Gegužės 17, 2020
SAVAITGALIO VIRTUVĖ SU PAULA. Citrinos ir imbiero tonikas – nauda ir receptas
Paula UrbonieneTekstas: Paula Urboniene

Dažnas, tik pabudęs, ryto neįsivaizduoja be puodelio stiprios kavos. Nors tokia dienos pradžia tikrai gali išbudinti ir suteikti energijos, nereikėtų pamiršti kito, labai svarbaus žmogaus organizmui komponento - vandens.

Sveikai maitindamiesi, gerdami pakankamai vandens stipriname imunitetą. Tad siūlau išbandyti citrinos ir imbiero toniką. Tai - lengvai iš anksto paruošiama šalta arbata, kurią galite gerti praskiedus su drungnu ar šaltu vandeniu ryte arba kaip alternatyvą kavos puodeliui dienos metu. Šiame tonike gausu Vitamino C, kuris dažniausiai siejamas su imunitetu bei peršalimo ligų prevencija, bet jo poveikis mūsų organizmui daug platesnis. Jis stiprina odos kapiliarus, palaiko kolageno gamybą ir kaip antioksidantas stabdo senėjimo procesus. Aitrusis imbieras padeda šalinti pykinimą, mažinti migrenų skausmą bei kontroliuoti alkį. Tonikas gana rūgštus ir aitrus, vien tik savo skoniu pažadins apsnūdusį ar pavargusį organizmą.

Kaip pasigaminti citrinos ir imbiero toniką:

1.    Sutarkuokite 100 gramų nuplauto bet nenulupto imbiero ir užpilkite 500 mililitrų vandens. Užvirkite. 
2.    Mišiniui užvirus, išjunkite viryklę ir leiskite imbierui išbrinkti karštame vandenyje 45 minutėms ar valandai. 
3.    Įspauskite trijų citrinų sultis ir nukoškite mišinį, palikdami tik skystį. 
4.    Supilkite toniką į užsukamą buteliuką arba ąsotį ir laikykite šaldytuve.  
5.   Kai norėsite atsigerti- siūlau įsipilti mažą espresso puodelį (40ml- 50ml) arba jeigu norisi lengvesnio skonio, tokį patį kiekį toniko praskiesti su drungnu vandeniu.

Kodėl svarbus vanduo?

Daugiau nei pusę (60%-70%) žmogaus kūno svorio sudaro vanduo. Vanduo būtinas gyvybei. Jis - nepamainomas mitybos komponentas, nes gyvybiniai procesai gali vykti tik tuomet, kai ląstelėse yra pakankamai vandens. Vanduo būtinas fiziologiniams virškinimo ir šalinimo procesams, palaiko ląstelinių skysčių fizinį ir cheminį pastovumą, stabilią žmogaus kūno temperatūrą. 

Dehidratacija, tai organizmo būklė, kai vandens prarandama daugiau nei įprastai ir daugiau nei gaunama geriant ir valgant. Miego metu retas atsibunda išgerti vandens, todėl pradėjus rytą ir jo neišgėrus, atsiranda rizika dehidratacijai. Gėrimai, kuriuose yra didelis kofeino kiekis (kava, arbata, energetiniai gėrimai), taip pat gali padidinti organizmo dehidrataciją, nes kofeinas, suintensyvina skysčių šalinimą per inkstus. Todėl svarbu prieš rytinį puodelį kavos tinkamai pažadinti ir atgaivinti kūną išgeriant stiklinę vandens. Taip sumažinsite galimybę dehidratacijai ir tuo pačiu pradėsite rytą sveikai. 

Nors kiekvieno žmogaus poreikiai skiriasi priklausomai nuo amžiaus, svorio, aktyvumo bei sveikatos, rekomenduojama kasdien išgerti bent 6-8 stiklines vandens. Jeigu nemėgstate paprasto vandens arba norite įvairovės ar daugiau skonio, į stiklinę vandens dėkite mėtų, agurkų, greipfrutų, citrinų, apelsinų ar išbandykite mano rekomenduojamo toniko receptą. 

Skanaus ir būkime sveiki!

Daugiau Paulos receptų: enjoybypaula.com

Raktažodžiai: NamaiReceptaiKulinarijaVirtuvė

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai