Rugpjūčio 28, 2018
D. Britanijoje gyvenantis konkūrų raitelis D. Jančiauskas: „Čia žirginis sportas toks pat populiarus kaip krepšinis ar futbolas”
© Asmeninio albumo nuotr.

Jau daugiau kaip dešimtmetį svetur gyvenantis ir besitreniruojantis konkūrų raitelis Donatas Jančiauskas – pirmasis lietuvis, patekęs į geriausių D. Britanijos raitelių trejetuk ą. Dar vaikystėje aistrą ir pašaukimą žirgams atradęs D. Jančiauskas pripažįsta, kad nors savo sportinę karjerą tęsia toli nuo gimtinės, niekada neturėjo minčių atstovauti svečiai šaliai. O vieni geriausių išgyvenimų – kuomet per varžybas palaiko tūkstantinė minia.  

Tęsia šeimos tradiciją

Tėčio, taip pat raitelio, pėdomis pasekęs D. Jančiauskas šiandien – vienas perspektyviausių Lietuvos atstovų konkūrų sporte. Tarp žirgų užaugęs raitelis profesionaliai sportuoti pradėjo prieš daugiau nei 20 metų, o ilgainiui pomėgis peraugo ir į šeimos verslą. D. Jančiauskas šiuo metu pats augina ir treniruoja net trylika žirgų.  

„Žirgai mano gyvenime buvo nuo mažų dienų, tačiau rimtai užsiimti šiuo sportu pradėjau palyginti vėlai, tik sulaukęs 13-kos. Kadangi tėtis buvo raitelis, joti išmokau labai greitai. Dabar visas mano gyvenimas ir laisvalaikis sukasi tik apie žirgus. Tai turbūt yra užkoduota mūsų šeimos genuose”, – šypsenos neslepia D. Jančiauskas.

Paklaustas, kodėl pasirinko būtent konkūrus, pašnekovas pasakoja, kad didžiausią įspūdį dar vaikystėje jam paliko profesionalūs raiteliai, stebėtinai greitai ir meistriškai įveikdavę net pačias aukščiausias kliūtis. Dabar jis pats treniruojasi su Europos bei pasaulio čempionatuose startuojančiais vienais stipriausių D. Britanijos duetų ir per metus turi ne mažiau kaip 40 varžybų.

Tobulėti skatina konkurencija

Studijų metais raitelio darbą D. Britanijoje gavęs ir vasarai išvykęs D. Jančiauskas čia užsibuvo gerokai ilgiau – trys vasaros mėnesiai išsitęsė iki dvylikos metų. Jo teigimu, priimti tokį sprendimą paskatino svetur atsivėrusios galimybės tobulėti ir varžytis aukščiausiame lygmenyje.  

„Konkūrų lygis D. Britanijoje yra labai aukštas. Paskutinius du metus iš eilės D. Britanijos raiteliai iš olimpiados grįžo su aukso medaliais. Taigi, nesvarbu, kokiose varžybose dalyvauji, varžovai visuomet yra labai stiprūs, o konkurencija – didžiulė. Tokia aplinka padeda greičiau tobulėti, kelti sau ir savo žirgui vis aukštesnius tikslus“,  – sako į geriausių D. Britanijos raitelių trejetuką patekęs lietuvis.   

„Jei tiki, gali pasiekti viską“

Kaip svarbiausią savo pasiekimą žirginiame sporte D. Jančiauskas išskiria D. Britanijos jaunų žirgų čempionatą, kuriame triumfavo su nuosavu 5-erių metų žirgu Cool Quarz. Tuo tarpu labiausiai jam įsiminė startas Belgijoje kasmet vykstančiame jaunų žirgų čempionate, į kurį susirenka tūkstančiai žirginio sporto gerbėjų.

„Atmosfera tokiose varžybose tiesiog nepakartojama. Tribūnose susirenka tiek žmonių, kiek į futbolo ar krepšinio čempionatą. Užplūsta labai geros emocijos jaučiant tokį didžiulį palaikymą ir pasididžiavimas, jog galiu atstovauti savo gimtajai šaliai“, – įspūdžiais dalijasi raitelis.

Jo teigimu, D. Britanijoje rengiamų varžybų grafikas – itin įtemptas ir tą pačią dieną gali vykti net 3–4 varžybos. Šiuo metu raitelis gyvena pasiruošimu rugsėjį vyksiančiam pasaulio jaunų žirgų čempionatui, vėliau laukia startas tarptautinėse CSI3*** ir SCI2** varžybose Belgijoje.

„Mano moto – „Jei tiki, gali pasiekti viską“, todėl prieš kiekvieną startą viską stengiuosi atlikti geriau nei ankstesnėse varžybose, o tada pergalės ir rezultatai ateina savaime“, – patikina D. Jančiauskas.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai