Rugpjūčio 17, 2020
Nuo antradienio grįžus iš Jungtinės Karalystės į Lietuvą bus privaloma saviizoliuotis dviem savaitėms

Nuo antradienio grįžus iš Airijos, Danijos, Graikijos, Jungtinės Karalystės ir Nepalo bus privaloma dviem savaitėms saviizoliuotis – šios šalys įtrauktos į koronaviruso paveiktų šalių sąrašą, pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija

Jos teigimu, šios šalys atsidūrė sąraše dėl blogėjančios epidemiologinės situacijos.

„Iš paveiktų šalių atvykusiems ar per paveiktas šalis keliavusiems, išskyrus numatytas išimtis, asmenims yra privaloma izoliuotis“, – rašoma pranešime.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakyme nurodyta, kad Danijoje sergamumas per pastarąsias 14 dienų siekia daugiau nei 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų. 

Airijoje, Graikijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Nepale sergamumas svyruoja tarp 16 ir 25 atvejų.

Iš paveiktų šalių, kuriose sergamumas per pastarąsias 14 dienų viršijo 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų, į Lietuvą vykstantys užsieniečiai privalo turėti per 72 valandas iki atvykimo atliktą koronaviruso testą ir neigiamą jo atsakymą.

Toks pats reikalavimas galioja ir lietuviams, tačiau jeigu jie lietuviai šalyje, iš kurios atvyksta, testo neatliko, privalo grįžę į Lietuvą per 24 valandas užsiregistruoti testo atlikimui.

Keliaujantiems oro arba jūrų transportu dar oro arba jūrų uoste privaloma užpildyti ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistams pateikti registracijos patvirtinimą arba užpildytą popierinę anketą.

Keliaujant automobiliu arba kitu žemės transportu, privaloma ne vėliau kaip per 12 valandų nuo grįžimo ar atvykimo į Lietuvą užsiregistruoti NVSC.

Sveikatos apsaugos ministerija taip pat pažymi, kad turėjusiais sąlytį asmenimis laikomi tie, kurie grįžo ar atvyko iš šalių, įtrauktų į koronaviruso paveiktų šalių sąrašą, arba keliavo per paveiktas šalis.

Anot ministerijos, tai negalioja, kai žmonės keliauja oro transportu, neišeidami iš oro uosto tranzito zonos arba keliauja iš koronaviruso nepaveiktos šalies tranzitu per Lenkiją, kai Lenkijoje užtikrinami tik būtinieji sustojimai, pavyzdžiui, degalų papildymui, higienos poreikių užtikrinimui ir panašiai.

Pirmadienį taip pat iš sąrašo išbraukta San Tomė ir Prinsipė, Antigva ir Barbuda, Lesotas bei Montseratas.

Paveiktomis teritorijomis laikomos šalys, kuriose sergamumo rodiklis per paskutines 14 dienų viršija 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų, tarp tokių šalių taip pat yra Austrija, Kroatija, Lenkija, Turkija.

Visą paveiktų šalių sąrašą rasite čia >>>>>

BNS inf.

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusasLietuvaAnglija

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai