Gruodžio 20, 2020
Virtinė šalių skelbia skrydžių iš JK draudimus dėl naujosios COVID-19 atmainos

Įvairios Europos šalys sekmadienį pranešė uždraudžiančios oro susisiekimą su Jungtine Karalyste (JK), o Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paragino imtis griežtesnių COVID-19 plitimo kontrolės priemonių, JK vyriausybei perspėjus, jog lengvai plintanti naujoji viruso atmaina buvo „nekontroliuojama“.

PSO paraginus savo nares iš Europos sugriežtinti priemones prieš naująją COCID-19 atmainą, plintančią Didžiojoje Britanijoje, įvairios ES valstybės, įskaitant Vokietiją, Airiją, Italiją, Austriją, Rumuniją, Nyderlandus ir Belgiją, pareiškė, kad jos ketina uždrausti skrydžius iš JK.

Tuo tarpu šaltinis iš Vokietijos vyriausybės teigė, kad apribojimus gali įvesti visa 27 nares turinti Europos Sąjunga, o šalys tariasi dėl bendro atsako dėl jūrų, kelių ir geležinkelių jungčių su Didžiąja Britanija.

Roma ir Berlynas sekmadienį pranešė, kad nuo vidurnakčio stabdys skrydžius į ir iš Didžiosios Britanijos.

Nyderlandai uždraudė skrydžius iš JK sekmadienį nuo 6.00 val. ryto (7.00 val. Lietuvos laiku), tuo tarpu Belgija pranešė paseksianti šiuo pavyzdžiu ir uždraus keliones lėktuvais ir traukiniais iš JK nuo vidurnakčio.

ES, kuri praėjusią savaitę tapo pirmuoju pasaulio regionu, peržengusiu 500 000 mirčių, įvykusių dėl COVID-19, ribą, sunerimo paaiškėjus, kad kai kuriose Didžiosios Britanijos dalyse aptikta nauja viruso atmaina, galinti plisti dar lengviau.

Austrijos sveikatos ministerija pranešė naujienų agentūrai APA, kad ji taip pat įves skrydžių draudimą, tačiau tikslesnė informacija dar rengiama.

PSO atstovė Europoje teigė naujienų agentūrai AFP, jog „visoje Europoje, kur virusas gali plisti intensyviai ir plačiai, šalys turi dvigubinti savo kontrolės ir prevencijos metodus“.

Rumunija taip pat teigė, kad nuo pirmadienio popietės dviem savaitėms uždraudė visus skrydžius į ir iš JK.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas), Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir ES vadovai Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) bei Charles'is Michelis (Šarlis Mišelis) sekmadienį surengė konferencinį pokalbį šiuo klausimu.

BNS inf.

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusasAnglijaLondonas

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai