Balandžio 1, 2008
Narcizų dieta arba Melas romantiškai
LONDONIETĖ, 2

Šiandien balandžio pirmoji ir pabudusi ryte norėjau Amelijai nusiųsti žinutę, jog man pasipiršo ir aš sutikau.

Nemačiau jos jau gerą mėnesį. Bičiulė šiuo metu keliauja Niujorko penktąja avenue, tačiau nepaliauja sakiusi, jog taip ilgisi Londone pražydusių narcizų. Lietuvoje jie kainuoja kaip lėkštė sriubos gerame restorane. Ir pagalvoju, jog pavasarį visai maloni gali būti narcizų dieta: puokštė gėlių vietoje sriubos.

Meluoju gyvenime dažnai. Jau nekalbant apie vakarus, kada nepažįstamiems vaikinams prisistatau Aistės vardu, giriuosi išgalvota profesija ir sakau, jog man jau trisdešimt, nors dar tik dvidešimt penkeri. Būdavo. Brolio prieš ketverius metus pašaipiai ištartas „kad jau nebetoli“ atrodo virto realybe per greitai: kitais metais amžiaus meluoti nebereikės. Tačiau, manau, kad netrukus vėl meluosiu, tik dabar norėdama pasirodyti jaunesnė.

Melu galima laikyti ir nutylėjimą, kad su šia suknele Amelija atrodo pritrenkiančiai, kai geriausia draugė klausia nuomonės matuodamasi naują rūbą. Nors šio, iš pavydo kylančio melo, jau atsikračiau. „Pavydžiu, bet atrodai nepakartojamai“, -  sakau bičiulei ir pamažu suprantu, jog ydos gali tapti geromis savybėmis jei jas pripažįsti ir jų neslepi.

Meluodavome mamai, kai dar vaikai, drauge su broliu sugrūsdavome pusryčiams iškeptus blynus į už šalia stalo stovintį šildytuvą. Vėliau atvykusi į Londoną kolegoms restorane melavau, kad atidarau knygų parduotuvę ir todėl išeinu iš darbo. Tuomet tai buvo tik svajonė. Dabar atidarau duris ir šypsausi iš tikrove virtusio melo.

Šiandien norėčiau meluoti apie vestuves pievoje, šilkines baltas užuolaidas besiplaikstančias atidarytame balkone, nerūpestingai basas kojas užkeltas ant kėdės ir veidą glostančią saulę. Apie mūsų sode kvepiančias vyšnias ir narcizus virtuvėje ant stalo vietoje sriubos. Apie rankas, vyriškai palietusias pečius ir lūpas, bučiuojančias į kaktą. Apie senamadišką plunksnakotį ir blogą įprotį kramtyti jo galiuką. Pavasaris ir meluoti norisi romantiškai. Juk meluoju taip norėdama, kad tai būtų teisybė.


Raktažodžiai: užrašairomantikameilėsantykiai

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai