Lapkričio 20, 2020
Britanijos karalienė Elizabeth II ir princas Philipas švenčia 73-iąsias vestuvių metines
© The Royal Falimy released image / Chris Jackson/Getty images.

Jungtinės Karalystės monarchė Elizabeth II (Elzbieta II) ir jos vyras princas Philipas (Filipas) penktadienį mini 73-iąsias santuokos metines. 

Šia proga pora paviešino bendrą nuotrauką, kurioje jie matomi skaitantys sveikinimo atviruką nuo trijų savo provaikaičių. 

Ketvirtadienį vakare paviešintoje nuotraukoje ilgiausiai valdanti JK monarchė ir jos sutuoktinis matomi sėdintys ant sofos į vakarus nuo Londono esančioje Vindzoro pilyje ir apžiūrinėjantys jų vaikaičio princo Williamo (Viljamo) ir jo žmonos, Kembridžo kunigaikštienės Catherine (Ketrin) vaikų – princo George'o (Džordžo), princesės Charlotte (Šarlot) ir princo Louiso (Luiso) – sukurtą atviruką. 

Ant atviruko matomas įvairiomis spalvomis ir raštais papuoštas skaičius „73“. 

Savo būsimąjį sutiko 13-os metų

Tam tikra prasme tai buvo meilė iš pirmo žvilgsnio.

Elizabeth nusižiūrėjo savo būsimą vyrą, tuo metu išvaizdų 18-metį blondiną karininką Philipą Mountbatteną (Filipą Mauntbaten), būdama vos 13-metė, tačiau jų pasaką primenančios vestuvės garsiojoje Vestminsterio abatijoje įvyko tik po aštuonerių metų – 1947-ųjų lapkričio 20 dieną.

Rožėmis išsiuvinėtą, 10 tūkst. perlų ir krištolų išpuoštą atlasinę suknelę vilkėjusi princesė tą dieną spindėte spindėjo.

Garsusis britų politikas Winstonas Churchillis (Vinstonas Čerčilis), kurio vadovaujama Konservatorių partija tuo metu buvo opozicijoje, pavadino šias nelengvu pokario metu surengtas prašmatnias vestuves „spalvų blykstelėjimu sunkiame kelyje, kuriuo einame“.

Dar neišblėsus prisiminimams apie neseniai pasibaigusį karą ir nuogąstaujant dėl antivokiškų nuotaikų, keli princo Philipo giminaičiai vokiečiai, tarp jų – trys jo seserys – į iškilmes pakviesti nebuvo.

Prieš vestuves Didžiosios Britanijos karalienė motina paklausė būsimojo žento, ar jis brangins jos dukterį.

„Ar branginsiu Lilibet? Kažin ar tas žodis išreiškia,  kas yra manyje,“ – atsakė jis, pavadindamas būsimą monarchę vardu, kuriuo ją vaikystėje vadino šeimos nariai.

Jis pridūrė, kad „besąlygiškai įsimylėjo“ būsimąją žmoną.

Elizabeth II sostą užima nuo 1952 metų ir yra ilgiausiai valdantis dabartinis monarchas pasaulyje. 

Karalienė vis dar vykdo savo pareigas, o princas Philipas 2017-ųjų vasarą pasitraukė iš aktyvaus visuomeninio gyvenimo ir leidžia atsiradusį laisvalaikį skaitydamas bei tapydamas.

Šalyje siaučiant koronaviruso pandemijai, 94 metų monarchė ir 99 metų Edinburgo kunigaikštis dėl savo garbaus amžiaus ir didesnės rizikos saugumo sumetimais izoliavosi Vindzoro pilyje.

Trys iš keturių Elizabeth II ir Philipo vaikų – Charlesas (Čarlzas), Anne (Ana) ir Andrew (Endrius) – yra išsiskyrę, o jų tėvų santuoka gyvuoja jau ilgiau kaip septynis dešimtmečius netemdoma jokių viešų nesantaikos ženklų.

Redaktorius Raimondas Čiuplys, BNS

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai