Vasario 24, 2015
Londono mamyčių virsmas baroko kurtizanėmis (foto dienoraštis)
Viktorija Rinkevičiūtė
Kartą pabandęs, negali sustoti - prie blykščių ant podiumo pripratsios merginos mielai pozavo ir po pasirodymo. © Miglės Blažytės nuotr.

„Kaip suveržti tą korsetą?", „Kur balta kaukė su viena akimi?,  „Tu pažiūrėk - vienos mėlynės ant kojų, kaip aš eisiu ant podiumo?", „Ne, gal tau gėlių jau per daug bus," - pro dizainerės Daivos Mikuckienės dukros namus penktadienį praūžė kurybinis viesulas. Būtent čia Londono mamos ir žmonos, šiokią dieną kerpančios plaukus, darančios buhalterines ataskaitas ar nešiojančios gėrimus per kelias valandas virto tikrų tikriausiais modeliais ir Londono „Roof Top Gardens" pristatė baroko įkvėptą apatinių drabužių kolekciją.

Daugelis su „Londonietė" kalbėjusių dizainerės meiliai vadinamų Londono mamyčių ant podiumo ir prieš tuntą foto objektyvų stojo pirmą kartą. Ir stojo ne bet kaip, o virtusios tikrų tikriausiomis baroko epochos kurtizanėmis, pasipuošusiomis kiekvieną seksualų jų kūno išlinkimą paryškinančiais apatinukais.

„Profesionalūs modeliai yra neįdomūs - visur tos pačios aukštos ir kūdos merginos. Aš daugiau renkuosi tas moteris, kurios turi ir du, ir tris vaikus, bet jos viduje yra dar gražesnės, nei tie rinktiniai modeliai. Jos moka save pateikti," - apie netradicinį modelių pasirinkimą „Londonietei" pasakojo dizainerė.

Baroko įkvėptos kolekcijos autorė Daiva Mikuckienė (dešinė) su vakaro fotografe Jurgita Gyles Photoart. Baroko įkvėptos kolekcijos autorė Daiva Mikuckienė (dešinė) su vakaro fotografe Jurgita Gyles Photoart.

„Ir mano kuriamiems drabužiams stambesnės, apkūnesnės merginos net labiau tinka, nes jos drabužį gražiau išpildo. Jeigu ant 180 centimetrų ūgio manekenės pasiųsiu tokį barokinį rūbą, jis visiškai nesižiūrės - teko man jau bandyti,” - pabrėžė dizainerė.

Ir nors repetavo vos keturias valandas - kas išnuomotoje bažnyčioje, kas - namų svetainėje, beprižiūrint vaikus, Londono mamytės publikai atidavė daugiau nei 100 proc. savęs.

„Viena moteris net krūtimi maitino, iškart nuo podiumo bėgo pas kūdikį,” - modelių atsidavimu negalėjo atsidžiaugti dizainerė.

Susipažinkite - Jūsų kaimynės, draugės ir žmonos - Londono kurtizanės.


Julija Jagofarovienė (29), mama: „Visą laiką sakydavau, kad jeigu turi kažką parodyti, kodėl ne, o jei gražiai atrodai - visą laiką prašom. Savo kūno sudėjimu esu nelabai patenkinta, bet kadangi gražūs modeliai - kodėl ne? Šiuo metu man gražiausia mano kūno dalis - plaukai.” Julija Jagofarovienė (29), mama: „Visą laiką sakydavau, kad jeigu turi kažką parodyti, kodėl ne, o jei gražiai atrodai - visą laiką prašom. Savo kūno sudėjimu esu nelabai patenkinta, bet kadangi gražūs modeliai - kodėl ne? Šiuo metu man gražiausia mano kūno dalis - plaukai.”

Deimantė Veraitytė (24), padavėja: „Mano šeima nelabai kaip sureagavo, bet aš sakau, kad vis tiek važiuosiu - pabadysiu, padarysiu. Vyras ir mama nelabai norėjo manęs išleisti. Va dabar vyrui paskambinau - labai piktas dar.” Deimantė Veraitytė (24), padavėja: „Mano šeima nelabai kaip sureagavo, bet aš sakau, kad vis tiek važiuosiu - pabadysiu, padarysiu. Vyras ir mama nelabai norėjo manęs išleisti. Va dabar vyrui paskambinau - labai piktas dar.”

Justina Sviderskienė (30), namų šeimininkė: „Draugė pakvietė - bus man iššūkis gyvenime, visiškai atsitiktinai papuoliau, norėjau kažką naujo išbandyti gyvenime.” Justina Sviderskienė (30), namų šeimininkė: „Draugė pakvietė - bus man iššūkis gyvenime, visiškai atsitiktinai papuoliau, norėjau kažką naujo išbandyti gyvenime.”


Agnė Bunkytė (24), buhalterė: „Man labiausiai patinka mano užpakaliukas, nes jis yra minkštas, gražus, riestas [juokiasi]. O nepatinka krūtinė, nes Dievas pagailėjo.” Agnė Bunkytė (24), buhalterė: „Man labiausiai patinka mano užpakaliukas, nes jis yra minkštas, gražus, riestas [juokiasi]. O nepatinka krūtinė, nes Dievas pagailėjo.”

Laura Laurita (31), dainininkė: „Nėra svarbu, kieno gamintas yra apatinis trikotažas, svarbu - koks jis. Šilkas, aišku, nėriniai, spalvų gama - man patina ryškios spalvos ir jei spalvotas šilkas suderintas su nėriniais, atrodo įspūdingai.” Laura Laurita (31), dainininkė: „Nėra svarbu, kieno gamintas yra apatinis trikotažas, svarbu - koks jis. Šilkas, aišku, nėriniai, spalvų gama - man patina ryškios spalvos ir jei spalvotas šilkas suderintas su nėriniais, atrodo įspūdingai.”

Sabina Perevoščeva (22), mama: „Londone podiumu einu pirmą kartą, bet Lietuvoje, Klaipėdoje, dažnai tekdavo. Ši kolekcija kitokia, nes labai gražūs rūbai, labai gražiai pasiūti, spalvos labai gražios parinktos. Sabina Perevoščeva (22), mama: „Londone podiumu einu pirmą kartą, bet Lietuvoje, Klaipėdoje, dažnai tekdavo. Ši kolekcija kitokia, nes labai gražūs rūbai, labai gražiai pasiūti, spalvos labai gražios parinktos.

Gintarė Anziulytė (27), barmenė: „Dalyvavimas šiame projekte man buvo galimybė išbandyti save visiškai kitokiame amplua. Bent dalinai įveikiau scenos baimę ir supratau, kad būti modeliu neužtenka vien gražios išvaizdos.” Gintarė Anziulytė (27), barmenė: „Dalyvavimas šiame projekte man buvo galimybė išbandyti save visiškai kitokiame amplua. Bent dalinai įveikiau scenos baimę ir supratau, kad būti modeliu neužtenka vien gražios išvaizdos.”


Austeya (26), dainininkė: „Viskas labai savita, visi drabužiai - rankų darbo, kitokio stilius, įdomūs. Visos merginos labai puikiai tvarkosi, nes vis tiek visos kažkada  svajojo būti modeliais.”
Austeya (26), dainininkė: „Viskas labai savita, visi drabužiai - rankų darbo, kitokio stilius, įdomūs. Visos merginos labai puikiai tvarkosi, nes vis tiek visos kažkada svajojo būti modeliais.”

Anika Žalandauskaitė (29), mama: „Lietuvoje dalyvaudavau fitneso varžybose, tad scena - ne naujiena. Senokai varžybose dalyvavau, pasiilgau - galvoju, kodėl nepabandžius.” Anika Žalandauskaitė (29), mama: „Lietuvoje dalyvaudavau fitneso varžybose, tad scena - ne naujiena. Senokai varžybose dalyvavau, pasiilgau - galvoju, kodėl nepabandžius.”

Agnytė Mikuckytė (27), dizainerės dukra: „Patinka man renginiai, patinka puoštis mamos drabužiais, patinka būt gražiai. O ir kolekciją mamos rodau, vis tiek - šeimos žmogus, reik nepavesti, viską gerai padaryti.” Agnytė Mikuckytė (27), dizainerės dukra: „Patinka man renginiai, patinka puoštis mamos drabužiais, patinka būt gražiai. O ir kolekciją mamos rodau, vis tiek - šeimos žmogus, reik nepavesti, viską gerai padaryti.”

Laura Majauskaitė-Kudžmienė (32), mama: „Man labiausiai patinka mano užpakaliukas, nes mano vyrui jis labiausiai patinka. Ir man. Norėčiau pridengti rankas, viršutinę dalį truputėlį pamažinti.” Laura Majauskaitė-Kudžmienė (32), mama: „Man labiausiai patinka mano užpakaliukas, nes mano vyrui jis labiausiai patinka. Ir man. Norėčiau pridengti rankas, viršutinę dalį truputėlį pamažinti.”

Ina Radvilienė (27), mokyta: „Pradžioje buvo viskas labai faina, kaip noriu, tikrai įdomu. O prieš rūbų matavimąsi naktį pagalvojau: „Palaukit, kaip mokiniai, tėvai? Ar nebus čia išaukiančiai? Bet nuvažiavau, pamačiau visus rūbus, kad čia bus visi trusikėliai, tvarkingai, ne per daug nuogybių - iškart nusiraminau.” Ina Radvilienė (27), mokyta: „Pradžioje buvo viskas labai faina, kaip noriu, tikrai įdomu. O prieš rūbų matavimąsi naktį pagalvojau: „Palaukit, kaip mokiniai, tėvai? Ar nebus čia išaukiančiai? Bet nuvažiavau, pamačiau visus rūbus, kad čia bus visi trusikėliai, tvarkingai, ne per daug nuogybių - iškart nusiraminau.”

Sandra Žebrauskienė (27), kirpėja: „Tokiuose renginiuose dalyvauju dėl savęs. Malonu po to nuotraukas žiūrėti ir kitiems parodyti - smagu. Labai atvirai neapsirengiu gi vis tiek! Faina - apsirengi, visos - kaip princesės, tokios gražios!” Sandra Žebrauskienė (27), kirpėja: „Tokiuose renginiuose dalyvauju dėl savęs. Malonu po to nuotraukas žiūrėti ir kitiems parodyti - smagu. Labai atvirai neapsirengiu gi vis tiek! Faina - apsirengi, visos - kaip princesės, tokios gražios!”


Viktorija Chriackova (25), buhalterė: „Dažniausiai labai vengiu fotografuotis, kai būna kokie nors gimtadieniai, visada stengiuosi pasislėpti nuo objektyvo. O čia kažkas visai kito - atradau save visai kitokią, nes įsikūnijau į kitą charakterį.” Viktorija Chriackova (25), buhalterė: „Dažniausiai labai vengiu fotografuotis, kai būna kokie nors gimtadieniai, visada stengiuosi pasislėpti nuo objektyvo. O čia kažkas visai kito - atradau save visai kitokią, nes įsikūnijau į kitą charakterį.”

Ernesta Šumskytė (27), mama: „Seniau viską galėjau parodyti, dabar daug ko jau negaliu  . Po vaiko gimimo daug kas man manyje nepatinka - pilvukas, strijos, bet viską paslėpėm, viskas labai gražiai atrodo.” Ernesta Šumskytė (27), mama: „Seniau viską galėjau parodyti, dabar daug ko jau negaliu . Po vaiko gimimo daug kas man manyje nepatinka - pilvukas, strijos, bet viską paslėpėm, viskas labai gražiai atrodo.”


Asta Vitkauskienė (30), mama: „Norisi kažkur išeiti, padalyvauti kolektyve, ar su merginomis susipažinti. Jaučiuosi čia natūraliai, nors šiek tiek jaudinuosi demonstruodama drabužius prieš publiką.” Asta Vitkauskienė (30), mama: „Norisi kažkur išeiti, padalyvauti kolektyve, ar su merginomis susipažinti. Jaučiuosi čia natūraliai, nors šiek tiek jaudinuosi demonstruodama drabužius prieš publiką.”

Jūratė Celiauskaitė (29), namų šeimininkė: „Man čia yra perlipimas per save, nes aš niekada taip drąsiai išeiti su minimum rūbų neišeinu. Man tas sunku.” Jūratė Celiauskaitė (29), namų šeimininkė: „Man čia yra perlipimas per save, nes aš niekada taip drąsiai išeiti su minimum rūbų neišeinu. Man tas sunku.”

Ieva Želvytė (22): „Fotosesijoje esu modeliavusi, bet podiumu eiti dar neteko. Visada norėjau pabandyti, tokia galimybė pasitaikė - kodėl ne? Kada pabandyti, jeigu ne dabar? Jaunystė - kvailystė vis tiek. Dar kol galiu sau leisti išeiti, pasirodyti - kodėl gi ne? Po kokių 20-ies metų reikės namie sėdėt.” Ieva Želvytė (22): „Fotosesijoje esu modeliavusi, bet podiumu eiti dar neteko. Visada norėjau pabandyti, tokia galimybė pasitaikė - kodėl ne? Kada pabandyti, jeigu ne dabar? Jaunystė - kvailystė vis tiek. Dar kol galiu sau leisti išeiti, pasirodyti - kodėl gi ne? Po kokių 20-ies metų reikės namie sėdėt.”

Drabužiai: DM Style
Šukuosenos: Sandra Žebrauskiene, Gintarė Reinikytė, Sabina Perevožčikova
Makiažas: Andželina Rusplaukytė, Anastasija Marozaite, Dovilė Vasyliene, Toma To Ma, Živilė Akstina.
Gėlės: Agnes V Flowers
Muzika: Laura Laurita
Nuotraukos: Gyles Photoart ir Miglė Blažytė

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai