Sausio 2, 2019
JK pagerbė Tailande vaikus gelbėjusius narus, manekenę Twiggy ir aktorių M. Paliną

Britų narai, gelbėję jaunuosius futbolo žaidėjus, šių metų vasarą įstrigusius užtvindytame urve Tailande, buvo įtraukti į Didžiosios Britanijos Naujųjų metų karalienės apdovanojamų asmenų sąrašą kartu su 7-ojo dešimtmečio supermodeliu Twiggy (Tvigi) ir komikų grupės „Monty Python“ žvaigžde aktoriumi Michaelu Palinu (Maiklu Peilinu).

Populiarajai „Beatles“ laikmečios manekenei Twiggy bus suteiktas damos titulas, atitinkantis vyrams skiriamą riterio titulą. M. Palinas, išgarsėjęs ir kaip kelionių dokumentikos kūrėjas, bus įšventintas į Jungtinės Karalystės riterius.

Į garbės sąrašą yra įtrauktas ir Jimas Carteris (Džimas Karteris), seriale „Dauntono abatija“ (Downton Abbey) suvaidinęs sarkastiškąjį veikėją Č. Karsoną, taip pat filmų kūrėjas Christopheris Nolanas (Kristoferis Nolanas), režisavęs filmus „Pradžia“ (Inception) ir „Diunkerkas“ (Dunkirk), bei bestselerių autorius Philipas Pullmanas (Filipas Pulmanas), maginės fantastikos trilogijos „Jo tamsiosios jėgos“ (His Dark Materials) kūrėjas.

Į penktadienį paskelbtą sąrašą taip pat įtraukti 43 asmenys, greitai sureagavę į 2017 metais surengtus ekstremistinius išpuolius Mančesteryje ir Londone .

Apdovanojimo procesas prasideda nuo visuomenės pasiūlytų kandidatūrų, kurias atrenka komitetai ir pateikia premjerui. Kitais metais karalienė Elizabeth II (Elzbieta II) arba kiti svarbūs karališkosios šeimos nariai nusipelniusiems asmenims suteikia garbės titulus.

Pastaruoju metu 92 metų monarchė dalyvavimą prestižinių apdovanojimų ceremonijose vis dažniau patiki savo vaikams ir anūkams.

Britų narai Joshua Bratchley (Džošua Bračlis), lanskapralas Connoras Roe (Konoras Rou) ir Vernonas Unsworthas (Vernonas Ansvortas) taps Britanijos imperijos ordino nariais už jų indėlį į rizikingą gelbėjimo operaciją, kuri vyko Tailando urvuose šių metų vasarą.

Dar keturi britų narai, dalyvavę kvapą gniaužiančiame 12 berniukų ir jų trenerio, kurie buvo įstrigę apsemtame urve ilgiau nei dvi savaites, gelbėjime, gaus civilinius apdovanojimus už drąsą.

Richardas Stantonas (Ričardas Stantonas) ir Johnas Volantenas (Džonas Volantenas), pirmieji pasiekę vaikus ir jų trenerį, buvo apdovanoti Šv. Jurgio medaliais, o Christopheris Jewellas (Kristoferis Džiuelas) ir Jasonas Mallinsonas (Džeisonas Malinsonas) gavo Karalienės medalius už drąsą.

Modelis Twiggy, kurios karjera truko ne vieną dešimtmetį, sužibo Londono subkultūros „Mod“ scenoje ir tapo tikra superžvaigžde. Pasaulinės šlovės manekenė sulaukė būdama 17 metų ir tęsė karjerą kurdama vaidmenis teatre bei kine.

„Tai nuostabu ir verčia mane šypsotis“, – sakė 69 metų Twiggy, kurios tikrasis vardas yra Lesley Lawson (Lesli Loson). – Sunkiausia buvo išlaikyti tai paslaptyje.“

M. Palinui garbės riterio titulas suteikiamas pripažįstant jo indėlį kelionių, kultūros ir geografijos srityse. Vyras tvirtino dar nėra apsipratęs su naujiena, tačiau pažymėjo, jog „yra buvęs riteriu ir anksčiau – „Monty Python“ kurtuose filmuose. Juose buvau įvairiais riteriais, įskaitant serą Galahadą.“

„Nemanau, kad patikėsiu, kol nepamatysiu voko, adresuoto „serui Michaelui Palinui,“ – kalbėjo 75 metų aktorius.

BNS inf.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai