Spalio 22, 2020
Svaro kursas auga atgijus prekeivių optimizmui dėl „Brexito“ prekybos susitarimo

Svaro kursas trečiadienį smarkiai ūgtelėjo JAV dolerio atžvilgiu, sustiprėjus investuotojų optimizmui dėl JK vyriausybės prekybos susitarimo su Europos Sąjunga (ES) po „Brexito“, pažymėjo analitikai.

Trečiadienio popietę svaro kursas šoktelėjo net iki 1,3097 JAV dolerio ir pasiekė aukščiausią lygį per beveik pusantro mėnesio. Vėliau jis smuktelėjo iki 1,3080 JAV dolerio ir pasiekė 1 proc. didesnį kursą nei antradienio vakarą.

Tuo tarpu euras atpigo 0,7 proc. iki 90,67 penso už eurą.

„Svaro kursas auga dėl optimizmo, kad artėja proveržis derybose dėl „Brexito“ susitarimo, o tai gali reikšti, kad galiausiai JK vis dėlto išvengs pasitraukimo iš bloko be susitarimo“, – teigė finansų maklerio įmonės „ThinkMarkets“ rinkos analitikas Fawadas Razaqzada (Favadas Razakzada).

Svaro kursui buvo naudingi ir paskelbti oficialūs duomenys apie infliacijos JK padidėjimą, kuri rugsėjo mėnesį pasiekė 0,5 proc. po rugpjūti fiksuoto 0,2 proc. lygio.

Trečiadienį Briuselyje ES vyriausiasis derybininkas Michelis Barnier (Mišelis Barnjė) pareiškė, kad ES yra pasirengusi žengti žingsnį ir išeiti iš „Brexito“ aklavietės, o Londonas pasveikino šį pažadą, atgaivindamas viltis, kad derybos gali būti išgelbėtos.

„Manau, kad susitarimą galime pasiekti, jei abi pusės yra pasirengusios dirbti konstruktyviai ir laikydamosi kompromiso“, – Europos Parlamento sesijoje pareiškė M. Barnier.

Netrukus po to M. Barnierio trečią kartą telefonu bendravo su savo kolega iš JK Davidu Frostu (Deividu Frostu), kuris praėjusią savaitę pareiškė, kad derybos baigtos.

Didžioji Britanija netikėtai sustabdė derybas po to, kai ES vadovai per aukščiausiojo lygio susitikimą pareiškė, jog nuolaidas turi daryti Didžioji Britanija, o ne ES.

Penktadienį svaras nusmuko žemiau 1,29 JAV dolerio ribos, kai JK ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) perspėjo, kad yra pasirengęs pasitraukti iš ES prekybos derybų ir pasirengti „Brexitui“ be susitarimo“.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaNaujienosVerslas Anglijoje

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai