Rugsėjo 7, 2022
Eitvydas Bajarūnas paskirtas Lietuvos ambasadoriumi Jungtinėje Karalystėje
Prezidentas suteikė įgaliojimus Lietuvos ambasadoriui Jungtinėje Karalystėje. © Foto: Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ Robertas Dačkus.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį suteikė įgaliojimus Lietuvos nepaprastajam ir įgaliotajam ambasadoriui Jungtinėje Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystėje Eitvydui Bajarūnui.

Prezidentas su naujai paskirtu ambasadoriumi Jungtinėje Karalystėje (JK) aptarė Lietuvos ir JK bendradarbiavimą saugumo srityje ir aktyvesnį JK įtraukimą į Lietuvos ir regiono gynybos ir atsparumo klausimus, taip pat – ekonominių, ypač su Londono Sičiu, ir kultūrinių santykių stiprinimą.

Šalies vadovas pabrėžė, kad itin svarbu skirti deramą dėmesį bendradarbiavimo plėtrai švietimo, mokslo, inovacijų, istorijos, kultūros, ypač moderniojo meno ir filmų industrijos srityse.

Prezidentas su ambasadoriumi Jungtinėje Karalystėje taip pat aptarė šios šalies lietuvių bendruomenės įtraukimą į Lietuvos politinį ir visuomeninį gyvenimą. Šalies vadovas akcentavo, kad būtina užtikrinti kuo aktyvesnį bendruomenė vaidmenį rengiantis referendumui dėl dvigubos pilietybės.

Lietuvos ambasadorius JK E. Bajarūnas turi ilgametę diplomatinio darbo patirtį: ėjo ambasadoriaus Švedijos Karalystėje, Rusijos Federacijoje, generalinio konsulo Sankt Peterburge, Lietuvos misijos prie NATO patarėjo pareigas.

Raktažodžiai: LietuvaAnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai