Gruodžio 22, 2022
Pirmasis karaliaus Charleso III gimtadienio paradas įvyks 2023 metų birželį

Karalius Charlesas III (Karolis III) birželio 17 dieną dalyvaus pirmame savo, kaip monarcho, Vėliavos pagerbimo (Trooping the Colour) parade, kuriuo jau daugiau kaip 260 metų minimas oficialus Jungtinės Karalystės valdovo gimtadienis, ketvirtadienį pranešė Bakingamo rūmai.

74-erių Charlesas III perėmė valdovo pareigas rugsėjo mėnesį, po savo motinos karalienės Elizabeth II (Elžbietos II) mirties.

„Ši įspūdinga ir iškilminga ceremonija įvyks birželio 17 dieną, šeštadienį... dalyvaujant Jo Didenybei karaliui“, – sakoma rūmų pareiškime. 

Britų valdovai savo gimtadienius švenčia du kartus: privačiai per tikrąją gimimo dieną – Charleso III atveju tai yra lapkričio 14-oji – ir per oficialią ceremoniją birželio mėnesį, pagal šimtmečių senumo tradiciją siekiant išvengti orų staigmenų.

Ceremonijoje dalyvaus daugiau nei 1 400 karių, 200 žirgų ir 400 muzikantų.

Gimtadienio paradas prasidės prie oficialios monarcho rezidencijos – Bakingamo rūmų Londone – ir baigsis Karališkųjų oro pajėgų skrydžiu, kurį Charlesas III su artimiausiais šeimos nariais stebės iš rūmų balkono.

Šios ceremonijos ištakos – rengimasis karui, kai visos vėliavos būdavo parodomos kareiviams, kad jie jas atpažintų mūšių sumaištyje. 

2023 metų paradas vyks kiek daugiau nei mėnuo po Charleso III karūnavimo ceremonijos gegužės 6 dieną. 

Redaktorė Miglė Giri, BNS

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai