Gruodžio 22, 2020
Šveicarija uždraudė įvažiuoti atvykėliams iš Britanijos ir Pietų Afrikos

Šveicarija paskelbė nuo pirmadienio neįsileidžianti atvykstančiųjų iš Jungtinės Karalystės ir Pietų Afrikos Respublikos, ir atgaline data paskelbė reikalavimą karantinuotis visiems atvykusiems iš šių šalių po gruodžio 14 dienos.

Pasak federalinės vyriausybės, šiuo žingsniu siekiama sustabdyti turizmą iš minėtų šalių po to, kai jose buvo aptikta nauja potencialiai pavojingesnė infekciją COVID-19 sukeliančio koronaviruso atmaina.

Vyriausybė pabrėžė, kad nors Šveicarijoje COVID-19 atvejų sparčiai gausėja, naujausia koronaviruso mutacija kol kas nenustatyta .

Šveicarijos slidinėjimo kurortai per žiemos atostogas paprastai sulaukia daug turistų iš Didžiosios Britanijos.

„Kai JK ir Pietų Afrikoje buvo rasta nauja pavojingesnė koronaviruso atmaina, Federalinė Taryba šiandien nusprendė imtis žingsnių, kad užkirstų kelią šios naujos viruso atmainos plitimui“, – sakoma pranešime.

„Visi asmenys, įvažiavę į Šveicariją iš šių dviejų šalių po gruodžio 14 dienos, privalo karantinuotis 10 dienų“, – skelbiama jame. 

„Federalinė Taryba taip pat nuo šiandien įveda visuotinį įvažiavimo draudimą visiems užsienio šalių piliečiams, norintiems įvažiuoti į Šveicariją iš JK ir Pietų Afrikos. Taip ypač siekiama sustabdyti keliones iš šių šalių turizmo tikslais“, – nurodė vyriausybė.

Šeštadienį skrydžius tarp Šveicarijos ir Britanijos bei Pietų Afrikos sustabdžiusi vyriausybė nuo pirmadienio juos visiškai uždraudė.

„Svarstoma taikyti laikiną išimtį nuo skrydžių draudimo asmenims, turintiems JK ar Pietų Afrikos pilietybę ir šiuo metu esantiems Šveicarijoje, kad jie galėtų sugrįžti namo“ – ir šveicarams, esantiems tose šalyse, nurodė vyriausybė,

Tačiau ji perspėjo, kad „būtina, jog tokios kelionės atgal nesukeltų užsikrėtimų“.

Šveicarija taip pat nedelsiant atšaukė teisę laisvai įvažiuoti į šalį Britanijos piliečiams, nors ji turėjo galioti iki metų pabaigos, kai JK visiškai atsiskirs nuo ES.

Nors Šveicarija nėra ES narė, ji priklauso laisvo judėjimo Šengeno erdvei.

„Todėl asmenims iš JK taikomas bendras draudimas įvažiuoti į Šveicariją“, – nurodė vyriausybė.

„Kol kas naujų viruso atmainų Šveicarijoje nenustatyta“, – priduriama pranešime.

Redaktorius Raimondas Čiuplys, BNS

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusas

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai