Rugsėjo 30, 2016
Lietuviškas šaknis turinčio Holivudo aktoriaus Jason Sudeikis šeima planuoja kelionę į Lietuvą
Daniel Jason Sudeikis. © Foto: Wikipedia.

„Mes labai norime pamatyti Lietuvą, niekada nesame čia buvę. Ne tik norime, bet ir realiai planuojame kelionę į jūsų šalį kitais metais. Keliausime ne tik mes su vyru, bet ir mūsų sūnus Jason su gyvenimo drauge, jų sūnus Otis ir netrukus gimsianti dukra. Mūsų anūkė turi truputį paaugti, kad jau būtų pasiruošusi kelionei“, - su užsidegimu pasakoja JAV kelionių kompanijos „Acendas Vacations“ viceprezidentė Kathryn Sudeikis, su vyru sudalyvavusi Lietuvos turizmo galimybių pristatymo renginyje Reno mieste Nevadoje (JAV).

Jų sūnus Jason Sudeikis yra žinomas Holivudo aktorius, 2015 m. gavęs MTV apdovanojimą kaip geriausias komedijos aktorius už vaidmenį filme „Labas, mes Mileriai“.

Aktoriaus senelis iš Lietuvos į JAV emigravo XIX a. pab. ir įsidarbino Pensilvanijos anglių šachtose. Jis mirė, kai sūnui Dan tebuvo dveji. Tiek jam, tiek Jason vienintelis priminimas apie lietuvišką kilmę yra jų pavardė.

Nostalgiški Sudeikių kelionės į Lietuvą tikslai būdingi ir kitiems turistams iš JAV – nemažai besidominčių Lietuva turi lietuviškas šaknis, yra girdėję apie mūsų šalį, prisimena jos nepriklausomybės atgavimo istoriją, dažnas mini A.Sabonį, Vilniaus senamiesčio grožį.

Tai paaiškėjo pirmą kartą pristačius Lietuvą ASTA (American Association Of Travel Agents) renginyje „ASTA Global Convention“ Nevadoje (JAV) rugsėjo 27 d. Lietuvos turizmo galimybių pristatymo renginyje “Ko nežinai apie Baltijos šalis – naująją Šiaurę“ (Lunch & Learn: Baltics – The New North – What You Don't Know). Jame dalyvavo daugiau nei 100 JAV turizmo profesionalų – visi norėję pasiklausyti apie Lietuvą vos sutilpo salėje. Dauguma jų minėjo, kad pasiilgę yra kažko naujo, dar nepažinto, ieško neatrastų turistinių krypčių.

2016 m. 1 pusmetį Lietuvoje apsilankė apie 15 tūkst. turistų iš JAV, t.y. 4,4 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai