Lapkričio 9, 2022
Rožinis deimantas „The Fortune Pink“ parduotas už daugiau nei 28,5 mln. JAV dolerių

Antradienį Ženevoje vykusiame aukcione privačiam pirkėjui iš Azijos už daugiau nei 28,5 mln. JAV dolerių (28,4 mln. eurų) buvo parduotas itin retas gigantiškas rožinis deimantas „The Fortune Pink“.

18,18 karatų brangakmenis yra didžiausias kada nors aukcione parduotas kriaušės formos „prašmatnus ryškiai rožinis“ deimantas, pranešė aukcionų namai „Christie's“.

Už akinantį deimantą buvo pasiūlyta 24,5 mln. Šveicarijos frankų (24 486 535 eurų) suma, kuri, pridėjus pirkėjo mokestį, padidėjo kone 4 mln. frankų (eurų).

Keturias minutes trukusios įtemptos varžytynės tarp trijų telefonu siūlymus aukcione teikusių dalyvių prasidėjo nuo 17 mln. Šveicarijos frankų (17,2 mln. eurų).

„Pirkėjas laimingas. Tai svajonės išsipildymas“, – naujienų agentūrai AFP sakė „Christie's“ darbuotojas, priėmęs laimėjimą pasiekusį pasiūlymą telefonu, tačiau išlaikęs pirkėjo anonimiškumą.

Buvo apskaičiuota, kad Brazilijoje iškasto rožinio brangakmenio „The Fortune Pink“ vertė svyruoja nuo 25 mln. JAV dolerių (25,3 mln. eurų) iki 35 mln. JAV dolerių (35,4 mln. eurų).

Aukcionų namai pažymėjo, kad šio deimanto svoris karatais – 18,18 – yra laikomas laimingu skaičiumi Azijoje, kur jis reiškia „tvirtą klestėjimą“. Pagal šią reikšmę deimantui ir buvo suteiktas pavadinimas.

„Labai taikliai jį įsigijo privatus klientas iš Azijos“, – po pardavimo žurnalistams sakė „Christie's“ tarptautinio juvelyrikos skyriaus vadovas Rahulas Kadakia (Rahulas Kadakija).

„Tokiu lygiu perka tik labai atrinkta klientų grupė, – aiškino jis. – Labai džiaugiuosi, kad jis atiteko naujai šeimai, kuri juo džiaugsis, nešios, ir tikiuosi, kad jis atneš jiems laimę.“

Reti brangakmeniai 

Rožiniai deimantai randami vos keliose vietose ir tik mažiau nei 10 proc. jų sveria daugiau nei penktadalį karato.

Todėl tokie dideli brangakmeniai kaip „The Fortune Pink“ yra vieni rečiausių ir paklausiausių deimantų pasaulinėje rinkoje.

Praėjusį mėnesį 11,15 karato rožinis deimantas, pavadintas „Williamson Pink Star“, Honkonge buvo parduotas už 453,2 mln. HK dolerių (57,5 mln. eurų) ir, aukcionų namų „Sotheby's“ duomenimis, pasiekė už bet kokio deimanto ar brangakmenio karatą aukcione sumokėtos kainos rekordą.

Tai buvo antra brangiausia aukcione kada nors parduota brangenybė.

Internetinės deimantų juvelyrinės parduotuvės „77 Diamonds“ generalinis direktorius Tobias Kormindas (Tobajas Kormaindas) teigė, kad, palyginus su tuo, „The Fortune Pink“ kaina buvo nuvilianti.

„Honkongas aplenkė Ženevą, ir nesvarbu, ar mums tai patinka, ar ne, turto kūrimo svorio centras persikelia į Aziją“, – komentavo jis.

Rožinio deimanto kainos pasaulio rekordas buvo pasiektas 2017 metais, kai Honkonge už 71,2 mln. JAV dolerių (70,9 mln. eurų) buvo parduotas akmuo, žinomas kaip „CTF Pink Star“.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: PasaulisNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai