Rugpjūčio 10, 2021
Po „techninio rikto“ eismas Londono Tower Bridge tiltu vėl atnaujintas
© Foto: Colin / Wikimedia Commons.

Eismas Londono Tauerio tiltu (Tower Bridge) antradienį ryte buvo atkurtas po ankstesnę dieną įvykusio „techninio rikto“, kai jo pakeltos sąvaros įstrigo ir privertė laikinai uždaryti šį XIX amžiaus statinį, vieną įsimintiniausių miesto objektų.

Eismą Jungtinės Karalystės sostinėje beveik 12 valandų trikdęs incidentas prasidėjo pirmadienio popietę, kai tiltas turėjo būti pakeltas siekiant praleisti medinį burlaivį „Tenacious“ ir nebegalėjo būti nuleistas.

Tauerio tiltas įstrigo jau antrąkart šiais metais.

Tiltą prižiūrinčios Londono Sičio korporacijos atstovė pirmadienį visuomeniniam transliuotojui BBC sakė, kad vyksta incidento tyrimas, bet gedimo priežastis kol kas nežinoma.

Vėliau sąvaras pavyko nuleisti, tad eismas buvo atkurtas antradienį 1 val. 45 min. vietos (3 val. 45 min. Lietuvos) laiku, pranešė BBC.

Tiltas jungia Kvadratinės Mylios finansų rajoną su kitapus Temzės upės esančiu Sadarku. Jį uždarius abiejose pusėse susidarė didelės eismo spūstys.

1886–1894 metais pastatytas tiltas tuo metu buvo laikomas „didžiausiu ir moderniausiu kada nors užbaigtu varstomuoju tiltu“, sakoma statinio tinklalapyje.

Tilto sąvaros pakeliamos ir nuleidžiamos sukant abiejose pusėse įrengtus keturis didelius krumpliaračių mechanizmus, kurie anksčiau buvo varomi garo variklių. Praeito amžiaus 8-ame dešimtmetyje tilte buvo sumontuota elektrinė-hidraulinė sistema.

Per metus sąvaros įprastai pakeliamos ir nuleidžiamos apie 800 kartų.

2020 metų rugpjūtį tiltas buvo įstrigęs ilgiau kaip valandą. Tąsyk aplinkiniuose rajonuose taip pat susidarė eismo spūsčių.

Redaktorius Raimondas Čiuplys, BNS

Raktažodžiai: LondonasNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai