Rugsėjo 28, 2021
Su degalų krize susidūrusi JK mobilizuoja kariuomenę

Didžioji Britanija pirmadienį įvedė kariuomenės parengtį, ieškodama būdų įveikti neslopstančią paniško pirkimo sukeltą degalų krizę, kai dėl benzinvežių vairuotojų trūkumo išseko degalinių atsargos.

„Tam tikras skaičius kariuomenės benzinvežių vairuotojų turės būti pasirengę ir prireikus bus dislokuoti, siekiant stabilizuoti degalų tiekimo grandinę“, – sakoma Verslo, energetikos ir pramonės strategijos ministerijos pranešime.

Visoje Didžiojoje Britanijoje degalinėse driekiasi ilgos vairuotojų eilės, privertusios vyriausybę panaudoti nepaprastąsias priemones, kad pirmenybė būtų teikiama sveikatos priežiūros ir kitų būtiniausių sektorių darbuotojams.

Vyriausybė teigia, kad krizės priežastis – benzinvežių vairuotojų trūkumas bei precedento neturinti degalų paklausa.

Kariuomenės vairuotojai prieš dislokavimą gaus specialų mokymą, jei artimiausiomis dienomis krizė nesusilpnės.

„Nors degalų pramonė tikisi, kad ateinančiomis dienomis paklausa grįš į įprastą lygį, bus teisinga, kad imsimės šios protingos atsargumo priemonės“, – pažymėjo JK verslo sekretorius Kwasi Kwartengas (Kvasis Kvartengas).

„Jei reikės, dislokavus karinį personalą kaip laikiną priemonę, tiekimo grandinei bus suteikti papildomi pajėgumai, padėsiantys sumažinti spaudimą, kurį kelia vietos degalų paklausos šuoliai“, – pridūrė jis.

Vyriausybė jau padarė su po „Brexito“ įsigaliojusia griežta imigracijos politika susijusių nuolaidų ir pasiūlė trumpalaikius bevizius režimus sunkvežimių vairuotojams iš užsienio, kad užpildyti stygių.

Energetikos įmonės, įskaitant „Shell“, BP ir „Esso“, teigė, kad „JK naftos perdirbimo gamyklose yra daug degalų“, ir išreiškė viltį, jog paklausa sugrįš į normalų lygį per kelias dienas, sumažindama spaudimą.

„Raginame visus pirkti degalus, kaip įprastu metu“, – bendrame pareiškime pareiškė bendrovės.

Visgi net ir per naktį prie degalinių driekėsi ilgos eilės ir būriavosi susierzinę vairuotojai.

„Žmonės atsidūrė neviltyje. Jei dabar negausiu benzino, nebegalėsiu gauti darbo“, – kalbėjo vienas vairuotojas Davidas Hartas (Deividas Hartas), stovėdamas eilėje degalinėje Londone po bergždžių paieškų savaitgalį.

Didžiausia Didžiosios Britanijos viešojo sektoriaus profsąjunga „Unison“ teigė, kad svarbiausių sektorių darbuotojams, įskaitant gydytojus, slaugytojas, mokytojus ir policijos darbuotojus, turėtų būti suteikta pirmenybė ir jie neturėtų būti verčiami laukti eilėse.

Kai kurios medicinos įstaigos jau pranešė, kad jų darbuotojai turėjo sunkumų atvykti į darbą, o mokyklos perspėjo, kad mokymas internetu gali būti atnaujintas, jei mokytojai negalės pasiekti klasių.

Benzino mažmeninių pardavėjų asociacijos (PRA) teigimu, beveik pusėje iš 8 tūkst. degalinių JK sekmadienį baigėsi benzinas.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai