Birželio 29, 2022
Škotijoje atidarytas pirmasis Lietuvos garbės konsulatas
Lietuvos ambasadorius renatas Norkus ir garbės konsulas Nick Price.

Birželio 27-29 d. Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Renatas Norkus kartu su ambasados diplomatais lankėsi Edinburge, Škotijoje ir iškilmingai atidarė pirmąjį Lietuvos garbės konsulatą Škotijoje bei susitiko su Škotijos vyriausybės atstovais

Konsulato atidarymo metu ambasadorius R. Norkus džiaugėsi, kad „diplomatiniai bei ekonominiai saitai tarp Lietuvos ir Škotijos palaipsniui stiprėja“ ir vylėsi, kad „kartu su naujojo garbės konsulo Nick Price patirtimi ir ryžtu ši nauja glaudaus Lietuvos-Škotijos bendradarbiavimo galimybė ateityje galės virsti dar didesniu tarpvalstybiniu projektu kultūros, ekonomikos bei kitose srityse“.

Vizito Škotijoje metu ambasados delegacija taip pat susitiko su Škotijos vyriausybės atstovais – susitikimai vyko su Škotijos Konstitucijos, Užsienio Reikalų ir Kultūros kabineto sekretoriumi Angus Robertson bei Tarptautinės prekybos departamento vadovu Graham Glover. Angus Robertson pristatė Škotijos vidaus politikos aktualijas, buvo aptarti Lietuvos diasporai aktualūs klausimai. Abiejų susitikimų metu buvo aptartos Lietuvos-Škotijos ekonominio bei kultūrinio bendradarbiavimo gairės, diskutuota apie bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Škotijos universitetų bei ekonominio bendradarbiavimo plėtrą ties atsinaujinančiais energijos šaltiniais, ypač – vėjo jėgainėmis, Edinburgo tarptautinį aukščiausiojo lygio kultūros susitikimą, Lietuvos dienas Škotijoje.

Ambasadorius R. Norkus vizito metu apsilankė ir Edinburge veikiančiame Pasų centre, kur Lietuvos piliečiai gali kreiptis dėl asmens dokumentų išdavimo ir keitimo bei kitų konsulinių paslaugų. Ambasadorius taip pat susitiko su Edinburge studijuojančiu PLJS - Pasaulio Lietuvių Jaunimo Sąjungos pirmininku Rimvydu Rubavičiumi.

Vizito metu ambasadorius R. Norkus dalyvavo Edinburge Lietuvos ambasados JK remiamos parodos „Muzika ir migracija Edinburge: Felix Yaniewicz istorija“ atidaryme, kuri skirta Vilniuje gimusio Edinburgo muzikos festivalio įkūrėjo Felix Yaniewicz gyvenimui ir kūrybai pristatyti.

Škotijoje gyvena apie 15 tūkstančių lietuvių, Škotijos universitetuose studijuoja daugiau kaip 300 lietuvių studentų, Škotijoje yra įsikūrusi ne viena lietuvių bendruomenių organizacija, tačiau ne visos šiuo metu vykdo aktyvią veiklą. Škotijoje aktyviai vykdomas lituanistinis švietimas - veikia mokyklos Aberdyne, Fraserburgh, Peterhead, Glazge ir Edinburge.

Raktažodžiai: ŠkotijaŠkotijos lietuviai

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai