Spalio 19, 2020
Velsas skelbia dviejų savaičių karantiną viruso plitimui stabdyti

Velse penktadienį prasidės visapusiškas dviejų savaičių karantinas, pirmadienį paskelbė pirmasis ministras Markas Drakefordas (Markas Dreikfordas), kuris pabrėžė, kad šios „priešgaisrinės juostos“ reikia siekiant stabdyti sparčiai plintantį koronavirusą.

Pagal naująsias taisykles visi turės būti namuose, tik svarbiausių tarnybų darbuotojai vyks į savo darbo vietas.

Nebus leidžiama susitikti su žmonėmis iš kitų namų ūkių; išimtis galios suaugusiems asmenims, kurie gyvena vieni ar vieni augina vaikus.

Pastarosiomis savaitėmis Velse labai padaugėjo užsikrėtimo koronavirusu atvejų, nors įvairiose vietose buvo sugriežtinti suvaržymai. Iš viso nuo COVID-19 Velse mirė 1 711 žmonių.

„Priešgaisrinis“ periodas yra geriausia mūsų proga vėl suvaldyti virusą ir išvengti daug ilgesnio ir žalingesnio nacionalinio karantino“, – paskelbdamas apie naujus suvaržymus sakė M. Drakefordas.

„Jei nesiimsime veiksmų, NHS negalės pasirūpinti susergančiais asmenimis, kurių skaičius didėja“, – sakė pirmasis ministras, paminėdamas Nacionalinę sveikatos apsaugos tarnybą.

„Dabar priėmėme sunkų sprendimą įvesti dviejų savaičių „priešgaisrinę juostą“, prasidėsiančią šios savaitės penktadienį 18 valandą“, – sakė jis.

Tai trumpiausias karantino periodas, kokį galima nustatyti, pridūrė pirmasis ministras.

Mokyklos kitą savaitę uždaromos įprastoms moksleivių atostogoms, o antrą karantino savaitę kontaktinėms pamokoms sugrįš tik pradinių mokyklų, specialiųjų poreikių mokyklų ir vidurinių mokyklų žemesniųjų klasių mokiniai.

Visos nebūtinos apgyvendinimo sektoriaus įstaigos bus uždarytos. Kad būtų galima padėti kompanijoms, „ekonominio atsparumo fondui“ skiriama 300 mln. svarų (331 mln. eurų).

„Virusui sparčiai plintant lengvų pasirinkimų neturime, – sakė M. Drakefordas. – Jei nesiimsime veiksmų dabar, tai greitės toliau.“

M. Drakefordas įsėjo, kad skyriai, kuriuose gydomi kritinės būklės pacientai, jau pilni.

Vis dėlto Velso lyderis tvirtino, kad „riboto laiko „priešgaisrinė juosta“ baigsis lapkričio 9 dieną, kad ir kokia tuomet būtų padėtis.

Velso, Škotijos ir Šiaurės Airijos vyriausybės sprendžia dėl savo kovos su virusu priemonių. Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) sulaukia raginimų panašias priemones įvesti Anglijoje.

Šiaurės Airija penktadienį paskelbė, kad mėnesiui uždarys barus ir restoranus, pratęs mokinių atostogas. Škotijos centrinėje dalyje barai ir kitos alkoholinius gėrimus galinčios pardavinėti įstaigos anksčiau šį mėnesį buvo uždaryti 16 dienų laikotarpiui.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusasAnglija

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai