Kovo 26, 2017
Obuolių trupiniuotis {Apple Crumble}
kitchenjulie.com
Obuoli trupiniuotis pagal Juliją Steponavičiūtę

Vienas mano mėgstamiausių visų laikų desertų. Šį trupininį obuolių pyragą kepu nuo trylikos metų ir dar nei karto nesu nusivylusi. Turbūt nebesuskaičiuočiau kiek mano draugų yra jį ragavę per jaukias vakarienes ir susibūrimus - desertas niekada nenuvilia. Kartu su keliomis draugėmis kirsdavom šį trupiniuotį ant mano močiutės daugiabučio stogo Vilniuje, todėl, kaskart jį ištraukus iš orkaitės, užplūsta geriausi prisiminimai. Trys ingredientai trupiniams, penki sultingiems obuoliams, 35 minutės orkaitėje ir voila. 

Tešlos trupinius galite pasiruošti dieną prieš kepant ir palikti sandariai uždengtus šaldytuve. Nepamirškite trupinius išimti iš šaldytuvo ir palaikyti kambario temperatūroje maždaug valandą prieš kepimą.

4 porcijos | trukmė – 20 min. pasiruošimui, 35 min. kepimui

Ingredientai

Trupiniams:
60 g cukraus (geriausia - smulkaus rudojo cukraus)
100 g šalto sviesto
120 g miltų

Obuolių masei:
4 vidutinio dydžio obuoliai
40 g cukraus
2 arb. š. cinamono
žiupsnio druskos
1 arb. š. vanilės ekstrakto arba vanilės sėklų

Obuolius nulupkite ir supjaustykite vidutinio dydžio gabalėliais. Dėkite į prikaistuvį kartu su kitais obuolių masei skirtais ingredientais ir atidengė kaitinkite ant vidutinės ugnies apie 5 minutes (jei obuoliai netvirti – vos kelias). Obuolius perkelkite į pasiruoštus individualius karščiui atsparius indelius arba vieną didesnę orkaitės formą. Jei naudosite didesnę orkaitės formą, siūlau dvigubinti ingredientų kiekį. Obuolių trupiniuočio niekada nebus per daug. Jei nuo obuolių liko daug skrysčio - jį perpus nuredukuokite (nuvirinkite) ir supilkite į indelius ant obuolių.

Orkaitę įkaitinkite iki 180 °C. Pasiruoškite tešlos trupinius - šaltą sviestą supjaustykite kubeliais ir dubenyje sumaišykite kartu su cukrumi bei miltais. Masę trinkite tarp pirštų iki ši bus panašį į smulkius trupinius. Trupininę tešlą supilkite į indelius ant obuolių. Kepkite orkaitėje apie 35 min. arba kol trupininė tešla švelniai paruduos. Desertą patiekite šiltą su kaušeliu vanilinių ledų.

Už visas saldžias akimirkas, J.

Daugiau puikių receptų: http://kitchenjulie.com/

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai