Vasario 24, 2024
V. Zelenskis per invazijos metines dėkoja savo žmonėms ir kariams, žada pergalę

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis šeštadienį, minint antrąsias Rusijos invazijos metines, padėkojo savo šalies žmonėms ir kariams ir pareiškė, kad Kyjivas galiausiai pasieks pergalę.

„Už tai kovojome 730 savo gyvenimo dienų. Mes nugalėsime. Geriausią mūsų gyvenimo dieną“, – sakė jis per ceremoniją prie Kyjivo.

„Kiekvienas normalus žmogus nori, kad karas baigtųsi. Bet nė vienas iš mūsų neleis, kad mūsų šalis baigtųsi“, – teigė V. Zelenskis, pabrėždamas, kad karas turi baigtis Ukrainos sąlygomis.

Jis kalbėjo šalia stovint Kanados, Italijos ir Belgijos ministrams pirmininkams ir Europos Komisijos vadovei Ursulai von der Leyen (Urzulai fon der Lajen), kurie vieši Kyjive, kad paminėtų dieną, kai sukanka dveji metai nuo Rusijos invazijos pradžios.

Jie atvyko netrukus po to, kai Rusijos dronas smogė gyvenamajam pastatui pietiniame Odesos mieste ir žuvo mažiausiai vienas žmogus.

Penktadienio vakarą per ataką prieš gyvenamąjį namą taip pat smarkiai apdegė trys moterys, pranešė regiono gubernatorius Olehas Kiperis. Gelbėjimo tarnybos vis dar šukuoja griuvėsius ieškodamos išgyvenusiųjų.

„Tvirtai palaikome Ukrainą“

Per ceremoniją Hostomelio oro uoste, į kurį Rusija nusitaikė pirmosiomis invazijos dienomis, V. Zelenskis apkabino lyderius ir įteikė medalius kariams.

„Prieš dvejus metus čia ugnimi sutikome priešo desantą, po dvejų metų čia sutinkame savo draugus ir partnerius“, – sakė prezidentas.

Užsienio šalių vadovai atvyko į Ukrainą išreikšti solidarumo tuo metu, kai ukrainiečių pajėgoms trūksta šaudmenų ir ginkluotės ir stringa Vakarų, ypač JAV, parama.

„Kaip niekada tvirtai palaikome Ukrainą. Finansiškai, ekonomiškai, kariniu ir moraliniu požiūriu. Tol, kol šalis pagaliau bus laisva“, – teigė U. von der Leyen socialiniame tinkle „X“.

NATO vadovas Jensas Stoltenbergas šeštadienį paragino Ukrainą ir jos sąjungininkes nenuleisti rankų. Jis pripažino, kad padėtis mūšio lauke išlieka itin rimta, o V. Putinas nesiruošia taikai.

„Tačiau neturime prarasti ryžto. Ukraina ne kartą pademonstravo nepaprastą meistriškumą ir nuožmų ryžtą“, – pabrėžė jis vaizdo įraše, skirtame antrosioms Rusijos invazijos į Ukrainą metinėms.

„Šviesa nugalės tamsą“

Socialiniame tinkle „Telegram“ paskelbtame vaizdo įraše iš į šiaurės vakarus nuo Kyjivo esančio Hostomelio, kuris buvo puolamas pirmosiomis invazijos dienomis, Ukrainos lyderis nurodė, kad „būtent iš čia turėjo prasidėti „Kyjivas ir Ukraina per 3 dienas“.

„Puikūs puikios šalies žmonės! Nepaprastai didžiuojuosi kiekvienu ir kiekviena iš jūsų. Žaviuosi kiekvienu ir kiekviena. Tikiu kiekvienu ir kiekviena“, – kalbėjo V. Zelenskis. 

Jis pareiškė, kad Ukraina galiausiai laimės, bus pasiekta teisinga taika.

„Štai kodėl prie žodžių apie karo pabaigą visada pridedame: mūsų sąlygomis. Štai kodėl po žodžio „taika“ visada pridedame žodį „teisinga“. Štai kodėl būsimoje istorijoje šalia žodžio „Ukraina“ visada stovės žodis „Nepriklausoma“. Mes už tai kovojame“, – rašė jis.

„Dėkoju visiems jums, kariams, mūsų žmonėms ir visiems pasaulyje, kurie palaiko mus ir tiesą. Šlovė Ukrainai!“ – priduriama jo pranešime.

Tuo metu ukrainiečių kariuomenės vadas Oleksandras Syrskis šeštadienį pareiškė, kad šviesa nugalės tamsą ir galiausiai Ukraina pasieks pergalę.

„Esu įsitikinęs, kad vienybė yra mūsų pergalė. Ir ji tikrai įvyks. Nes šviesa visada nugali tamsą!“ – O. Syrskis sakė socialiniuose tinkluose.

Ukrainos kariuomenės vadas teigė, kad praėjus dvejiems metams Ukraina vis dar pasiryžusi kovoti už „kiekvieną mūsų žemės metrą“.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: UkrainaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai