Birželio 18, 2022
Ukraina ginčys sprendimą neleisti jai rengti kitų metų „Eurovizijos“

Ukraina penktadienį pasmerkė Europos transliuotojų sąjungos (EBU) sprendimą saugumo sumetimais, dėl Rusijos invazijos, atimti iš jos teisę surengti kitų metų „Eurovizijos“ dainų konkursą.

„Reikalausime pakeisti sprendimą, nes manome, kad galėsime įvykdyti visus įsipareigojimus... Reikalaujame papildomų derybų dėl „Eurovizijos-2023“ surengimo Ukrainoje“, – sakoma ukrainiečių kultūros ministro Oleksandro Tkačenkos pareiškime.

Anksčiau antradienį EBU Ženevoje paskelbė, kad dėl „tebesitęsiančio karo“, prasidėjusio nuo Rusijos invazijos vasario 24-ąją, „Eurovizijos“ nugalėtoja Ukraina negalės surengti kitų metų konkurso.

„Atsižvelgiant į dabartines aplinkybes, Ukrainos transliuotojas UA:PBC negali užtikrinti saugumo ir veiklos garantijų, kurių reikia, kad transliuotojas galėtų priimti, organizuoti ir prodiusuoti „Eurovizijos“ dainų konkursą“, – sakoma EBU pareiškime.

Ukrainiečių grupė „Kalush Orchestra“ praėjusį mėnesį laimėjo dainų konkursą, o pagal taisykles šalis nugalėtoja turėtų surengti kitų metų renginį.

Tačiau dabar EBU svarsto, ar antroje vietoje likusi Didžioji Britanija galėtų surengti šį konkursą.

Pareigūnai Kyjive sako, kad EBU nusprendė neteisingai.

„Ukraina nesutinka su Europos transliuotojų sąjungos priimto sprendimo pobūdžiu“, – sakė O. Tkačenka ir patikino, kad jo šalis „įvykdė visas sąlygas, pateikė atsakymus ir garantijas dėl saugumo standartų“.

Redaktorė Miglė Giri, BNS

Raktažodžiai: UkrainaAnglijaLondonasPasaulisNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai