Spalio 26, 2022
Kasdieniai įpročiai, kurie neužims daug laiko, bet pozityviai nuteiks dienai

Kartais aplanko slogi nuotaika, nuo kurios apsiginti ieškome naujų būdų. Ar tai tikrai idealiausias sprendimas? Vis dažniau pastebima, kad net ir minimalistiškos rutinos turėjimas pozityviai nuteikia dienai. Paprasčiausiai, jaučiamas džiaugsmas dėl produktyvumo, kasdien pasitelkiant naudingus įpročius. Kokie jie?

Fizinis aktyvumas

Neretai žmonės judėjimą sieja vien su ilgais maratonais ir masyvių svarmenų kilnojimu sporto salėje. Nereikia į sportą žiūrėti taip kategoriškai, ypač tai suprasti turėtų pradedantieji. Kadangi tikslas yra gera nuotaika ir laimė, būtent to ir reikia bandyti siekti sportuojant. Tai paprasčiausia padaryti išbandant keletą veiklų, o tuomet išsirenkant mylimiausią. Pradžioje rekomenduojama pradėti rytą nuo paprastų tempimo pratimų, kurių sesija neprivalo užtrukti nė dešimties minučių. Tokį įprotį išsivystę žmonės džiaugiasi ne tik padidėjusiu lankstumu, bet ir didesniu susidomėjimu  kitokia fizine veikla, jie jaučiasi puikiai nusiteikę būsimiems dienos iššūkiams.

Maistingo patiekalo gamyba

Kad ir kaip kartais norėtume to fakto išvengti, mūsų mityba turi labai didelę įtaką mūsų energijos lygiams dienos eigoje. Dėl šios priežasties rytais tikrai pravartu skirti bent dešimtį minučių daugiau pusryčių gamybai. Tam, kad gliukozės kiekis kraujyje būtų stabilus, rekomenduojama dieną pradėti su nesaldaus tipo patiekalu. Šaldytuve turėkite šviežių daržovių, pieno produktų bei pasirūpinkite kruopų įvairove. Jei pusryčių nemėgstate, daugiau laiko galite skirti ir vakarienės gamybai. Taip galėsite ramiai pasidžiaugti laisvu laiku, kadangi maisto gamyba žmonėms simbolizuoja darbų pabaigą. Dienos eigoje taip pat būtina nepamiršti išgerti reikiamų vitaminų - tai gali būti tiek sezoniniai papildai, tiek “Ohhira” žarnyno mikroflorą tvarkančios gerosios bakterijos.

Tvarkos palaikymas

Nors daugumai žmonių tvarkymasis yra ta gyvenimo dalis, kurios intensyviai vengiama, nei vienas nepasiginčys su tuo faktu, jog supanti švara yra vienas didžiausių motyvacijos šaltinių. Kiekvieną dieną skiriant mažą dalį savo laiko tvarkos palaikymui ne tik nuteikiame save pozityviai, bet ir palaikome namuose organizuotumą. Tai leidžia džiaugtis gražiais namais visada, juk nereikia vargintis, kad prisiruošus tvarkytis reikės griebtis ir dulkių valymo, ir indų plovimo, ir net patalynės keitimo. Ypač svarbu palaikyti tvarkingas tas aplinkas, kuriose dirbame ir ilsimės. Netvarka - puiki prielaida neproduktyvumui ir nemigai, kurie tiesiogiai susiję su negatyviomis emocijomis.

Laikas sau

Bandydami atlikti visus savo gyvenimo vaidmenis, gana dažnai pamirštame patį svarbiausią - būti sau ir dėl savęs. Turėdami kasdienę rutiną, kuri yra skirta asmeniniam tobulėjimui, jaučiamės daug labiau užtikrintesni, pasitikintys savimi. Galima praktikuoti tiek ryto puslapių rašymą, tiek savipagalbos knygų skaitymą. Kai kuriems žmonėms samprata apie laiką sau net gali plėstis iki susitikimų su kitais asmenimis, kurie įkvepia, motyvuoja ar tiesiog žino, kaip pokalbiu sudominti. Tik nepamiršdami savo poreikių ir vertybių galime tinkamai kuruoti savo dienas ir atrasti skirtingų prasmių gyventi laimingai ir produktyviai.

Raktažodžiai: Sveikata

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai