Liepos 4, 2022
Per šaudynes Nepriklausomybės dienos parade prie Čikagos žuvo penki žmonės

JAV Ilinojaus valstijoje pirmadienį per Nepriklausomybės dienos paradą vienas ginkluotas asmuo pradėjo šaudyti ir nužudė mažiausiai penkis žmones, pranešė vietos žiniasklaida, remdamasi pareigūnais.

Per šaudynes Hailand Parke, esančiame netoli Čikagos, taip pat sužaloti 16 žmonių, nurodo žiniasklaida.

„Ilinojaus valstijos policija šiuo metu padeda Hailand Parko policijos departamentui dėl aktyvaus šaudymo per Hailand Parko paradą“, – tviteryje kiek anksčiau parašė valstijos policijos pajėgos.

Leiko apygardos šerifo biuras, atsakingas už teritoriją, į kurią įeina netoli Čikagos esantis Hailand Parkas, taip pat pranešė, kad reaguoja „į šaudymą Nepriklausomybės dienos parado maršruto teritorijoje“.

Šerifo biuras nenurodė, ar parado dalyviai jau buvo pasiekę tą maršruto vietą, kai nuaidėjo šūviai, tačiau laikraštis „Chicago Sun-Times“ pranešė, kad šaudyti imta praėjus maždaug 10 minučių nuo parado pradžios.

Hailand Parko pareigūnai paskelbė, kad dėl incidento buvo atšaukti visi liepos 4-osios šventiniai renginiai.

Renginyje dalyvavęs JAV Atstovų Rūmų narys Bradas Schneideris (Bredas Šnaideris) socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė, kad „Hailand Parke per Nepriklausomybės dienos paradą šaulys ėmė šaudyti“.

„Girdžiu apie žuvusius ir sužeistus žmones. Užuojauta šeimoms ir artimiesiems, meldžiuosi už sužeistuosius ir savo bendruomenę“, – rašė jis ir pridūrė: „Gana!“

Nevyriausybinės organizacijos „Gun Violence Archive“ duomenimis, Jungtinėse Valstijose smurtas, susijęs su šaunamaisiais ginklais, kasmet pareikalauja apie 40 tūkst. gyvybių. Šis skaičius apima ir nusišovusius asmenis.

Diskusijos ginklų kontrolės klausimu, kuris šalyje kelia daug nesutarimų, vėl įsiplieskė po gegužę įvykusių dvejų šaudynių: Niujorko valstijoje gyvybių neteko 10 juodaodžių prekybos centro pirkėjų, o Teksaso pradinėje mokykloje nužudytas 21 žmogus, daugiausia maži vaikai.

Po šių incidentų Kongresas pirmą kartą per pastaruosius dešimtmečius priėmė svarbų įstatymą dėl ginklų saugumo. Birželio pabaigoje prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) pasirašė šį įstatymą, sakydamas, kad nors jis ir neatitinka to, ko iš tikrųjų reikia, jis vis tiek išgelbės gyvybių.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: PasaulisNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai