Spalio 18, 2019
Jungtinėje Karalystėje apdovanotas Lietuvos menininkas Martynas Pavilonis
Martynas Pavilonis apdovanotas už iliustracijas vaikų knygai „Marmiai. Olis ir dažų kibirėlis“.

Kasmetiniuose Jungtinės Karalystės knygų iliustruotojų apdovanojimuose „The Cheltenham Illustration Awards 2019“, kuriuos organizuoja Glosteršyro universitetas, apdovanojimu įvertintas ir Lietuvos menininkas Martynas Pavilonis.

Kasmet skelbiamuose knygų iliustruotojų apdovanojimuose šiemet dalyvavo net 900 kandidatų iš viso pasaulio. Apdovanojimui, kuris skirtomas į dvi kategorijas – studentų ir jau pripažintų iliustracijos meno profesionalų, buvo atrinkti tik septyni menininkai. Apdovanojimai paskirti trims pradedantiesiems kūrėjams ir keturiems profesionalams, tarp kurių ir pateko lietuvis Martynas Pavilonis.

Šiemet komisija ypatingą dėmesį skyrė kūriniams kitoniškumo ir vienybės temoms. M.Pavilonis apdovanotas už iliustracijas vaikų knygai „Marmiai. Olis ir dažų kibirėlis“, kuri šiemet buvo išleista Lietuvoje. M. Pavilonio iliustruota ir jo sesers dvynės Indrės Pavilonytės parašyta knyga pasakoja istoriją apie paslaptingus miško gyventojus marmius, kurie visi yra juodos spalvos, tačiau vienas jų gimsta kitoks – geltonas.

„Labai džiaugiuosi šiuo apdovanojimu. Su sese idėjome labai daug meilės ir energijos į šią knygą, todėl sulaukti tarptautinio įvertinimo – nuostabu. O netrukus Lietuvos knygynuose pasirodys ir antroji marmių istorijų knyga „Marmiai ir džiaugsmo fabrikėlis“, – džiaugiasi Martynas Pavilonis.

„The Cheltenham Illustration Awards 2019“ laureatų darbai, nuo lapkričio 9 d. iki gruodžio 22 d., bus eksponuojami „The Museum in the Park“ muziejuje Jungtinėje Karalystėje. Vėliau paroda, kurioje laureatų septynetą papildys dar 23 darbai, keliaus į kitus miestus, 2020 m. Londono knygų mugę. Lapkritį taip pat bus publikuotas albumas su šių metų laimėtojais ir geriausiais nominantais, kuriame bus galima išvysti ir daugiau lietuviškų pavardžių.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai