Kovo 8, 2023
Princo Harry dukra pakrikštyta kaip princesė Lilibet Diana

Britų princas Harry (Haris) ir jo žmona Meghan (Megan) pradėjo vadinti savo dukterį princese Lilibet, taip tikriausiai parodydami, kad jų vaikų karališkųjų titulų klausimas išspręstas.

Penktadienį naujienų agentūrai PA patvirtindamas Lilibet krikštą, poros atstovas mažylę pavadino princese Lilibet Diana.

Pranešama, kad krikštynos įvyko poros namuose Kalifornijoje.

Bakingamo rūmai PA patvirtino, kad pakoreguos savo interneto svetainėje skelbiamą paveldėjimo liniją.

Nors abu Sasekso kunigaikščių vaikai automatiškai tapo princu ir princese, kai Harry tėvas rugsėjį tapo karaliumi Charlesu III (Karoliu III), jie interneto svetainėje iki šiol buvo vadinami tiesiog ponu ir panele.

Dėl titulų buvo kilę ginčų, Sasekso kunigaikščiams 2020-aisiais atsisakius karališkosios šeimos narių pareigų ir persikėlus į Kaliforniją.

2021 metų kovą duodama interviu JAV pokalbių laidų vedėjai Oprah Winfrey (Oprai Vinfri), Meghan sakė, jog Bakingamo rūmai nenorėjo, kad jos sūnus Archie (Arčis) taptų princu.

Tačiau iš tikrųjų Archie, kuriam dabar treji, princo titulo neturėjo dėl karaliaus Jurgio V 1917 metais nustatytų taisyklių.

Pagal šias taisykles princo ar princesės titulas suteikiamas monarcho vaikaičiams pagal vyriškąją liniją ir dar vienam šeimos nariui, o ne provaikaičiams.

Archie ir beveik dvejų metų Lilibet statusas pasikeitė pernai mirus karalienei Elizabeth II (Elžbietai II) – iš monarcho provaikaičių jie virto monarcho vaikaičiais.

Pagal Jurgio V taisykles vienintelis kitas šeimos narys, galintis būti princu, yra vyriausias monarcho provaikaitis pagal tiesioginę paveldėjimo liniją. Dėl to Harry brolio princo Williamo (Viljamo) ir jo žmonos Catherine (Ketrin) pirmagimis tapo princu George'u (Džordžu).

George'o sesuo Charlotte (Šarlot) ir brolis Louisas (Luisas) princese ir princu tapo velionei karalienei 2012-aisiais atitinkamai pakeitus taisykles.

Persikėlę į Jungtines Valstijas, Harry ir Meghan skundėsi dėl to, kaip su jais buvo elgiamasi karališkojoje šeimoje. Sausį išleista Harry autobiografija „Atsarginis“ (Spare), kaip teigiama, dar labiau pablogino poros santykius su kitais svarbiais karališkosios šeimos nariais.

Redaktorė Miglė Giri, BNS

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai