Balandžio 12, 2017
Eko Velykos. Kiaušinių dažymas raudonuoju kopūstu
La Pepa Boutique {www.lapepaboutique.com}

Jeigu nenorite šiemet pirkti kiaušinių dažų, prisiminkite, jog jūsų virtuvė pilna natūralių dažų. Paprasti maisto produktai, tokie kaip raudonas kopūstas, burokėlis, svogūno lukštai, kava, ilgoji ciberžolė, mėlynės, paprastus baltus kiaušinius pavers Velykiniais margučiais.  Vaikams šis dažymo būdas turėtų ypatingai patikti, kuomet jie atras, kaip naudojant įvairius produktus, kiaušinio lukštas pakeis spalvą. Leiskite jiems paeksperimentuoti!

Šiemet kiaušinius dažysiu naudodama vieną natūralų produktą: raudonąjį kopūstą.

JUMS REIKĖS

baltų, kietai virtų kiaušinių
1 raudono kopūsto
4 šaukštų acto

Pirmiausia supjaustykite kopūstą, ir sudėję į puodą užpilkite vandeniu taip, kad apsemtų kopūstą. Užvirkite ir sumažinę ugnį kaitinkite dar 30-40 minučių. Atvėsinkite, o tuomet nupilkite per koštuvėlį skystį, į jį įpilkite maždaug 4  šaukštus acto.

Sudėkite kiaušinius į gilesnę kepimo skardą ir užpilkite skystį. Svarbu, kad kiekvienas kiaušinis būtų apsemtas ir kad vienas su kitu nesiliestų. Maždaug kas pusvalandį kiaušinius reikėtų apversti, kad nusidažytų lygiai ir ta pusė, kuri liečiasi su kepimo indu. Ir po kokios valandėlės, pamatysite stebuklą!

Spalvą galite reguliuoti actu – kuo daugiau acto, tuo šviesesnė mėlyna, arba laikymo ilgiu – kuo ilgiau laikote dažuose, tuo stipresnė spalva. Ištraukę kiaušinius iš dažų, po valandos ar dviejų, matysite, kad spalva labai šviesi. Neišsigąskite, po kiek laiko ji suintensyvėja. Žinau, gamtos magija!

Man labai patinka ši švelni mėlyna kiaušinių spalva. Ji puikiai derinsis prie mano melsvai pilkos lininės staltiesės ir stalo dekoro: pilkų nertų servėtėlių, pilkų urnų ir žvakidžių. Nesunku suprasti, jog pilka yra mano mylimiausia spalva!

Šį kartą dažiau tik kelis kiaušinius pabandymui, vėliau, savaitės pabaigoje, dažysiu daugiau kiaušinių Velykoms. Jeigu pavyks, papildysiu įrašą proceso nuotraukomis.

Daugiau  ekologiškų idė​jų rasite bloge La Pepa Boutique: www.lapepaboutique.com

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai