Kovo 27, 2017
Naujas £1. Viskas, ką turite žinoti

Jei taupyklėje metų metus kaupėte £1 monetas – skubėkite jas išleisti arba išsikeisti nes nuo rytojaus Jungtinė Karalystė turės naują svarą.

Teigiama, kad naujoji moneta bus lengvesnė ir plonesnė nei senoji, nors skersmuo šiek tiek didesnis. Sukurti naują monetą nuspręsta dėl senosios pažeidžiamumo: prakutę pinigų padirbinėtojai ją nesunkiai nukopijuodavo. Manoma, kad vienas iš 30 senųjų svarų yra padirbtas.

Nauja dvylikos kampų moneta apibūdinama kaip saugiausia pasaulyje ir pasižymi aukštųjų technologijų funkcijomis, įskaitant hologramą. Ant naujausios monetos taip pat yra besikeičiantis piešinys: žiūrint iš skirtingų kampų "£" simbolį keičia numeris "1".

Monetos dizainas atspindi Angliją, Škotiją, Velsą ir Šiaurės Airiją – ant monetos vaizduojama šių šalių emblema: rožė, usnis, poras ir trilapis dobilas.

Kas nutiks senosioms monetoms? Jas dar bus galima naudoti kartu su naujosiomis daugiau nei šešis mėnesius. Patariama jas išleisti arba iškeisti iki spalio 15 d.

Kai kurios naujos monetos bus gaminamos iš senųjų svarų.

O kaip bus su smulkių prekių automatais ar prekybos centrų prekių vežimėliais, kuriuos paprastai būdavo galima išsinuomoti įmetus £1? Dauguma senesnės gamybos prekių automatų bus pakeisti naujais, kol kas tik apie 85% automatų priims naujas monetas. Prekybos centrai taip pat turės įdiegti naujas technologijas, tad, pavyzdžiui Tesco, prekių vežimėliais kol kas galėsite naudotis be užstato.

Raktažodžiai: AnglijaPinigaiSvarasMoneta

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai