Birželio 19, 2015
Lietuvoje kuriantis režisierius: „Jaučiu ryšį ir meilę Lietuvai”
Natalija Voronina
„Filmavimo komanda buvo vieną geriausių, su kuria man buvo tekę dirbti.” - apie darbą Lietuvoje pasakojo filmo režisierius. © „Rebirth” filmo nuotr.

Jaunas indų tautybės vaikinas, kuris gyvena Lietuvoje su savo lietuvaite žmona advokate Agne, pagal induizmo religiją turi išbarstyti savo tėvo pelenus į upę tam, kad pradėtų pastarojo dvasinį atgimimą. Tačiau Lietuvoje barstyti pelenus draudžia katalikų bažnyčia ir teisė. Negana to, vagys įsilaužia į poros butą ir pavogia jų daiktus, taip pat - ir urną su pelenais. Kai plėšikai supranta, kas yra urnos viduje, siekia gauti išpirką už pelenų grąžinimą. Tačiau viskas pakrypsta nenumatyta linkme.

Visa skamba lyg iš filmo, ar ne? Taip ir yra! 

Vis daugiau tarptautinių filmų kuriama Lietuvoje. Filmo režisierius Alireza Sadreddini savo „Rebirth” filmui taip pat pasirinko Lietuvą, ir net keletą vaidmenų atiteko lietuvių aktoriams. Pagrindinį moters vaidmenį atliko „Londonietės” kalbinta aktorė iš Londono, Kristina Buikaitė. 

Gyvenimo variklis – neaprėpiama meilė aktorystei

„Šis filmas – unikalus ir nenuobodus. Jis - apie tautų ir kultūrų sandūras. Tamsi dvasinė komedija. Kai mane pasirinko pagrindiniam Agnės vaidmeniui, labai apsidžiaugiau, dar labiau nudžiugau, kai filmavimo vieta buvo pasirinkta Lietuva. Valio!”  įspūdžiais dalinosi lietuvaitė.

Kristina Buikaitė. „Rebirth” Facebook nuotr. Kristina Buikaitė. „Rebirth” Facebook nuotr.

Pagrindinį vyro vaidmenį atliko aktorius Sanee Raval.

Kristina atviravo: „Sanee – nuostabus žmogus ir talentingas aktorius. Buvo nepakartojama su juo dirbti! Režisierius labai kruopščiai ir atsakingai mus rinkosi, derino energijas, emocijas, vaizdą bei jausmą, ir tai visiškai pasiteisino. Mudu su Sanee iškart pajutome ryšį ir atradome bendrumą, o tada ir dirbti, vaidinti, reaguoti, susitarti, padėti vienas kitam – paprasta ir malonu. Iš tiesų, visa kūrybinė komanda šauni – jokių ego ir susireikšminimų, visi kaip kumštis, iškart suradome bendrą kalbą ir tapome lyg šeima. O juk visi tokie skirtingi ir iš įvairiausių pasaulio kampelių susirinkome. Buvo liūdna išsiskirstyti.”

Pagrindinis aktorius Sanee Raval. Pagrindinis aktorius Sanee Raval.

Lietuvoje filmavimai baigti, bet vėl bus pratęsti nuo liepos pabaigos, taip pat dar laukia keletas dienų darbo Oxforde, Jungtinėje Karalystėje. Filmas turėtų būti iškeptas dar šį rudenį! 

„Londonietė” pakalbino ir režisierių A. Sadreddini Kodėl būtent Lietuva jį taip sužavėjo?

„Pasirinkau jūsų šalį, nes asmeniškai jaučiu ryšį ir meilę Lietuvai. Ši šalis – unikali, ji kitokia, nei kitos Europos katalikiškos šalys. Gamta čia nepakartojama. Jei būtų reikėję dirbti kitoje šalyje, esu tikras, viskas būtų buvę daug sudėtingiau ir kainavę brangiau, nors kokybe lietuviai niekuo kitiems nenusileidžia. Filmavimo komanda buvo vieną geriausių, su kuria man buvo tekę dirbti.”

Režisierius Alireza Sadreddini. „Rebirth” Facebook nuotr. Režisierius Alireza Sadreddini. „Rebirth” Facebook nuotr.

”Kristina sužavėjo savo natūralumu ir puikiais aktoriniais sugebėjimais, esu patenkintas, kad būtent ją pasirinkau „Rebirth” filmui. Taip pat ypatingai sužavėjo Viliaus Puidoko vaidmuo – aš tikiu, kad po šio filmo Vilius taps žinomas ir atpažįstamas. Jis atnešė didžiulį indėlį į visą kūrybinį procesą,” - pagyrų lietuvių aktoriams negailėjo režisierius. 

Vilius Puidokas. „Rebirth” Facebook nuotr. Vilius Puidokas. „Rebirth” Facebook nuotr.

”Negalėčiau nepaminėti Lauryno Onuškevičiaus, tikiu, kad greitu metu jis bus žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautiniu mąstu. Jo aktoriniai sugebėjimai – išškirtiniai. Mums labai pasisekė, kad jis sutiko prisijungti prie mūsų kuriamo filmo. Negana to, jis šiuo metu vaidina ir BBC projekte „Taika ir karas” (angl. „Peace and War”).”

 Laurynas Onuškevičius. „Rebirth” Facebook nuotr. Laurynas Onuškevičius. „Rebirth” Facebook nuotr.

„Rebirth” Facebook nuotr. „Rebirth” Facebook nuotr.

„Rebirth” Facebook nuotr. „Rebirth” Facebook nuotr.

„Rebirth” Facebook nuotr. „Rebirth” Facebook nuotr.

„Rebirth” Facebook nuotr. „Rebirth” Facebook nuotr.

„Rebirth” Facebook nuotr. „Rebirth” Facebook nuotr.

„Rebirth” Facebook nuotr. „Rebirth” Facebook nuotr.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai