Balandžio 4, 2018
Protingas grožis: 8 tobulos odos priežiūros taisyklės
Indrė Urbanavičienė – seminarų lektorė ir knygos “Protingas grožis: Švytinčios odos biblija” autorė, Driu Beauty kosmetikos kūrėja
Indrė Urbanavičienė – seminarų lektorė ir knygos “Protingas grožis: Švytinčios odos biblija” autorė, Driu Beauty kosmetikos kūrėja.

Pasak Indrės Urbanavičienės, norint turėti gražią ir skaisčią odą bei ilgiau išsaugoti jos jaunystę, nereikia labai didelių investicijų, laiko ar lakstymo pas grožio specialistus. Svarbiausia yra pastovumas ir griežta odos priežiūros rutina. Indrė išskiria pagrindines 8 taisykles, kurių laikantis Jūsų oda atrodys sveikai, skaisčiai ir vėliau pradės senti. 

I TAISYKLĖ. Didžiausią įtaką mūsų odos senėjimui turi saulės spinduliai, todėl būtina pastoviai saugotis nuo saulės. Ir ne tik vasarą, bet ištisus metus. Žalingi saulės spinduliai skverbiasi į odą ir taip greitina jos senėjimo procesus. Saulės spinduliai pasiekia mus tiek žiemą, tiek vasarą. Šaltuoju sezonu reiktų rinktis priemones su spf 25-30, šiltuoju – ne mažiau kaip spf30, o geriau ir daugiau. 

II TAISYKLĖ. Odos valymo ritualas – tikrai svarbus procesas. Ryte ir vakare kruopščiai valyti odą turi būti taip pat įprasta, kaip ir valyti dantis. Kodėl reikia tai daryti? Todėl, kad per dieną ant odos kaupiasi nešvarumai, išsiskiria sebumas, odos paviršiuje lieka nemažai kosmetikos likučių. Svarbu pašalinti visus odą dengiančius sluoksnius, kad leistume jai vėl kvėpuoti. Ryte valymo procedūrą privalomai kartojame, vien vandens tam neužtenka. Visada vienareikšmiškai siūlau prausiklį, o ne pienelį. Valymo procesas bus efektyvesnis, jei tam naudosite vandeniu nuplaunamas priemones. 

III TAISYKLĖ. Kosmetikos pasirinkimas taip pat labai svarbus darbas, nes pastovus priemonių su odą erzinančiomis medžiagomis naudojimas gali greitinti odos senėjimo procesus. Dažnai jūs išoriškai net nejusite daromos žalos, tam tikros medžiagos tiesiog kenks odai gilesniuose sluoksniuose. Kaip atsirinkti tinkamas priemones? Pirmiausiai vengti erzinančių medžiagų, ypač kvapų, ir ieškoti kuo daugiau naudingų ingredientų viename produkte. Mano knyga “Protingas grožis: švytinčios odos biblija” gali tikrai pagelbėti renkantis odos priežiūros priemones.

IV TAISYKLĖ. Laisvieji radikalai – dar vienas odos priešas. Mus supanti aplinka, oro tarša, išmetamosios dujos, saulė skatina oksidacinius procesus, kurie kenkia mūsų odai. Todėl svarbu odą aprūpinti antioksidantais. Rinkdamiesi odos priežiūros priemones visada pirmumą teikite toms, kurių sudėtyje gausu antioksidacinių medžiagų – tai natūralūs aliejai, vaisių, uogų ir daržovių ekstraktai, visi vitaminai, kofermentas Q10, avižų beta gliukanai, baltymai ir kitos medžiagos. 

V TAISYKLĖ. Kompleksiška odos priežiūra tikrai svarbesnė už įvairias atkuriamąsias procedūras, atliekamas grožio specialistų, nebent lankytumės pas juos kas antrą ar trečią dieną. Odoje nuolat vyksta įvairūs procesai, gaminasi naujos ląstelės, vyksta medžiagų sintezė, jai reikia kovoti su aplinkos poveikiu, palaikyti apsauginį barjerą ir drėgmės balansą, raminti, šalinti negyvas ląsteles. Todėl ir priežiūra turi būti kompleksiška, neužtenka priemonės su viena gera sudedamąja dalimi, verta rinktis naudingųjų medžiagų gausius kremus, serumus, losjonus. Todėl rinkdamiesi grožio priemones skaitykite etiketes ir įsigykite tik tas, kurių sudėtyje yra mažiausiai 15–20 odai naudingų sudedamųjų dalių, o ne 15–20 sudedamųjų dalių apgaulingam pojūčiui sukurti.

VI TAISYKLĖ. Senėjimą lėtinančios medžiagos odos priežiūros produktuose ypač aktualu moterims, Auksas, placenta, kamieninės ląstelės – tai, tikriausiai, šiuo metu pačios populiariausios medžiagos, naudojamos kosmetikoje kovai su senėjimu ir raukšlėmis. Tačiau jos nėra veiksmingos. Vertėtų geriau susipažinti su iki šiol labiausiai mokslo ištirtomis ir patvirtinto efektyvumo sudedamosiomis dalimis, tokiomis kaip vitaminai, peptidai, keramidai, riebiosios rūgštys, enzimai, geriausiai drėkinančios medžiagos ir netgi natūralūs aliejai, turintys tikrai teigiamą poveikį odai. te. 

VII TAISYKLĖ. Odos šveitimas. Tai viena svarbiausių švytinčios ir sveikos odos paslapčių. Odos išorinis epidermio sluoksnis ragėja, dėl to mažėja odos spindėjimas, odai sunkiau kvėpuoti, labiau kemšasi poros, naudingosioms medžiagoms prasiskverbti tampa sunkiau. Todėl vardan gražios ir sveikos odos privalu šį barjerą nuolat šalinti. Labiausiai rekomenduoju tiek namų sąlygomis, tiek pas specialistą veido valymui naudoti chemines rūgštis – jos vienos veiksmingiausių ir turi nemažai papildomo teigiamo poveikio odai.

VIII TAISYKLĖ. Nepamirškite valdyti savo mimiką ir veido išraiškas. Kiekvieną dieną veido oda gauna didžiulį mechaninį krūvį – juokiamės, pykstame, mirksime, raukome kaktą, kilnojame antakius, kalbame ir taip skatiname mimikos raukšlių atsiradimą. Tikrai nesakau, kad reikia būti ledo karalienėmis ir vaikščioti akmeniniais veidais, šypsotis tikrai reikia, juoko raukšlelės mus puošia, bet raukšlės kaktoje – tikrai ne. O iš visų išvardytų taisyklių ši pati pigiausia.

Raktažodžiai: grožissveikataodaAnglijos merginosBritanijos merginos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai