Vasario 27, 2018
Anglijos Lietuvių studentų ir jaunimo organizacijos šventiškai paminėjo atkurtos Lietuvos valstybės šimtmetį
Organizatorių pranešimas
Kembridžo Universitete studentai.

Lietuvių studentų ir jaunimo organizacijos taip pat šventiškai paminėjo atkurtos Lietuvos valstybės šimtmetį. Jungtinės Karalystės Jaunimo Sąjunga (JKLJS) Londone surengė šventišką vakarienę, kurioje Rytų Europos virtuvės patiekalais vaišinosi ne tik Sąjungos nariai bei savanoriai, bet taip pat ir kitų jaunimo organizacijų atstovai. Šventėje sveikinimo žodį tarė Jungtinės Karalystės Lietuvių Bendruomenės Pirmininkė Dalia Asanavičiūtė ir Lietuvos Ambasados Jungtinėje Karalystėje atstovė ministrė patarėja Natalija Bacevičienė. Garbės svečias istorikas dr. Deimantas Karvelis pasveikino susirinkusius ir ypatingą dėmesį atkreipė į valstybės simbolikos svarbą šimtmečio kontekste.

Birminghamo Universiteto studentai surengė visą dieną trukusią Šimtmečio konferenciją, kurios metu susirinkusieji diskutavo ir kūrė „Dešimtmečio viziją Lietuvai“. Diskusijose dalyvavo ir pranešimus skaitė Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Renatas Norkus, Europos Komisijos Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius, Seimo narys ir buvęs LR kultūros ministras Arūnas Gelūnas bei kiti svečiai iš Lietuvos.

Oxfordo Universiteto Lietuvių studentų bendruomenė kartu paminėjo valstybės šimtmetį išklausydami Kembridžo Universiteto doktoranto Viliaus Bartninko paskaitą laisvės ir valstybingumo tema. Kembridžo Universitete studentai valstybinės šventės proga ne tik kartu susibūrė, bet ir išsirinko naują komitetą. Mančesterio Universiteto studentai prisijungė prie Mančesterio Lietuvių draugijos ir Vasario 16-ąją šventė žiūrėdami filmą „Nematomas frontas“ bei vaišindamiesi cepelinais.

„Kiekvienas iš Jungtinėje Karalystėje gyvenančių jaunų lietuvių turi savitą ir asmeninį ryšį su Lietuva bei Vasario 16-ąją. Valstybės šimtmetis buvo puiki proga susirinkti ir savaip – ar valgant cepelinus, ar klausantis paskaitos bei diskutuojant – paminėti Lietuvos valstybės nepriklausomybę ir švęsti laisvę, kuria mėgaujamės ir už kurią turime būti dėkingi kiekvieną dieną“, - teigia Jungtinės Karalystės Lietuvių Jaunimo Sąjungos valdybos pirmininkė Marija Antanavičiūtė.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai