Rugsėjo 19, 2021
Vėl geriausi pasaulyje: Evaldas ir Ieva Sodeikos apgynė planetos čempionų titulą

Šeštadienio vakarą Čekijos Brno mieste pasibaigė net dvejus metus lauktas pasaulio standartinių šokių čempionatas. Dalyvauti jame susirinko 76 stipriausi standartinių šokių duetai iš 37 valstybių. Lietuvai šiame čempionate atstovavo Evaldas Sodeika ir Ieva Sodeikienė bei Georgijus Kalašnikovas ir Domilė Šemeškevičiūtė (abi poros – iš Kauno „Kaspino“ klubo).

E.Sodeika ir I.Sodeikienė į pasaulio čempionatą atvyko ginti pasaulio čempionų titulo, kuriuo pirmą kartą galėjo džiaugtis 2019 m. Vilniuje vykusiose planetos pirmenybėse. Nors po turnyro Ieva sakė, kad titulą apginti yra sunkiau nei jį iškovoti pirmąjį kartą, tiek teisėjams, tiek arenoje susirinkusiai publikai abejonių dėl E. ir I. Sodeikų šokio nekilo nuo pat pirmųjų žingsnių.

Pirmosiomis vietomis mūsų šokėjai buvo vertinami visuose turuose, pirmuoju numeriu jie pateko į finalą (geriausiųjų šešetuką) ir finale užtikrintai laimėjo visus penkis šokius: surinko 196,13 balo iš 200 galimų. Artimiausius nuolatinius savo varžovus – Frančesko Galupo ir Deborą Pačini iš Italijos – mūsų sportininkai aplenkė ryškiu penkių balų skirtumu.

„Mes esame laimingi, kad aplink mus tiek daug žmonių, kurie mus palaiko, myli, padeda.“ – su jauduliu balse dėkojo antrą kartą pasaulio čempionato auksu pasidabinusi I.Sodeikienė.

Planetos pirmenybėse maloniai nustebino tokio rango varžybose debiutavę Lietuvos vicečempionai Georgijus Kalašnikovas ir Domilė Šemeškevičiūtė. Jauni sportininkai galutinėje įskaitoje užėmė 14-ąją vietą ir buvo pirmi, likę už pusfinalio ribos. G.Kalašnikovas kalbėjo, kad kol kas jam pačiam sunku suvokti, kas įvyko, nes beveik dvejus metus nešokę jokių tarptautinių varžybų, prieš tai – kaip duetas – spėję sudalyvauti tik viename kitame turnyre, jie buvo visiškai nepažįstama pora čempionato dalyvius vertinantiems ekspertams. Ketvirtfinalyje Georgijos ir Domilė aplenkė pripažintus duetus iš Ukrainos, Lenkijos, Rumunijos ir galutinėje įskaitoje surinko daugiau kaip 163 balus.

2021-ųjų metų pasaulio standartinių šokių čempionate būta ir daugiau staigmenų. Netikėtai ryškų progresą pademonstravo bent kelios poros, iki pandemijos užimdavusios žemesnes vietas, o kai kurie duetai priešingai – sušoko prasčiau nei buvo tikėtasi. Čempionato finalas labai gerai atspindėjo bendrą situaciją sportinių šokių pasaulyje – čia šoko ir seniai lyderiais tapę šokėjai, ir finalo naujokai.

Antrąja vieta, kaip jau įprasta pastaruosius kelerius metus, vėl džiaugtis buvo priversti Italijos sportininkai F.Galupo ir D.Pačini (190,83 balo). Jie ne tik nepasivaržė su ankstesniais savo varžovais E. ir I. Sodeikomis, bet vieną šokį netgi pralaimėjo bronzos medalių laimėtojams. Bronza atiteko Rusijos sportininkams Aleksejui Gluchovui ir Anastasijai Glazunovai (188,97 balo). Šis medalis Aleksejui ir Anastasijai – pirmasis apdovanojimas pasaulio čempionate per visą jų karjerą.

Ketvirtoje vietoje liko antrasis Rusijos duetas Jevgenijus Nikitinas ir Anastasija Miliutina (183,67 balo), penktoje – Estijos šokėjai Madis Abelis ir Aleksandra Galkina (181,18 balo), šeštoje – Vokietijai atstovaujantys, tačiau Lietuvoje gyvenantys Tomas Fainšil ir Violeta Posmetnaja (177,75 balo). Beje, Tomas ir Violeta tokio lygio varžybų finale šokio pirmąjį kartą.

Pusfinalyje šoko 13 porų, tačiau dviem Danijoms duetams, Latvijos, Rumunijos, Čekijos, Lenkijos ir Kipro šokėjams į finalą prasimušti nepavyko.

BNS inf.

Raktažodžiai: SportasNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai