Spalio 24, 2017
Du metus už poliarinio rato praleidusios lietuvės kolekcija alsuoja šiaurietiška mistika: “tokiais momentais pajunti kosmoso didybę”

Sandra Yushka pristato rudens-žiemos kolekcijos, kurią sukurti įkvėpė akmenys, uolienos, ledas ir šiek tiek ugnies, fotosesijos akimirkas. 

Šiais metais Sandra Yushka ypatingą dėmesį skyrė audinių faktūroms ir spalvoms, kurios, pasak dizainerės, primena atšiaurių planetų paviršių. Kolekcijoje dominuoja Merkurijaus, Saturno, Marso spalviniai tonai. Taip pat, kaip jau įprasta Sandra Yuska kūryboje, kolekcijoje – daug tamsių elementų. 

Kolekcijoje vyrauja griežtos formos, minimalistinės linijos, kampuoti ir simetriški kirpimai, kurie nejučia persipina su lengvu, neįprastos tekstūros audinių plazdesiu bei netikėtai transformuoja griežtus kirpimus.

„Ruduo – melancholiškas metas, kai artinasi žiema, saulė atitolsta ir viskas kuriam laikui apmiršta. Gamtoje įsivyrauja sąstingis ir ateina ilgas laukimo metas. Kuriant šių metų rudens-žiemos kolekciją mane įkvėpė atšiaurios gamtos įvaizdis, uolienų ir akmenų faktūros. Iš planetos, kurią retai liečia saulės spinduliai, sklindantis šaltis.”,  - apie inspiracijas kalba Sandra Yushka.

Dizainerė atskleidė, kad šiemet kolekciją įkvėpė asmeninė patirtis. „Esu du metus praleidusi visiškoje šiaurėje, už poliarinio rato. Tenai, kai ateina žiema, žinai kad ateina ir tamsa. Tamsa trunka beveik pusmetį. Šis periodas tampa tarsi simboliniu laukimo metu, kuomet lauki ne tik pavasario, bet ir šviesos. Tokiais momentais pajunti planetos, kosmoso didybę bei galybę. Supranti, kad gyveni ne mieste, sodyboje ar kaime, o esi kažko didesnio dalis. Pajunti laikinumą, nelieka jokių žmogiškų rūpesčių ir susireikšminimų, jauti gyvenimo esmę ir džiaugsmą tiesiog būti.”

Raktažodžiai: StiliusRudens Stilius

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai