Rugsėjo 15, 2017
Penkta teroro ataka Didžiojoje Britanijoje nuo pavasario: per teroro išpuolį Londono metro smarkiai apdegė keliolika keleivių (atnaujinama)
Sprogmuo buvo kibire.

Po penktadienio „teroristinio incidento“ Londono metro traukinyje liudininkai pasakoja matę smarkiai apdegusių, kruvinų keleivių.

Pasak liudininkų, jie Parsons Green metro stotyje matė keleivių apdegusiais veidais. Žmonės taip pat matė ugnį traukinyje arba girdėjo sprogimą.

Policija, kuri išpuolį pavadino „teroristiniu incidentu“, sako, kad yra sužeistų. Greitosios pagalbos tarnyba nurodė, kad į ligoninę nuvežta 18 sužeistųjų.

Didžiosios Britanijos vyriausybės vadovė Theresa May (Tereza Mei) pareiškė, jog savo mintimis yra kartu žmonėmis, kurie penktadienį nukentėjo per teroristinį aktą Londono metropoliteno traukinyje.

Premjerė taip pat pranešė, kad dėl šio įvykio vėliau penktadienį rengia skubų nacionalinio saugumo komiteto (COBRA) pasitarimą.

"Mintimis esu su Parsons Green sužeistais žmonėmis ir pagalbos tarnybomis, kurios vėl greitai ir ryžtingai reagavo į numanomą teroristinį incidentą", - sakė Th.May.

Gelbėjimo tarnybos pranešė, kad į įvykio vietą buvo iškviestos maždaug 8 val. 20 min. vietos (10 val. 20 min. Lietuvos) laiku.

Traukinyje ir stotyje, kuri yra pasiturinčiųjų priemiestyje Londono pietvakariuose, matėsi ginkluoti policininkai ir dresuoti šunys.

„Parsons Green metro stotyje įvyko teroristinis incidentas“, – rašoma policijos išplatintame pranešime.

„Dar per anksti patvirtinti gaisro priežastį, kuri bus tiriama“, – sakoma pareiškime, kuriame nurodoma, kad tyrimą vykdo Londono policijos kovos su terorizmu skyrius.

„Twitter“ vartotojas „@Rrigs“, kuris paskelbė traukinyje rūkstančio balto kibiro nuotraukas, parašė: „Sprogimas Parsons Green, District linijos traukinyje. Vagone nusirito ugnies kamuolys ir mes ką tik iššokome pro atidarytas duris.“

Kibiras atrodė panašus į naudojamus statybininkų, taip pat atrodė, kad iš jo kyšo kažkokie laidai.

Stotis ir visas linijos ruožas, kuriame ji yra, buvo uždaryti, policija paragino žmones laikytis atokiau nuo šio rajono.

Laikraščio „Metro“ reporterė iš įvykio vietos pranešė, kad kai kurie keleiviai „tikrai smarkiai apdegę“.

Tai yra penkta teroro ataka Didžiojoje Britanijoje nuo kovo mėnesio, kai vienas užpuolikas prie britų parlamento automobiliu partrenkė daugiau kaip 50 žmonių, kurių keturi mirė, ir mirtinai subadė policininką.

Britų užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas), buvęs Londono meras, paragino laikytis ramiai.

„Akivaizdu, kad visi turėtų laikytis ramiai ir dirbti įprastus darbus, kaip įmanoma normaliau“, – sakė jis televizijai „Sky News“.

„Kruvini“

Keleiviai pasakojo apie kruvinas scenas stotyje, kuri yra paprastai ramioje Vakarų Londono dalyje.

„Buvo panika, daug žmonių šaukė, klykė, buvo daug šauksmų“, – naujienų agentūrai „Press Association“ pasakojo 52 metų žiniasklaidos technologijų konsultantas Richardas Aylmeris-Hallas (Ričardas Ailmeris-Holas).

„Ant platformos buvo moteris, kuri sakė, kad matė krepšį, žybsnį ir girdėjo trenksmą, tad aišku, kad kažkas sprogo“, – sakė jis ir pridūrė, kad „kai kurie žmonės buvo pargriauti ir mindomi“.

Transliuotojo BBC korespondentė Riz Lateef (Riz Latif), kuri vyko į darbą, sakė: „Žmonės, bėgdami iš įvykio vietos, patyrė žaizdų ir nubrozdinimų. Buvo daug panikos.“

Keleivis vardu Lucas (Lukas) radijui „BBC Radio 5 Live“ pasakojo: „Girdėjau tikrai garsų sprogimą. Mačiau žmonių su nedideliais sužeidimais, veido, rankų, kojų nudegimais; daug nukentėjusiųjų.“

Kitas liudininkas, Shamas (Šamas), radijui sakė matęs vyrą, kurio visas veidas buvo kruvinas.

„Buvo daug šlubuojančių ir kruvinų žmonių“, – sakė jis.

29 metų Nicole Linnell (Nikol Linel), kuri dirba vienuose mados namuose, „Press Association“ sakė: „Matėme žmones, kurie bėgo bėgiais. Maždaug 30 ar 40 žmonių ... Buvo labai baisu.“

Londono greitosios medicinos pagalbos tarnybos viena vadovių Natasha Wills (Nataša Vils) sakė: „Mūsų pradinis prioritetas yra įvertinti sužeidimų laipsnį ir pobūdį.“ Pasak jos, greitosios pagalbos tarnyba į minimą stotį nusiuntė „daug resursų“, įskaitant atsako į pavojus komandą.

BNS inf.

Raktažodžiai:

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai