Gruodžio 20, 2020
Šią naktį nusileis paskutinis lėktuvas iš Londono. Lietuvos vyriausybė sustabdė keleivinius skrydžius iš Jungtinės Karalystės

Jungtinėje Karalystėje (JK) plintant naujai koronaviruso atmainai, Lietuvos Vyriausybė laikinai sustabdė visus keleivinius skrydžius iš šios šalies nuo pirmadienio ankstaus ryto. 

Sekmadienio vakarą skubiai sušauktame Ministrų kabineto posėdyje nutarta stabdyti skrydžius nuo gruodžio 21 dienos 4 val. ryto iki šių metų gruodžio 31 dienos 24 val. Taip pat neribojami skrydžiai iš Lietuvos į JK.

„Geriau dabar priimti apribojančius sprendimus, o toliau, jeigu matysime, kad atsiranda daugiau aiškumo, kuris keičia situaciją, tuomet, žinoma, visada paprasčiau apribojimą atšaukti, negu jį pavėluotai įvesti. Tai šiandien turime ant stalo karantino nutarimo pakeitimą, kuris uždraustų skrydžius iš Jungtinės Karalystės į Lietuvą. Atitinkamai, apribojimas galiotų kurį laiką“, – posėdyje kalbėjo premjerė Ingrida Šimonytė. 

Ji pridūrė, kad sprendimai koordinuojami su kitomis Baltijos šalimis, tačiau „gaila, kad neturime kol kas europinio sprendimo“, nors ir yra ketinimų šį klausimą iškelti Europos Sąjungos lygiu. 

Siūlymą uždrausti skrydžius keleiviams vežti iš Jungtinės Karalystės į Lietuvą Vyriausybei pateikė Sveikatos apsaugos ministerija, atsižvelgusi į sekmadienį posėdžiavusios Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos (VESK) bei Susisiekimo ministerijos pasiūlymą. 

„Atsižvelgiant į tai, kad Jungtinėje Karalystėje nustatyta nauja viruso mutacija, kuri galimai susijusi su lengvesniu viruso plitimu, daugelis šalių, kaip jau premjerė minėjo (...) priima papildomus prevencinius apribojimus atvykstančiųjų iš Jungtinės Karalystės atžvilgiu“, – posėdyje kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. 

Vyriausybės kanceliarija išplatintame pranešime pažymi, kad stabdyti visus keleivinius skrydžius iš Jungtinės Karalystės vieningai priėmė visos trys Baltijos šalys. 

BNS inf.

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusasAnglijaLondonas

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai