Kovo 20, 2020
Pirmąkart istorijoje: lietuvių sukurta nuotolinio mokymosi platforma iškovojo pasaulio „skaitmeninio čempiono“ vardą

World Summit Awards Pasauliniame kongrese Vienoje apdovanoti Lietuvos sprendimai, patekę į geriausiųjų pasaulyje skaitmeninių socialinių inovacijų 40-tuką –  BitDegree („BitDegree“, kategorija „Mokymasis ir švietimas“) ir ChestEye CAD („Oxipit“, kategorija „Sveikata ir gerovė“). Be to, BitDegree pripažintas ir absoliučiu pasauliniu nugalėtoju mokymosi ir švietimo inovacijų kategorijoje. Tai – pirmasis kartas, kai Lietuvos nominuotas sprendimas tapo vienu iš „World Summit Awards“ skaitmeninių čempionų – geriausia inovacija pasaulyje savo srityje.

 „BitDegree komanda nuoširdžiai džiaugiasi šiuo pasauliniu pripažinimu. Šis apdovanojimas patvirtina, kad mūsų idėjos yra teisingos ir suteikia mums dar daugiau pasitikėjimo savo jėgomis sukurti pasaulinio lygio inovaciją iš Lietuvos. Mes tikime, kad turime pažangiausią šiuo metu egzistuojančią mokymosi platformą, kuri apjungia žaidybinius elementus, alternatyvius nuotolinio mokymosi finansavimo modelius ir įgalina darbdavius įsitraukti į mokymo procesą bei rasti talentų. Kiekvienas šių elementų buvo plačiai aptarinėjamas pasaulinio kongreso metu ir rado atgarsį tarp ekspertų, kaip sprendimas, galintis ženkliai prisidėti prie Jungtinių Tautų tvaraus vystymosi tikslų“, - sako Ginvilė Ramanauskaitė, „BitDegree“ produkto ir verslo klientų vadovė, atstovavusi įmonei renginyje.

„Tai puikių pasiekimų metai Lietuvai. Iš daugiau kaip 8000 sprendimų, atrinktų ir nominuotų 112 pasaulio valstybių, išrinktame nugalėtojų 40-tuke  turime net du laimėtojus iš Lietuvos, o vienas iš jų dargi paskelbtas „pasauliniu čempionu“. Tai reiškia, kad lietuvių sukurtas „BitDegree“ ne tik išsiskiria technologiniu, verslo modelio, teikiamų paslaugų inovatyvumu, bet yra pripažįstamas galinčiu daryti esminį poveikį pasauliniu mastu. Išmani, pažangi ir patraukli mokymo platforma, kokia yra „BitDegree“, ypač naudinga ir svarbi šiandieninės  situacijos kontekste, kai į skaitmeninę erdvę skubiai keliame aibę kasdieninių savo veiklos procesų“, - teigia Ieva Žilionienė, WSA Lietuvos nacionalinė ekspertė ir pasaulinės žiuri narė.

WSA laimėtojus sukvietęs „World Summit Awards“ Pasaulinis kongresas - puiki galimybė geriausių sprendimų iš visų pasaulio regionų kūrėjams pristatyti savo sukurtas inovacijas, susitikti su tarptautiniais ekspertais ir mentoriais, dalyvauti mokymuose ir atsiimti apdovanojimus iškilmingos nugalėtojų pagerbimo ceremonijos metu. Tiesa, šių metų WSA kongresas vyko neįprastomis sąlygomis, Austrijoje ir pasaulyje sparčiai besivystant situacijai dėl COVID-19. Lietuvą atstovavusių sprendimų kūrėjų teigimu, tai įkvėpė plačiau pagalvoti apie savo misiją ir kuriamus produktus.

„Globaliai vykstantis švietimo sistemos karantinas – ne tik didelis iššūkis, bet taip pat ir galimybė keisti ir procesą, ir įpročius. Kartu su komanda nusprendėme „BitDegree“ platformą pasiūlyti edukatoriams visiškai nemokamai – jau dabar jie gali sukelti savo mokomąją medžiaga, tikrinti žinias testų ir užduočių pagalba bei sekti studentų progresą. Skubame pritaikyti ir mūsų išsamius mokymosi motyvavimo, kursų pateikimo bei analitikos įrankius būtent aukštojo mokslo poreikiams. Kviečiame aukštojo mokslo atstovus su mumis susisiekti – padėsime sustyguoti mokymosi procesą internetu ir dirbsime kartu, siekiant geriausių rezultatų naudojant BitDegree platformą.” – teigia „BitDegree“ vadovas Danielius Stasiulis.

World Summit Awards – pasaulinė iniciatyva, kurios tikslas – atrasti ir skleisti geriausias pasaulyje skaitmenines inovacijas, prisidedančias prie Jungtinių Tautų iškeltų Darnaus vystymosi tikslų praktinio įgyvendinimo. Lietuvos nacionalinė atranka į šiuos pasaulinius apdovanojimus – skaitmeninių inovacijų konkursas Naujasis knygnešys, kurį organizuoja Informacinės visuomenės plėtros komitetas ir Ryšių reguliavimo tarnyba. Naujas nacionalinės atrankos etapas startuos 2020 m. pavasarį.

Raktažodžiai: EdukacijaMokslaiKarjera

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai