalinciu gyventi visavercio gyvenimo, vilti susikuria, sypsena veide atgauna, o tada driskit bent viena toki komentara rasyti. Ir visiskai nesvarbu ar statybininkas, ar kambarine butum - jie bent sirdi didesne, garantuoju, nei kiekvienas jusu, cia neigiamai pakomentaves, turi.
  12. Vaida // Lapkričio 28, 2011 // 00:04
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Sirdi skauda skaitant paskutinius tris komentarus (8, 9, 10)... Tik apsneketi, apsmeizti. Kiek patys paaukojote? Kiek patys prisidedate prie labdaros fondu rinkimu? Jus turbut net nenutuokiat kiek sio renginio dalyviu yra prisideje prie geresnes Lietuvos kurimo! Kiek jie kitoms veikloms yra paaukoje ir savo darbais ir ziniomis prisideje. Neskaitant net kad niekas neturi saugaus darbo dabartinemis rinkos salygomis - bent kazkiek zmones paaukoja. Sakau ACIU organizatoriams, dalyviams ir visiems kurie aukojo ir noriu gedingai nusvilpti tuos kurie skundziasi ir smeizia. Tikrai geda uz jus tokius neigiamus lietuvaicius...
  11. Zh // Lapkričio 27, 2011 // 21:28
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • UK statybininkai ir kambarines vaidina elita :DDDDDDD
  10. as // Lapkričio 27, 2011 // 16:50
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • 150 sveciu £7300 :)kitais metais rengini siulyciau pavadinti einam saves parodyti ir pamirsatm ta labdara.
  9. nejuokinkit // Lapkričio 27, 2011 // 15:35
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • oO as manau kad tai tustybes muge. Jei norit aukot galit paprasciausia pervesti pinigus, bet ne juk reikia pasireklamuot. Tipo grietinele :) Dvasios ubagai.
  8. Vilnietis // Lapkričio 27, 2011 // 14:39
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • ACIU uz nuostabu rengini,viskas aukstame lygyje, Bohemieciu pasirodymas paliko neisdildoma ispudi-Bravo Dalia.O raseivoms vis komentuojantiems zmoniu isvaizda norisi priminti kad tai ne grozio konkursas ar madu sou. Tai LABDAROS VAKARAS.Vien tai kas sveciai pirko bilietus ir atvaziavo, dalyvavo,aukojo, tai jau nemazas indelis labdaros fondui. Ir jus isvaizda ar pavardes neturi JOKIOS REIKSMES. O kiek jus, raseivos, aukojate labdarai??? KULTUROS IR PAGARBOS kitiems reikia tureti,tai ka rasinejate, parodo kiek jus esate dvasios vargsai.
  7. aciu // Lapkričio 27, 2011 // 12:16
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • o kur Kristina Sabaliauskaitė? gi irgi lyg buvo renginy, o žmogus šiaip daugiau žymesnis už parduotuvių savininkes
  6. šiaip sau // Lapkričio 27, 2011 // 11:24
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Dzelzyte nebedirba Kazlausko patareja
  5. Nesvarbus // Lapkričio 27, 2011 // 10:55
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • "Viktorija Jankūnaitė-Perdosa su vyru Carlo Pedrosa (dešinėje)"...Tai kai cia zmona PERDOSA,o vyras jau PEDROSA :))))))
  4. xx // Lapkričio 27, 2011 // 01:28
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Mados keiciasi, mados...
  3. Vardas // Lapkričio 26, 2011 // 23:52
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • mano zmonos nebuvo simet :D
  2. Tomas // Lapkričio 26, 2011 // 21:24
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • ko cia siemet suknios tokios kuklios??
  1. nesupratau // Lapkričio 26, 2011 // 20:22
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • ko cia siemet suknios tokios kuklios??
  1. nesupratau // Lapkričio 26, 2011 // 20:22
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • mano zmonos nebuvo simet :D
  2. Tomas // Lapkričio 26, 2011 // 21:24
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Mados keiciasi, mados...
  3. Vardas // Lapkričio 26, 2011 // 23:52
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • "Viktorija Jankūnaitė-Perdosa su vyru Carlo Pedrosa (dešinėje)"...Tai kai cia zmona PERDOSA,o vyras jau PEDROSA :))))))
  4. xx // Lapkričio 27, 2011 // 01:28
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Dzelzyte nebedirba Kazlausko patareja
  5. Nesvarbus // Lapkričio 27, 2011 // 10:55
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • o kur Kristina Sabaliauskaitė? gi irgi lyg buvo renginy, o žmogus šiaip daugiau žymesnis už parduotuvių savininkes
  6. šiaip sau // Lapkričio 27, 2011 // 11:24
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • ACIU uz nuostabu rengini,viskas aukstame lygyje, Bohemieciu pasirodymas paliko neisdildoma ispudi-Bravo Dalia.O raseivoms vis komentuojantiems zmoniu isvaizda norisi priminti kad tai ne grozio konkursas ar madu sou. Tai LABDAROS VAKARAS.Vien tai kas sveciai pirko bilietus ir atvaziavo, dalyvavo,aukojo, tai jau nemazas indelis labdaros fondui. Ir jus isvaizda ar pavardes neturi JOKIOS REIKSMES. O kiek jus, raseivos, aukojate labdarai??? KULTUROS IR PAGARBOS kitiems reikia tureti,tai ka rasinejate, parodo kiek jus esate dvasios vargsai.
  7. aciu // Lapkričio 27, 2011 // 12:16
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • oO as manau kad tai tustybes muge. Jei norit aukot galit paprasciausia pervesti pinigus, bet ne juk reikia pasireklamuot. Tipo grietinele :) Dvasios ubagai.
  8. Vilnietis // Lapkričio 27, 2011 // 14:39
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • 150 sveciu £7300 :)kitais metais rengini siulyciau pavadinti einam saves parodyti ir pamirsatm ta labdara.
  9. nejuokinkit // Lapkričio 27, 2011 // 15:35
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • UK statybininkai ir kambarines vaidina elita :DDDDDDD
  10. as // Lapkričio 27, 2011 // 16:50
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Sirdi skauda skaitant paskutinius tris komentarus (8, 9, 10)... Tik apsneketi, apsmeizti. Kiek patys paaukojote? Kiek patys prisidedate prie labdaros fondu rinkimu? Jus turbut net nenutuokiat kiek sio renginio dalyviu yra prisideje prie geresnes Lietuvos kurimo! Kiek jie kitoms veikloms yra paaukoje ir savo darbais ir ziniomis prisideje. Neskaitant net kad niekas neturi saugaus darbo dabartinemis rinkos salygomis - bent kazkiek zmones paaukoja. Sakau ACIU organizatoriams, dalyviams ir visiems kurie aukojo ir noriu gedingai nusvilpti tuos kurie skundziasi ir smeizia. Tikrai geda uz jus tokius neigiamus lietuvaicius...
  11. Zh // Lapkričio 27, 2011 // 21:28
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Butent, geda uz tokius tautiecius kurie eilini karta tik neigiamai pakomentuoti sugeba. Mielieji, nusipirkite kitamet bilieta i si rengini, sudalyvave aukcione po 500 gbp nepagailekite uz kazkuri is prizu, asmeniskai finansiskai prisidekite pinigais prie sio renginio, po kurio 30 tukst lt bus pervesta ''Algojimas'' fondui, kurio deka tiek seimu, auginanciu negalia turincius vaikus, pagalba gauna, tiek vaiku, nuo mazens kencianciu patycias ir negalinciu gyventi visavercio gyvenimo, vilti susikuria, sypsena veide atgauna, o tada driskit bent viena toki komentara rasyti. Ir visiskai nesvarbu ar statybininkas, ar kambarine butum - jie bent sirdi didesne, garantuoju, nei kiekvienas jusu, cia neigiamai pakomentaves, turi.
  12. Vaida // Lapkričio 28, 2011 // 00:04
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • pritariu 11 ir 12 komentaram....
  13. irgi // Lapkričio 29, 2011 // 10:09
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • dziaukites gyvenimu, renginiais, gera nuotaika ir nepavydekit:)))<br />Nuostabu, kad tai vyksta, kad yra kuo dalintis.<br />Jei siuo metu uztenka tik dziuveseliams, tikekites kuo greiciau papildyti svencianciu gyvenima gretas.<br />Grazaus ateinancio Kaledinio laiko:)
  14. dziaukites // Lapkričio 29, 2011 // 17:59
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • is kart Lietuvius galima atpazinti -jie visada rengiasi juodai:))
  15. jovita // Gruodžio 9, 2011 // 23:59
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • na, su aukojimu neskuba tautiečiai-matyt, mintyse iškart į litus verčia ir galvoja, kad už jo auksinį svarą, metus pragyventi lietuvoje galima. matosi, kaip sunkiai dirba ir su uždirbtais pinigais sunku išsiskirti. bent renginyje sudalyvavo-vis gražesnis gyvenimas.
  16. oi // Gruodžio 29, 2011 // 19:55
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • "Viktorija Jankūnaitė-Perdosa su vyru Carlo Pedrosa (dešinėje)"...Tai kai cia zmona PERDOSA,o vyras jau PEDROSA :))))))
  1. xx // Lapkričio 27, 2011 // 01:28
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • na, su aukojimu neskuba tautiečiai-matyt, mintyse iškart į litus verčia ir galvoja, kad už jo auksinį svarą, metus pragyventi lietuvoje galima. matosi, kaip sunkiai dirba ir su uždirbtais pinigais sunku išsiskirti. bent renginyje sudalyvavo-vis gražesnis gyvenimas.
  2. oi // Gruodžio 29, 2011 // 19:55
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • 150 sveciu £7300 :)kitais metais rengini siulyciau pavadinti einam saves parodyti ir pamirsatm ta labdara.
  3. nejuokinkit // Lapkričio 27, 2011 // 15:35
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
Tokių komentarų nerasta