Lapkričio 15, 2022
Rusija uždraudė atvykti į šalį daugiau nei 100 kanadiečių, įskaitant J. Carrey

Kremlius pirmadienį pranešė, kad į sąrašą asmenų, kuriems draudžiama atvykti į šalį, įtraukė šimtą kanadiečių, įskaitant aktorių Jimą Carrey (Džimą Kerį), rašytoją Margaret Atwood (Margaret Atvud) ir keletą žurnalistų, po to, kai spalio mėnesį Kanada paskelbė naują sankcijų paketą Rusijai. 

Rusijos užsienio reikalų ministerija teigia, kad uždraudė į šalį atvykti 100 kanadiečių, „tiesiogiai dalyvaujančių formuojant agresyvią antirusišką politiką“.

Tarp jų yra ir 60 metų aktorius bei komikas J. Carrey. 

Į sąrašą taip pat buvo įtraukta kanadiečių rašytoja M. Atwood, „Tarnaitės pasakojimo“ (The Handmaid's Tale) autorė bei keli ukrainiečių kilmės kanadiečiai.

Jame atsidūrė ir Kanados valstybinio transliuotojo CBC žurnalistai Murray Brewsteris (Miurėjus Briusteris) ir Adrienne Arsenault (Eidrien Arseno).

Šis Rusijos sprendimas buvo priimtas po to, kai spalio mėnesį Kanada paskelbė apie naujas sankcijas rusų policijos pareigūnams bei tyrėjams, prokurorams ir teisėjams.

Rusijos užsienio reikalų ministerija pranešė, kad dėl naujo sankcijų rato apsisprendė „atsižvelgdama į Justino Trudeau (Džastino Triudo) režimo vykdomą praktiką, kuria remiantis yra taikomos sankcijos Rusijos vadovybei, politikams ir parlamentarams, verslo atstovams, ekspertams ir žurnalistams, kultūros veikėjams“.

Nuo vasario 24-osios po to, kai Rusija pradėjo karą prieš Ukrainą, Kanada įvedė sankcijas daugiau nei 1,4 tūkst. asmenų ir subjektų Rusijoje, Ukrainoje ir Baltarusijoje. 

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: PasaulisNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai