Rugsėjo 12, 2022
Pasaulio lyderiai į Elizabeth II laidotuves bus vežami autobusais

Užsienio šalių vadovams ir jų sutuoktiniams, dalyvausiantiems Jungtinės Karalystės monarchės Elizabeth II (Elžbietos II) valstybinėse laidotuvėse, buvo nurodyta skristi į Britaniją komerciniais lėktuvais, o į gedulingas pamaldas vykti užsakytais autobusais, sakoma pranešimuose.

Pirmosiose JK valstybinėse laidotuvėse per pastaruosius šešis dešimtmečius turėtų dalyvauti apie 500 aukšto rango svečių iš užsienio, todėl britų pareigūnai pradėjo „didelio masto operaciją“, rengdamiesi rugsėjo 19-ąją numatytam iškilmingam atsisveikinimui su velione monarche, naujienų agentūrai AFP sakė šaltinis Užsienio reikalų, Sandraugos ir plėtros biure.

„Logistika buvo kruopščiai suplanuota, kad dalyviams viskas vyktų kuo sklandžiau“, – pridūrė šaltinis.

Leidinys „Politico“ pranešė, kad laidotuvių dalyviams buvo nurodyta į pamaldas Vestminsterio abatijoje nevykti nuosavomis transporto priemonėmis, taip pat neskristi sraigtasparniu.

Jie bus vežami į abatiją privačiais autobusais su palyda iš Londono vakaruose esančios vietos, kur paliks savo automobilius, rašo „Politico“, cituodamas užsienio valstybių ambasadoms išsiųstą oficialų protokolinį pranešimą.

„Politico“ kaip tokio žingsnio priežastis nurodė „griežtą saugumą ir eismo apribojimus“, tačiau daugeliui tai sukėlė nuostabą, o vienas Londone dirbantis užsienio ambasadorius leidiniui taip pakomentavo šią situaciją: „Ar galite įsivaizduoti JAV prezidentą Joe Bideną (Džo Baideną) autobuse?“

JAV prezidentai ilgesnius atstumus keliauja prezidentiniu „Air Force One“ – vienu iš dviejų specialiai pritaikytų orlaivių „Boeing 747“ , o nuvykę į vietą naudojasi sraigtasparniu „Marine One“ bei šarvuotu limuzinu, vadinamu „The Beast“ („Žvėris“).

JAV ambasada Londone kol kas neatsakė į prašymą pateikti komentarų.

Velionės monarchės valstybinės laidotuvės, pirmosios po Britanijos karo laikų ministro pirmininko Winstono Churchillio (Vinstono Čerčilio) laidotuvių 1965-aisiais, bus viena didžiausių saugumo ir logistikos operacijų per Britanijos istoriją.

Tūkstančiai policijos pareigūnų iš visos šalies bus perkelti į Londoną, kad padėtų suvaldyti didžiules žmonių minias, kurių tikimasi per karalienės laidotuves.

Prognozuojama, kad per keturias dienas iki laidotuvių, kai karstas su velionės palaikais stovės parlamente, į sostinės gatves suplūs iki milijono žmonių.

Atvykstantys pasaulio lyderiai gali atiduoti pagarbą pašarvotai velionei ir iškart pasirašyti užuojautų knygoje Lankasterio namuose, cituoja „Politico“ nutekintą dokumentą.

Jie taip pat galės pasakyti iki trijų minučių trukmės kalbą pagerbiant velionę monarchę, kuri bus įrašyta žiniasklaidai, sakoma pranešime.

Pranešama, kad karalius Charlesas III (Karolis III) laidotuvių išvakarėse Bakingamo rūmuose surengs priėmimą užsienio šalių vadovams.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai