Balandžio 21, 2023
V. Zelenskis dalyvaus NATO viršūnių susitikime Vilniuje

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas patvirtino, jog Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis priėmė jo kvietimą dalyvauti liepą Vilniuje vyksiančiame NATO viršūnių susitikime ir jame dalyvaus.

„Su prezidentu Zelenskiu aptarėme pasirengimą būsimam NATO viršūnių susitikimui Vilniuje liepos mėnesį. Pakviečiau jį dalyvauti susitikime ir džiaugiuosi, kad jis priėmė kvietimą ir dalyvaus NATO viršūnių susitikime Vilniuje“, – Ramšteino oro pajėgų bazėje Vokietijoje penktadienį žurnalistams kalbėjo Aljanso vadovas.

J. Stoltenbergas sako pokalbyje su V. Zelenskiu akcentavęs du Ukrainai svarbius klausimus artėjant susitikimui Vilniuje – dėl tolesnės nepertraukiamos karinės paramos ir dėl programos, kuri įtvirtintų Ukrainos kariuomenės perėjimą prie vakarietiškų standartų. 

„Pirma, tikiuosi, kad NATO sąjungininkės viršūnių susitikime dar kartą įsipareigos remti Ukrainą tiek laiko, kiek reikės, teikiant kritinę karinę paramą, kad būtų užtikrinta Ukrainos pergalė. Taip pat tikiuosi, kad NATO sąjungininkės susitars dėl daugiametės programos, skirtos padėti Ukrainai pereiti nuo sovietinių laikų ginkluotės ir doktrinų prie NATO standartų ir doktrinų bei užtikrinti visišką Ukrainos ir NATO pajėgų sąveiką“, – pažymėjo jis.

JAV gynybos sekretorius Lloydo Austino (Loido Ostino) kvietimu surengtame „Ramšteino formato“ susitikime dalyvauja karinę paramą Ukrainai teikiančių šalių gynybos ministrai ir kariuomenių atstovai. 

Susitikime dalyvauja ir Lietuvos krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, jis penktadienį savo feisbuke pažymėjo, jog tai yra „simbolinis susitikimas prieš artėjantį ir neišvengiamą Ukrainos puolimą“. Ukrainos gynybos kontaktinė grupė JAV iniciatyva buvo sukurta pernai balandį. Paskutinis šios NATO ir Aljanso šalių partnerių atstovus jungiančios grupės posėdis vyko šiemet kovą.

Lietuva siekia, kad Vilniaus viršūnių susitikime Ukraina būtų pakviesta tapti NATO nare.

J. Stoltenbergas yra pažymėjęs, kad Aljanso prioritetas – užtikrinti, kad Ukraina nugalėtų kare, kurį pradėjo Rusija, ir kad Ukrainos narystės planas bus aptartas liepą įvyksiančiame NATO viršūnių susitikime. 

Autorius Paulius Perminas, BNS

Raktažodžiai: LietuvaPasaulisNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai