Liepos 28, 2022
Ukraina reiškia „liūdesį“ dėl per futbolo rungtynes Stambule skanduotos V. Putino pavardės

Ukrainos ambasadorius Turkijoje ketvirtadienį išreiškė „liūdesį“ dėl to, kad išvakarėse per UEFA Čempionų lygos atrankos etapo futbolo rungtynes Stambule, kuriose žaidė Kyjivo „Dynamo“, buvo skanduojama Rusijos prezidento vardas ir pavardė.

Socialinėje žiniasklaidoje paskelbtuose vaizduose matyti, kaip trečiadienį sausakimšame stadione po pirmojo „Dynamo“ įvarčio į Stambulo „Fenerbahče“ komandos vartus dalis žiūrovų skandavo „Vladimiras Putinas“.

Ukrainiečiai laimėjo tas rungtynes rezultatu 2:1, o pirmosios varžybos, dėl Rusijos invazijos surengtos Lenkijoje, pasibaigė lygiosiomis.

Kyjivo „Dynamo“ pateko į trečiąjį atrankos etapą, o „Fenerbahče“ iškrito.

Panašu, kad „Fenerbahče“ gerbėjai po pirmojo ukrainiečių įvarčio skanduodami „Vladimiras Putinas“ bandė suerzinti „Dynamo“ sirgalius.

„Futbolas yra sąžiningas žaidimas. Vakar Kyjivo „Dynamo“ buvo stipresni“, – tviteryje rašė Ukrainos ambasadorius Turkijoje Vasylis Bodnaras.

„Labai liūdna girdėti, kaip „Fenerbahče“ sirgaliai palaiko rusų žudiką ir agresorių, kuris bombardavo mūsų šalį“, – pridūrė diplomatas.

„Esu dėkingas draugiškiems Turkijos žmonėms už paramą Ukrainai ir už tai, kad atsižvelgė į nederamus sirgalių veiksmus“, – sakė V. Bodnaras.

„Nesitikėjau tokios skanduotės, – savo ruožtu Turkijos žiniasklaidai sakė „Dynamo“ treneris rumunas Mircea Lucescu (Mirčia Lučesku). – Gaila.“

Rusijos prezidentas V. Putinas vasario 24-ąją pasiuntė kariuomenę į Ukrainą, teigdamas, kad kaimyninė šalis turi būti „denacifikuota“ ir „demilitarizuota“. Tuo metu Kyjivas ir Vakarų šalys sako, kad ši agresija yra neišprovokuota ir nepagrįsta.

Karas jau nusinešė tūkstančius gyvybių, o per rusų raketų ir artilerijos atakas prieš Ukrainos miestus kasdien toliau žūsta civiliai gyventojai.

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdohanas) bando pasiekti, kad jo šalis, kuri, nors ir priklauso NATO, palaiko gerus santykius tiek su Maskva, tiek su Kyjivu, taptų diplomatinių pastangų, kuriomis siekiama sustabdyti penkis mėnesius trunkantį karą, centru.

Praėjusią savaitę R. T. Erdoganas Teherane susitiko su V. Putinu. Tai buvo pirmas jųdviejų susitikimas nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios.

Jiedu vėl susitiks rugpjūčio 5 dieną Juodosios jūros pakrantės kurorte Sočyje.

Kyjivo „Dynamo“ ir kita Ukrainos lygos lyderė Donecko „Šachtar“ sužaidė keletą draugiškų rungtynių Europoje, siekdamos surinkti lėšų nuo karo nukentėjusioms šeimoms.

Birželį vykusias draugiškas „Šachtar“ rungtynes su „Fenerbahče“ Stambule stebėjo daug nuo karo į Turkiją pabėgusių ukrainiečių.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: UkrainaPasaulisNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai