Spalio 25, 2020
Nežmoniškomis sąlygomis laikytiems keturkojams abejingi neliko ir Anglijos lietuviai

Išvydę, kokiomis sąlygomis nelegaliose veisyklose laikomi keturkojai, Anglijoje įsikūrę lietuviai nusprendė imtis iniciatyvos. Situacija pirmiausia susirūpino iniciatyvių merginų bendruomenė, prie kurios vėliau prisijungė siuntų pervežimo bendrovė „BIG7express”, kuri paragino visus tautiečius aukoti Lietuvos prieglaudose esantiems gyvūnams.  

Paklaustas, kaip kilo mintis, vienas iš įmonės vadovų Linas Remeika žodžius dėliojo be užuolankų: „Pamatę kraupius vaizdus savo ekranuose – žinojome, kad norime prisidėti taip, kaip tik galime. Nusprendėme konsoliduoti Anglijoje gyvenančius lietuvius. Kartu su idėjos autorėmis rinkome paramą, o tuomet ją vežėme Lietuvoje įsikūrusioms ir gyvūnais besirūpinančioms organizacijoms.”  

Žinia apie vykdomą akciją pasiekė keturiuose Anglijos miestuose šaknis įleidusius lietuvius: Ipswich, Luton, Peterborough, Londone ir sostinės apylinkėse. Iš viso surinktos ir išvežtos 6 tonos paramos, kitais skaičiavimais – 23 paletės. Visas gabenimo išlaidas padengė pati įmonė. 

Pasiekusi Lietuvą parama buvo perskirstyta ir autobusiukais pristatyta gyvūnų globėjams nuo Šilutės iki Vilniaus. Iš viso paramos sulaukė devyniolika prieglaudų: Lauros prieglaudėlė, Kauno Nojus, Kauno Lesė, Būk mano draugas, Šiaulių letenėlė, Keturkojo viltis, SOS gyvūnai, Dogspotas, Marijampolės beglobiai, Telšių uodegėlė, Mažas draugas, Panevėžio gyvūnų globos draugija, Šilutės beglobiai, Dryžuota laimė, Penkta koja, Gyvūnų mylėtojų draugija, Tautmilės prieglaudėlė, Miesto katė, Katino ūsai. 

Geradarius nustebino žmonių gerumo mastas. Kaip teigia Linas, atsirado net tokių, kurie kreipėsi jau po akcijos įgyvendinimo. Pasak įmonės vadovo, prieglaudų darbuotojų šypsenos ir keturkojų vizgintos uodegos – geriausias įvertinimas.

 BIG7express  – tai siuntų pervežimo įmonė, įsikūrusi Londone, operuojanti visoje Anglijoje ir vežanti siuntas iš ir į Lietuvą. 

 Londonietė primena, kad po nuvilnijusio skandalo šalies teisėsauga pradėjo 100 tyrimų dėl nelegalių veisyklų visoje Lietuvoje.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai