Gegužės 1, 2014
ŽIEDŲ VALDOVĖ
MARGARITA SKVARČIENĖ 3

Retai sutiksite moterį, kuriai nepatinka gėlės. Benjamina Fedaravičiūtė  – jų niekada negauna. Gimtadienio proga jai niekas iškilmingai neįteikia didžiulės raudonų rožių puokštės, o į namus užsukantys svečiai vengia šalia kitų lauktuvių įterpti vieną kitą žiedelį. Nepaisant to, Benjaminos gyvenimas skęsta gėlėse. „Nepatikėsite, mano draugai nebedovanoja gėlių, nes bijo man neįtikti, todėl jomis lepinu pati save“, - šypsosi ji.

Jau trylika metų Jungtinėje Karalystėje gyvenančiai moteriai floristika - ne tik pomėgis, bet ir darbas. Lietuvės kurtos puokštės ir gėlių dekoracijos papuošė jau ne vienas vestuves, Hilton bei Park Lane viešbučių sales, pradžiugino Harrods pirkėjus. Benjamina puokštes kurs ir šią vasarą Londono Olimpinėse žaidynėse dalyvaujantiems Lietuvos sportininkams.

Ketverių metukų dukrelę Perlą auginanti moteris žavi veido nepaliekančia šypsena ir gyvenimo džiaugsmu. O kai ji pradeda pasakoti apie vieną už kitą įdomesnę veiklą, planus, hobius, nejučia imi baltai pavydėti jos žingeidumo ir sugebėjimo visur spėti: su dukryte ilgai vaikštinėti po parką, piešti, fotografuoti, tobulinti interjero dizainerės įgūdžius, domėtis scenografija, užsiimti sodininkyste, sukinėtis virtuvėje, dėlioti koliažus, svajoti išmokti jodinėti, kurti puokštes ir gėlėmis džiuginti įnoringas nuotakas.

Foto: Henrika Stasiulė/Ze Lapė. Foto: Henrika Stasiulė/Ze Lapė.

- Papasakokite apie savo, kaip floristės, veiklą?
- Su dvyne sese Henrika įkūrėm InDeco kompaniją. Esu pati sau šeimininkė, bet tai nereiškia, kad dirbu mažai: dažniausiai su gėlėmis darbuojuosi savaitgaliais, keliuosi labai anksti, nes noriu kuo daugiau nuveikti. Be to, kelionė man trunka ne dešimt minučių: nors ofisas yra namuose, bet savaitgaliais nuomojamės patalpas New Covent Garden prekyvietėje centriniame Londone, todėl tenka iš namų ištrūkti apie 5 valandą ryto (gerai, kad tik dukart ar triskart per savaitę). 
Pusryčiams būtinai pakeliui prigriebiu Starbucks kavos ir pyragėlį. Didžiąją darbo dienos dalį konsultuoju būsimas nuotakas puokščių ir gėlių dekoracijų vestuvėms klausimais. Dažnai jos atvažiuoja su būsimais vyrais, viena kita - su mama, o kartą net visa šeima sugužėjo pasitarimui! Taip pat gėlių puokštes kuriu investicijų konsultantams, bankininkams, kompanijų savininkams. Esu kūrusi puokštes ir fotografams, stilistams, dizaineriams - su jais man įdomiausia dirbti, nes jie nori kažko neįprasto, originalaus.
Floristės darbą myliu, nes niekada nenuobodžiauju: kuriu vis naujus ir naujus variantus, niekada nesikartoju, galima sakyti darau vienetines gėlių dekoracijas. Širdį labiausiai glosto laimingos nuotakos ir jų padėkos kupini e-laiškai.

- Ar gėlių pasaulyje vyrauja mados?
- O taip, žinoma! Kaip ir drabužių, fotografijų, interjero, gėlių mados keičiasi dažnai. Jeigu mano mamos laikais buvo madingos lelijos su daug žalumos (puokštėse) arba gvazdikai, dabar populiaru begalės žiedų ir visai jokios arba minimaliai žalumos. Šiandien madingi raštai - kuo daugiau įvairesnių gėlių rūšių ir spalvų! Kol kas populiariausias vintage stilius, kaip ir interjere ar drabužiuose. Ir dar klasikinis, minimalus. Dauguma nuotakų renkasi vintage nes tai natūralu ir lengva, puokštės tarsi surinktos iš lauko gėlių, kukurūzų žiedai, ramunės, didžiažiedės rožės, alyvos, bijūnai. Bijūnai dabar patys populiariausi, jų yra tiek rūšių ir spalvų, o nuostabūs prisirpę žiedai tiesiog vilioja. Hortenzijos taip pat mėgstamos už jų įvairovę, nuo baltų iki rudeniškai raudonų, tamsiai violetinių arba švelniai žydrų. Įsivaizduokite, antikvarinė vaza, pilna svyrančių žiedų, bijūnai, didžiažiedės rožės, spalvotosios hortenzijos, kvapniosios alyvos - štai kas turėtų puošti jūsų ofiso priimamąjį, namus ar stalą. Madingiausios spalvos šiuo metu - švelnios pastelinės, rožinės, kreminės, persikinės, šviesiai violetinės arba tamsios, sodrios violetinės, bordo ir žalios. Viskas priklauso kokiai progai gėlės skiriamos. Mėgstantiems klasiką geriausiai rinktis phalaenopsis orchidėjas - jos lengvos ir elegantiškos. 
Apie gėles kalbėčiau ir kalbėčiau. Labai domiuosi gėlių mada, nepraleidžiu nei vieno žurnalo ar knygos, turiu draugę fotografę, kuri man dovanoja tik knygas apie floristiką. Kiekvieną savaitę parsinešu likusias gėles, kuriu naujas kompozicijas, naujus derinius, fotografuoju, atsirenku labiausiai patikusius. Bandau nuspėti, kas bus madinga ateityje.

Photo credit: Missgphotos. Make-up credit: AD-Studio. Flowers: InDeco. Photo credit: Missgphotos. Make-up credit: AD-Studio. Flowers: InDeco.

- Kokia jūsų mėgstamiausia gėlė? 
- Tai pats sudėtingiausias klausimas. Mėgstu visas gėles, kiekviena rūšis yra išskirtinė ir nepakartojama. Jeigu reiktų išsirinkti šiandien, tai būtų O'hara rožės - jų nuostabi šviesiai kreminė spalva su rožiniu viduriu ir nepakartojamas kvapas. O kas patiks rytoj - tikrai kažkokia kita gėlytė. Jų yra tiek rūšių, kad žmogui, kuris mažai apie tai žino, galva apsvaigsta. Dažnai tenka būsimoms nuotakoms padėti apsispręsti, ko jos nori: jaunosios, kurios žino labai daug apie gėles, palengvina mano darbą, bet didžioji dauguma žino tik rožes ir lelijas.

- Galbūt teko kurti puokštę kokiai žymiai asmenybei? 
- Niekada nesistengiau ir nesvajojau kurti puokštes įžymybėms. Man nėra jokio skirtumo, kiekvienas klientas yra man svarbus, bet jeigu ateityje pasitaikytų - būtų labai labai malonu! Floriste esu dirbusi garsiose kompanijose: Hilton bei Park Lane viešbučiuose, Harrods centre. Mano gėlės papuolė į vieną žymiausių žurnalų ir blogų apie vestuves Rock & Roll Bride. Bendradarbiauju ir su Lietuvos ambasada, puokštes kūriau mūsų Olimpinei komandai, kuri dalyvavo Londono Olimpinėse žaidynėse. Labai džiaugiuosi! Vieni iš žymiausių Anglijos vestuvinių žurnalų BRIDES, YOU AND YOUR WEDDING, WEDDING FLOWERS dažnai prašo mano puokščių jų fotosesijoms - niekada neatsisakau bendradarbiauti. Didžiuojuosi būdama žurnaluose tarp žymiausių Londono floristų! 

- Ar per dvylika floristės karjeros metų pasitaikė keistų užsakymų puokštėms, įnoringų klientų?
- Keisčiausio užsakymo sulaukiau iš poros, kurie organizavo vestuves mokslinės fantastikos (angl. sci-fi) tematika. Gal žinote filmą Star Wars? Tai štai tokia tema ir vyravo. Užduotis buvo sunki, bet įveikiama. Kūriau plastikines vazas su skystąja žele ir šviečiančiom lemputėm, laboratoriniais tubeliais ir kalijomis. Jauniesiems labai patiko. Turiu foto, bet niekur jų neviešinu, nes tai ne mano stilius. Kartais pasižiūriu ir juokas suima. Tikiuosi daugiau tokių užsakymų neturėsiu, bet jeigu bus – įveiksiu.

Make-up credit: AD-Studio. Make-up credit: AD-Studio.

Benjaminos kurtos puokštės. Benjaminos kurtos puokštės.

- Ar skiriasi gėlių kultūra Anglijoje ir Lietuvoje? 
- Net labai. Kiekvieną kartą kai esu Lietuvoje nepraeinu pro gėlių parduotuvę ar kioskelį nežvilgtelėjus kas „naujo“. Kabutėse todėl, kad nieko naujo jau visus dvylika metų nematau. Lietuvoje vis dar dominuoja, kaip aš sakau, tuščios puokštės, daug visokių „lizdų“ ir vienas žiedas, puokštės labai primena ikebana stilių. Ir visur tas pats. Suprantu, kad ir tokia floristika reikalauja daug darbo, pastangų, laiko, bet visai to nevertinu. Nė vienoje Anglijos gėlių krautuvėlėj nemačiau nieko panašaus. Galbūt man pasisekė, kad floristikos meno išmokau užsienyje ir supratau, kas vertinama ir gražu ne tik Anglijoje, bet ir Amerikoje, Australijoje ar gėlių tėvynėje Olandijoje. Teko dirbti su visų šių šalių floristais. Manau, kad tokį ikebanos stilių Lietuvoje diktuoja biudžetas, žmonės negali sau leisti nusipirkti glėbius žiedų. Kainos didelės, o puokštės mažos. Mano mama tiesiog alpsta iš džiaugsmo, kai kaskart skrisdama pas ją parvežu didžiausią glėbį gėlių.

- O ką manote apie dirbtines gėles? 
- Labai nemėgstu dirbtinių gėlių. Fui... Naudoju tik ir tiktai gyvas! Dirbtinės puokštės niekada neatstos tikrų gėlių grožio, natūralumo ir kvapo. Žinoma, šiandien galima rasti labai daug geros kokybės dirbtinių gėlių, bet jos dažniausiai tik išduoda prastą skonį: jų nereikia prižiūrėti, joms nereikia laiko. Nuobodybė. Manau jos tinkamiausios tiems, kurie nemyli gyvo augaliuko arba neturi laiko.

- Iš kur atsiranda gėlės jūsų puokštėms: ar jas auginate pati? 
- Ką auginu pati - tai tik mano asmeniniam naudojimui, iš sodo neskinu, leidžiu gėlėms ir kitiems augalams puošti sodą. O darbui gėles užsisakau tiesiai iš Olandijos, jos atkeliauja per dieną ar dvi, pačios šviežiausios.

- Kiek kainuoja jūsų kurtos puokštės, gėlių dekoracijos?
- Kainoraščio neturiu, nes kiekvienas klientas ar vestuvės yra skirtingos, daug kas priklauso nuo metų laiko. Vasara - vestuvių sezonas, tad gėlės pačios brangiausios, o ypač baltos ir kreminės. Gruodžio mėnesį brangios visos raudonų atspalvių gėlės. Nesvarbu, koks kliento biudžetas, noriu vieno – sukurti pačią gražiausią puokštę ar gėlių dekoraciją.

- Dažnai mėgautis šviežių gėlių puokšte - tikra prabanga. Patarkite, kaip jas ilgiau išlaikyti gražias?
- Nereikia šviežių gėlių pirkti kasdien, tuomet jos ir nebus didelė prabanga. Jeigu įsigysite jas labai geros kokybės, nesenai skintas - išlaikysite savaitę ar net ilgiau. Nepirkite gėlių iš degalinių arba didelių prekybos centrų - kol jos iki ten atkeliauja praeina savaitė. Geriausiai pirkti iš mažų gėlių krautuvėlių, o dar geriau - gėlių turgaus. Ir būtinai paklauskite, kada jos buvo pristatytos. Jeigu perkate rožes, suspauskite žiedą dviem pirštais: jeigu jis minkštas - vadinasi jau vysta, žiedas turi būti standus ir kietas. Kiekvieną gėlių rūšį prižiūrėti reikia kitaip, bet visoms tinka šios taisyklės: laikyti gėles vėsiame kambaryje, dažniau pakeisti vandenį, nestatyti ant palangių, nes saulė jas perkaitina, o apačioje veikiantis radiatorius sudžiovina.

- Esate baigusi ir interjero dizainerės studijas? Ar turite laiko šiai profesijai?
- Prieš kelis metus buvau pradedančioji darbuotoja (angl. apprentice) Project Partners firmoje. Interjero dizaino studijas Londono Metropolitan universitete baigiau prieš tris metus, tačiau progos padirbėti interjero dizainere neturėjau nes laukiausi mažosios, o kai Perla gimė – nebeužteko laiko. Interjero dizainas - dar viena mano aistra. Pirmuosius metus po mažosios gimimo praleidau namuose, o rankos prašėsi darbo, tad išdekoravau visą savo namą. Man patinka keisti interjerą, apversti viską aukštyn kojom gerąja prasme, sukeisti kambarių paskirtį, viską perstatyti, pakeisti spalvas, tapetus ar įsigyti naują baldą. Karts nuo karto nuvažiuoju į antikvarinių baldų saloną ar aukcioną, susirandu kas man patinka ir derinu su šiuolaikinio stiliaus daiktais. Mėgstu koliažus, todėl daug jų mano namuose. Patinka paveikslai, fotografijos, dekoracijos, na aišku ir visur gėlės - be jų nėra jaukumo!

Benjamina: „Tėtis man visada sakydavo - laimingiausi žmonės yra tie, kurie turi mylimą darbą. Šiandien esu viena iš tų žmonių“. Makiažas: Patricija Miklušienė (Bride & Roses). Benjamina: „Tėtis man visada sakydavo - laimingiausi žmonės yra tie, kurie turi mylimą darbą. Šiandien esu viena iš tų žmonių“. Makiažas: Patricija Miklušienė (Bride & Roses).

- Tikriausiai darbas nuosavame gėlių salone ir ofise labai skiriasi?
- Interjero dizaino ofise darbas prasideda 9 ryto, todėl labai anksti keltis nebereikia, nors kelionė ilgesnė nei iki Londono: kompanijos ofisas įsikūręs netoli Leeds pilies (kaskart ją pravažiuoju keliaudama į darbą), nerealaus grožio Headcorn kaimelyje. Darbe darau viską: susitikimai su klientais, erdvių išmatavimai, planų braižymai prieš ir po, decoro ir baldų atranka, idėjų lentos ir taip toliau. Žmonės su kuriais dirbu - mano vienmečiai, dabar jau ir mano draugai. Iškart radome bendra kalbą, tiksliau aš radau: mano mama visada sakydavo kad esu labai komunikabili.

- Minėjote, kad dar esate ir scenografė?
- Šioje srityje esu pradedančioji, bet nuo tos minutės, kai pradėjau užsiimti scenografija, supratau, kad šis darbas skirtas man. O viskas prasidėjo nuo to, kai universitete mokėmės teatro scenografijos - tai buvo mano mylimiausios paskaitos. Noriu visko šioje srityje išmokti. Žinau, kad turiu daug darbų, bet jie visi taip idealiai papildo vienas kitą. Visos įgytos žinios koledžuose ar universitete, visa patirtis, nesvarbu kurioje srityje, viskas yra naudojama gražioms idėjoms įgyvendinti. Bendradarbiauju su daugeliu fotografų ir stilistų, daug kas prašo manęs kaip scenografės paslaugų, čia ir vėl floristės patirtis be galo praverčia, tenka improvizuoti, sugalvoti nerealių dalykų su gėlėmis. Kaip aš sakau, TIME FOR CRAZY FLOWERS!! Be galo tai myliu!!!
Dar paminėsiu ketvirtą, bet patį svarbiausią darbą mano gyvenime - būti mama. Tai daugiausiai laiko, energijos, ištvermės ir besąlygiškos meilės atimantis darbas. Bet ir pats nuostabiausias. Didžiuojuosi, kad auginu sveiką ir nuostabią mergytę. Ji – mano meilės ir džiaugsmo šaltinis!

- Kaip atsipalaiduojate po tiek daug, kad ir labai malonių, darbų? 

- Dažniausiai puolu prie kitų darbų, mėgstu kažką nuveikti: piešiame su mažaja, mezgu, tapau, kuriu koliažus, fotografuoju, vartau žurnalus ir knygas, ieškau minčių naujiems projektams, gaminu maistą. Kartais neriu tiesiai į sodą sodininkauti, kad ir kokia pavargusi grįžtu iš darbo. Retai kada po darbo tiesiog ištiesiu kojas prieš televizorių. Tiesą sakant, beveik niekada jo nežiūriu - jei TV įjungtas, tai tik vaikiški kanalai.

- Auginate dukrytę, dirbate floriste, scenografe, interjero dizainere. Dar randate laiko daugybei savo pomėgių ir hobių. Kaip visur suspėjate?
- Daug suspėju, bet kai ko, aišku, ir nespėju. Tarkim, mano namai reikalauja pavasarinio, nuodugnaus tvarkymo, o dabar jau vasara! Bet dulkės gali ir palaukti. Nėra nieko geriau kaip atsisėsti savaitės gale ir peržiūrėti dienoraštį kitai savaitei, pasiplanuoti kaip ir ką daryti, kad sutaupyti laiko, atsirinkti prioritetus, kas man yra svarbiausia. Nešvaistau laiko, stengiuosi neatidėlioti darbų ir daryti tik tai, kas miela mano širdžiai.

Su dukrele Perla. Su dukrele Perla.

- Jau mokate tiek dalykų! Ar norėtumėte dar kažko išmokti?
- Dar labai daug! Planuoju eiti į scenografijos kursus, toliau praktikuotis interjero dizaino srityje. Norėčiau išmokti jodinėti bei įveikti fotografijos subtilybes, nes abiejuose srityse kol kas esu tik mėgėja. Taip pat noriu išmokti groti pianinu.

- Ar Londonas jau tapo jūsų namais?
- Gyvenau Londone ir labai jį myliu, bet prieš ketverius metus išsikrausčiau į Anglijos sodu (Garden of England) vadinamą Kentą. Ir visai nesigailiu - nuostabi gamta, parkai. Kaskart kai pasiilgstu naktinio gyvenimo, to beprotiško Londono šurmulio ir tūkstantinės minios - sėdu į traukinį ir patraukiu didmiesčio link.

- Kokie keliai jus atvedė iš Lietuvos į Angliją?
- Baigusi vidurinę mokyklą bandžiau stoti į Vilniaus Dailės akademiją, bet nepavyko. Tuomet pradėjau dirbti klestinčioje firmoje Bennet Distributors. Kompanijoje buvo labai geros perspektyvos, tačiau po kiek laiko supratau, kad tas darbas visai ne man, neturėjau širdyje ramybės, žinojau, kad turiu ieškoti tokio darbo, kurį mylėsiu ir atiduosiu visą savo energiją ir meilę. Tėtis man visada sakydavo - laimingiausi žmonės yra tie, kurie turi mylimą darbą. Šiandien esu viena iš tų žmonių. Be to, turiu ne vieną, o visus keturis mylimus darbus - floristė, interjero dizainerė, scenografė ir mamytė. Už tai esu dėkinga savo artimiesiems, draugams ir likimui. Emigruoti jokių planų neturėjau, važiavau į Karalystę, nes labai norėjau įgyti aukštąjį išsilavinimą ir išmokti anglų kalbą. Neplanavau čia užtrukti tiek ilgai, bet atvažiavau ir įsimylėjau Londoną - kaskart kai jį palieku - nesulaukiu kada vėl sugrįšiu. Jau nebegaliu gyventi be to beprotiškai pulsuojančio ritmo, tai man kaip deguonis!

- Kokie buvo pirmieji įspūdžiai tik atvykus į Londoną?
- Tas keistas jausmas ir kvapas, visi labai malonūs, visada su šypsenom... Buvo keista nes Lietuvoje tai sunku pastebėti. Esu gimusi po laiminga žvaigžde - sutikau begalę gerų žmonių, kurie man padėjo, palaikė ir mylėjo, susiradau daug gerų draugų. Be to, mano artimiausia draugė, dvynė sesuo, jau gyveno Londone, todėl jaučiausi puikiai.

- Tikriausiai Lietuvos vistiek pasiilgstate, nors jau tiek metų gyvenate svetur?
- Be galo pasiilgstu tėvų, bet jie dažnai aplanko, tas labai džiugina. O nostalgiją Lietuvai visada jausiu. Gaila, kad mūsų vaikai to jausmo nebeturės, arba labai silpną. Bet mes, tie kurie gimė ir užaugo Lietuvoje, visada jausime ilgesį. Visada norėsiu sugrįžti į Nidą, nors keletai dienų, pasivaikščioti Kauno ar Vilniaus senamiesčiu ir susitikti su keliais ten dar likusiais draugais. Nebūtumėm lietuviais, jei pamirštume šaltibarščius, cepelinus, kugelį ar bulvinius blynus. Dažnai gaminu lietuviškus patiekalus ir mano mažoji juos be galo mėgsta. Negaliu tvirtai pasakyti, kad gyventi į Lietuvą niekada negrįšiu, bet to tikrai nėra artimiausiuose planuose.

- Jūsų pažįstamų, draugų rate Anglijoje daugiau lietuvių ar kitos tautybės žmonių?
- Mano draugų rate yra visokio plauko žmonių - lietuviai, anglai, airiai, žydai, slovakai, čekai... Nemanau, kad yra svarbu iš kur jie kilę, svarbu, kad jie yra geri žmonės.

- Kokie artimiausi jūsų planai ir siekiai?
- Planų pas mane neapsakomai daug. Kyla kokia idėja, pradedu ją įgyvendinti, o tuo pat metu prisigalvoju naujų - iš to susideda mano gyvenimas. Dvynė sesuo visada sako: kada tu sustosi, kada pailsėsi? Aš visuomet atsakau: niekada! Toks mano ritmas, nebegaliu sustot, neplanuot, nesiekt, nesvajot - kitaip nebūčiau aš.

Benjaminos žydinčios idėjos

Rugsėjo 1-ąjai. Turbūt nepatikėsite, bet gladiolės - sugrįžusios į madą. Nesirinkčiau skirtingų spalvų, geriau visos baltos arba žalios, o dar geriau - vienas stiebas perrištas rafija.
Valentino dienai. Aišku raudoni žiedai, nesvarbu rūšis, svarbu stilius. Rinkčiausi minimalų, galbūt raudonoji orchidėja Vanda su raityta šakele.
Mamai. Daug daug žiedų. O kokių, priklauso nuo metų laiko. Jeigu pavasaris, tai 50-60 mažųjų narcizų (angl. baby narcissus) supakuočiau į permatomą celofaną ir perriščiau aksominiu violetiniu kaspinu. Vasara - bijūnų glėbį supakuočiau į popierinę, o dar stilingiau - į skrybėlaitės dėžutę.
Tėčiui. Žaliasis gvazdikas į atlapą. Ir nereikia vyrams puokščių. Viena gėlė - ir jie atrodys kaip džentelmenai.
Draugams. Žydinčių vyšnių šakos arba žydinčių mėtų puokštė.
Jaunavedžiams. Jeigu dovanų - pasodinčiau rozmarino arba levandų į gražų vazonėlį ir supakuočiau rudajame popieriuje, perrištame dideliu kaspinu. Tai simbolizuotų pradžią, naują gyvybę. O gėlės vestuvėms papuošti - viskas ko nori nuotaka!

Benjaminos Rankinuką rasite čia >>>>>>>>>>>

InDeco puslapis Facebook'e: https://www.facebook.com/Indecoflowers?fref=ts Straipsnio komentarai

 • Labas. As ieskau jaronimo augalo.Gal zinot kur galiu gauti.
  3. Agne // Liepos 14, 2016 // 21:05
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Galiu 100% patvirtinti, kad šios floristės <a href="http://www.gelesinternetu.eu/lt/geles-i-namus/ivairios-puokstes.htm"> gėlių puokštės </a> tobulo grožio.
  2. Moni // Gruodžio 22, 2015 // 12:43
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Aciu uz si straipsni, nes daug maloniau skaityti patirti tu , kurie cia gyvena jau ne pirmus metus, o ne vakar atvyke...
  Benjaminai dideles sekmes, svajoniu pildymosi, ir nuostabiu klientu.
  1. silvija // Birželio 1, 2014 // 09:29
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Aciu uz si straipsni, nes daug maloniau skaityti patirti tu , kurie cia gyvena jau ne pirmus metus, o ne vakar atvyke...
  Benjaminai dideles sekmes, svajoniu pildymosi, ir nuostabiu klientu.
  1. silvija // Birželio 1, 2014 // 09:29
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Galiu 100% patvirtinti, kad šios floristės <a href="http://www.gelesinternetu.eu/lt/geles-i-namus/ivairios-puokstes.htm"> gėlių puokštės </a> tobulo grožio.
  2. Moni // Gruodžio 22, 2015 // 12:43
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Labas. As ieskau jaronimo augalo.Gal zinot kur galiu gauti.
  3. Agne // Liepos 14, 2016 // 21:05
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Aciu uz si straipsni, nes daug maloniau skaityti patirti tu , kurie cia gyvena jau ne pirmus metus, o ne vakar atvyke...
  Benjaminai dideles sekmes, svajoniu pildymosi, ir nuostabiu klientu.
  1. silvija // Birželio 1, 2014 // 09:29
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
Tokių komentarų nerasta