Birželio 14, 2022
Rusija į „juoduosius sąrašus“ įtraukė 49 Jungtinės Karalystės piliečius, tarp jų garsius žurnalistus

Rusija antradienį paskelbė įtraukianti į „juoduosius sąrašus“ 49 Jungtinės Karalystės piliečius, tarp jų gynybos pareigūnus ir garsius transliuotojo BBC, leidinių „Financial Times“ ir „The Guardian“ žurnalistus.

Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui vasario 24 dieną pradėjus invaziją į Ukrainą, Britanija prisideda prie tarptautinių pastangų nubausti Maskvą turto įšaldymu, kelionių draudimais ir ekonominėmis sankcijomis.

„Į sąrašą įtraukti britų žurnalistai dalyvauja sąmoningai skleidžiant melagingą ir vienpusišką informaciją apie Rusiją ir įvykius Ukrainoje ir Donbase“, – sakoma Rusijos Užsienio reikalų ministerijos pareiškime.

Tarp žurnalistų, kuriems uždrausta atvykti į Rusiją, yra Shaunas Walkeris (Šonas Volkeris) iš „The Guardian“, Gideonas Rachmanas (Gidionas Rakmanas) iš „Financial Times“ ir politikos analitikas Markas Galeotti (Markas Galiotis).

Sąraše taip pat yra dienraščio „The Times“ redaktorius Johnas Witherow (Džonas Viderou), laikraščio „The Daily Telegraph“ redaktorius Chrisas Evansas (Krisas Evansas), BBC generalinis direktorius Timas Davie (Timas Deivis), „The Guardian“ redaktorė Katharine Viner (Katrin Vainer), laikraščio „Daily Mail“ redaktorius Edwardas Verity (Edvardas Veritis).

Be to, Rusija taikys sankcijas BBC radijo „Radio 4“ laidų vedėjui Nickui Robinsonui (Nikui Robinsonui) ir televizijos „Sky News“ laidų vedėjai Sophy Ridge (Sofi Ridž).

Sąraše taip pat yra 20 aukšto rango pareigūnų ir veikėjų, susijusių su gynybos industrija, tarp jų karališkųjų oro pajėgų vadovas Michaelas Wigstonas (Maiklas Vigstonas) bei parlamentaras Leo Docherty (Lio Dohertis).

„Žmonės, susiję su britų gynybos kompleksu, dalyvauja priimant sprendimus dėl ginklų tiekimo Ukrainai“, – nurodė rusų Užsienio reikalų ministerija.

Londonas jau yra pasiūlęs daugiau kaip 750 mln. svarų (866 mln. eurų) vertės karinės pagalbos Ukrainai, įskaitant oro gynybos sistemas, tūkstančius prieštankinių raketų, įvairios amunicijos, šimtus šarvuotų transporto priemonių.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: UkrainaAnglijaLondonasPasaulisNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai