Liepos 5, 2022
Protestuodami prieš B. Johnsono vadovavimą atsistatydino du JK sekretoriai

Jungtinės Karalystės ministro pirmininko Boriso Johnsono (Boriso Džonsono) vyriausybę krečiant virtinei skandalų, antradienį atsistatydino sveikatos apsaugos sekretorius Sajidas Javidas (Sadžidas Džavidas) ir iždo kancleris Rishi Sunakas (Rišis Sunakas).

Atsistatydinimo laiške S. Javidas B. Johnsonui rašė: „Man aišku, kad jums vadovaujant ši padėtis nepasikeis, todėl praradote ir mano pasitikėjimą“.

„Visuomenė pagrįstai tikisi, kad vyriausybė veiks tinkamai, kompetentingai ir rimtai, – atsistatydinimo laiške rašė R. Sunakas. – Pripažįstu, kad tai gali būti mano paskutinis ministro darbas, tačiau manau, kad už šiuos standartus verta kovoti, todėl atsistatydinu.“

Praėjusią savaitę atsistatydino B. Johnsono valdančiųjų konservatorių vyriausiojo drausmintojo pavaduotojas dėl įtarimų, kad būdamas neblaivus jis grabinėjo du vyrus.

Jo pasitraukimas iš drausmintojų ir B. Johnsono vyriausybės yra naujausias iš virtinės pastaraisiais mėnesiais kilusių skandalų.

Balandį konservatorių parlamentaras Neilas Parishas (Nilas Parišas) atsisakė mandato prisipažinęs, kad žiūrėjo pornografiją savo telefonu darbo metu Bendruomenių Rūmuose.

Tuo metu buvęs Veikfildo deputatas Imranas Ahmadas Khanas (Imranas Ahmadas Chanas) buvo pasiųstas į kalėjimą dėl vieno paauglio lytinio užpuolimo.

B. Johnsonas ir pats išgyveno daugybę nemalonumų, įskaitant vadinamąjį vakarėlių Dauningo gatvėje skandalą. Pastarasis praėjusį mėnesį išprovokavo balsavimą dėl pasitikėjimo jo vyriausybe, kurį jis atlaikė nedidele balsų persvara.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai