Spalio 31, 2022
Spūsties Seule aukų skaičius viršijo 150

Seulo centre vykusiame Helovino renginyje vėlų šeštadienį kilus spūsčiai žuvo daugiau kaip 150 žmonių, pranešė pareigūnai, o Pietų Korėjos prezidentas pažadėjo atlikti išsamų vienos daugiausiai aukų pareikalavusios šalies nelaimių tyrimą.

Spūstis įvyko populiariame tarp naktinio gyvenimo mėgėjų centriniame Seulo Itevono rajone, kur, policijos skaičiavimais, šeštadienio vakarą švęsti Helovino susirinko iki 100 000 žmonių, daugiausia paauglių ir 20–30 metų asmenų, kurie užkimšo siauras alėjas ir vingiuotas gatveles.

Pietų Korėjos prezidentas Yoon Suk-yeolas (Jun Sukjolas) sekmadienį paskelbė nacionalinį gedulą, o per televiziją transliuotame kreipimesi sakė, kad „nutiko tragedija ir nelaimė, kurios neturėjo įvykti“.

Jis teigė, kad vyriausybė „kruopščiai ištirs incidento priežastis ir imsis esminių patobulinimų, kad ateityje tokia pati nelaimė nepasikartotų“.

„Man skauda širdį, sunku sulaikyti liūdesį“, – pridūrė jis. Kiek vėliau prezidentas apsilankė nelaimės vietoje ir pasikalbėjo su gelbėjimo tarnybų darbuotojais.

Liudininkai pasakojo, kad buvo įstrigę siauroje, nuožulnioje gatvelėje ir, žmonėms grūdantis, stengėsi ištrūkti iš dusinančios minios.

Priešgaisrinės apsaugos departamentas nurodė, kad apie 22 val. vietos (16 val. Lietuvos) laiku įvykusios spūsties metu žuvo mažiausiai 151 žmogus, įskaitant 19 užsieniečių.

Dauguma aukų buvo jaunos į trečią dešimtį metų įžengusios moterys, teigiama pranešime ir priduriama, kad 89 žmonės buvo sužeisti.

Vidaus reikalų ministerija teigė, kad daugumos aukų tapatybė jau nustatyta.

„Daug žmonių buvo sutrypta per Helovino renginį“, – žurnalistams įvykio vietoje sakė ugniagesių pareigūnas Choi Seong-beomas (Čoi Seongbeomas) ir pridūrė, kad žuvusiųjų skaičius gali išaugti.

Seulo valdžios institucijos pranešė, kad iki ankstyvo sekmadienio ryto taip pat gavo 355 pranešimus apie dingusius žmones.

„Neregėtai daug žmonių“

Sekmadienį pareigūnai teigė neturintys aiškaus supratimo, kas sukėlė spūstį, o liudininkai pasakojo apie chaoso scenas, kai didžiulė minia paniškai grūdosi siauroje gatvelėje.

Vietos parduotuvių savininkai naujienų agentūrai AFP sakė, kad šiemet į kasmetinę šventę susirinko „neregėtai daug žmonių“ – tai pirmas renginys, kuris nuo pandemijos pradžios vyko be COVID-19 apribojimų.

„Buvo tiek daug žmonių, kurie tiesiog stumdėsi, o aš patekau į minią ir iš pradžių taip pat negalėjau ištrūkti“, – AFP pasakojo 30-metė Jeon Ga-eul (Čen Gaul).

Pradėjus kilti klausimams dėl nepakankamo renginio saugumo, vidaus reikalų ministras Lee Sang-minas (Li Sangminas) sakė, kad policijos pajėgos buvo užimtos kitoje miesto pusėje.

„Nesu tikras dėl tikslaus (Itevone) dislokuotų policijos darbuotojų skaičiaus, tačiau nemažai jų buvo dislokuota Gvangvamune, kur buvo tikimasi, kad į protestą susirinks didelė minia“, – aiškino jis.

Ministro teigimu, policija taip pat nesitikėjo, kad į Helovino renginį susirinks tokia didelė minia.

„Prognozuotas minios dydis Itevone nedaug skyrėsi nuo ankstesnių metų, todėl suprantu, kad personalas buvo dislokuotas panašiu mastu kaip ir anksčiau“, – teigė Lee Sang-minas.

Įvykio vietoje dirbantys medikai dėl didelio nukentėjusiųjų skaičiaus prašė praeivių suteikti pirmąją pagalbą.

Tarp 19 žuvusių užsieniečių buvo žmonių iš Irano, Uzbekistano, Kinijos ir Norvegijos, pranešė naujienų agentūra „Yonhap“. Rusijos valstybinė naujienų agentūra TASS pranešė, kad dvi aukos buvo iš šios šalies.

Kinijos ambasada Seule savo oficialioje „WeChat“ paskyroje patvirtino, kad per spūstį žuvo trys Kinijos piliečiai.

Ištikimas Seulo sąjungininkas JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) pareiškė, kad po tragedijos Amerika palaiko Pietų Korėją, o Japonijos ministras pirmininkas Fumio Kishida (Fumijas Kišida) sakė, kad nelaimė jį „labai sukrėtė ir giliai nuliūdino“.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: PasaulisNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai